Вхід | Реєстрація

Жителі Чкалового прогнали злодіїв

Жителі Чкалового прогнали злодіїв

Сільська самодіяльна охорона зуміла запобігти злочину.

На початку квітня жителі маленького села Чкалове, що на території Підгорянської сільської ради, прийняли рішення організувати охорону свого населеного пункту від потенційних злодіїв. Адже за кілька тижнів до цього в одного з місцевих мешканців вкрали корову. Ця крадіжка стала лише однією з цілої серії подібних злочинів, які прокотилися Кобеляцьким районом.

Жителі Чкалового вирішили створити щось на зразок добровільної народної дружини. Вночі чоловіки, які живуть в селі, по черзі беруть участь у патрулюванні. Для цього був розроблений спеціальний графік, узгоджений із співробітниками Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ. Після того, як селяни почали проводити нічні патрулювання, корів у їх населеному пункті вже не викрадали.

А ось у п’ятницю 29 травня нічний рейд селом дав неочікуваний результат. Між другою і третьою годинами ночі патрульні помітили, що населеним пунктом рухається легковий автомобіль. За ним почали стежити. Легковик під’їхав до садиби одного з місцевих жителів, котрий займається аграрним бізнесом, отже, має техніку і паливно-мастильні матеріали. Із машини встали кілька чоловіків і попрямували до бочок з соляркою. Аж тут на місце події підоспіли нічні патрульні, які на той момент встигли викликати підмогу. Нічні зайди, побачивши гурт чоловіків, миттєво побігли в поле. На місці події вони залишили автомобіль «Москвич», а в ньому — документи та мобільні телефони. У багажнику селяни знайшли порожні каністри.

Звичайно ж, маючи таку документальну базу, викликані в село правоохоронці швидко встановили особи власників машини та мобільних телефонів. Ними виявились молоді жителі села Бережнівка. Під час з’ясування обставин у райвідділі, вони одразу заявили, що автомобіль «Москвич» в них украли.

 

У районі викрали вже 18 корів

Як і раніше, проблема викрадення великої рогатої худоби залишається найбільш актуальною для Кобеляцького району. З початку року із особистих господарств жителів Кобеляччини викрали вже 18 корів і одного бика. Загальна сума збитків становить 190 тисяч гривень. Схожі за злодійським «почерком» події відбуваються і в сусідніх регіонах. Крім Кобеляцького, від крадіжок ВРХ потерпають ще й Царичанський та Магдалинівський райони Дніпропетровської області. Так у ніч на 1 травня в одному із сіл Царичанщини викрали три корови. У Магдалинівському районі зафіксовані 9 подібних епізодів.

На думку виконуючого обов’язки начальника Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ Юрія Стеценка, справитись із такою «пошестю» можна лише спільними зусиллями правоохоронців та громадськості. Він говорить:

— Так, ми не знімаємо з себе відповідальності. Боротися із злочинністю — це робота міліції. І ми працюємо над тим, щоб знайти злодіїв, котрі викрадають корів. Практично кожної ночі наші співробітники патрулюють села району, маємо оперативні напрацювання. Я впевнений, що злочинці приїжджають до нас із Дніпропетровщини. Але й громадськість має зрозуміти ситуацію. Було б дуже добре, коли б і в інших селах люди організували нічні чергування, як у Чкаловому. Злочини скоюють у період між 24-ю годиною ночі та світанком. Злочинці пересуваються або на стареньких «Жигулях» перших моделей або на «Москвичу». Про все це я вже повідомив сільських голів. Лунають пропозиції встановити на виїздах із сіл відеокамери. Можна зробити й це. Та потрібно врахувати, що гроші на засоби спостереження має виділити орган місцевого самоврядування. Чи спонсорів знайти. Крім того, записи на камері потрібно щодня переглядати, адже до відповідного пульту в райвідділі вони підключені не будуть.

 

Як вберегти корову від злодіїв

Готуючи цю статтю до друку, співробітники «ЕХО» спробували знайти в нетрях Інтернету більш-менш адекватні поради щодо того, як вберегти корів від крадіжок. Як виявилось, таких порад немає. У основному правоохоронці та фахівці з охорони розповідають, як вберегтися від крадіжок автотранспорту та квартирних. Певно, у селах радники не бували давненько.

Тому довелось користуватися виключно рекомендаціями Юрія Стеценка.

По-перше, люди мають самі більш відповідально ставитись до охорони. Зараз чимало селян залишають худобу на ніч у відкритих загонах. І вона стає легкою здобиччю для злодіїв. Худобу потрібно закривати у хлівах. На дверях має бути замок. Бажано, щоб поруч був собака. Адже будь-який шум, будь-яка перепона може примусити злодіїв відмовитись від крадіжки. Вони просто не захочуть гаяти свій час та наражатися на небезпеку бути поміченими.

По-друге, потрібно знати, що злочинці, плануючи крадіжку, попередньо обстежують село. Поява будь-яких незнайомих людей, котрі нічого не купляють, має стати приводом для телефонного дзвінка в міліцію. Дзвонити можна як за номером 102, так і на мобільний телефон чергової частини райвідділу внутрішніх справ: (095)050-03-66.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Кримінал
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації