Вхід | Реєстрація

Заморозить или законсервировать? Вот в чем вопрос

Заморозить или законсервировать? Вот в чем вопрос

На протяжении десятилетий для украинцев, которые в те, не очень далекие времена были гражданами страны под названием СССР, вынесенный в заглавие вопрос, был даже не риторическим. Ведь у них просто не было выбора – страна не производила технику с помощью, которой можно было бы замораживать продукты. Да и продуктов тех, если говорить откровенно было с гулькин нос. А те, что имелись в продаже, легко умещались в микроскопичные по нынешних мерках изделия, именуемые холодильниками.  Да, кстати, эти изделия купить было тоже непросто. Если вы, конечно,  не занимали высокий партийный пост или не работали на базе, откуда холодильники распределяли по соответствующих магазинах. И поэтому украинцы дружно консервировали. Благо чернозем и климат позволяли выращивать огромное количество фруктов и овощей.

Сейчас ситуация кардинально изменилась. Не с овощами и фруктами конечно, тут, как и двадцать и тридцать лет тому назад, все нормально. Помидоры по-прежнему вкусные, абрикосы и вишни, как и раньше, ломают ветки под тяжестью созревших плодов. Но в Украине в достаточном количестве появилась техника, позволяющая всю эту вкуснотень эффективно и долго хранить. Холодильники и морозильные камеры замораживают, высушивают, даже с бактериями борются. Причем, о чудо, подобную технику научились изготавливать даже отечественные производители.

Но, если провести небольшой опрос среди домохозяек, особенно, живущих в сельской местности, выяснится, что они продолжают отдавать предпочтение консервации. Причина тут, скорее всего,  в иррациональности мышления, которое продолжает оставаться «совковым».

Наверное, у людей на уровне подсознания остается страх перед возможным голодом или раскулачиванием. Вот они и пытаются закатать в банки и спрятать в погреба просто неимоверное количество консервированных помидоров, огурцов, всяческих салатов и варений. Часть всей этой снеди приходится через пару лет выбрасывать.

Но надо отметить, что даже в провинции с каждым годом появляется все больше людей, которые уже научились считать свои деньги и время. Рассказывает Инна Горбенко, жительница маленького поселка Царичанка, что в Днепропетровской области: «Я уже лет пять, как практически ничего не консервирую. Так, банок пять томатов и все. А зачем? У меня есть большой холодильник и морозильная камера. Вот их я использую, как говорится, на полную катушку. Из абрикос, с помощью сухой заморозки делаю курагу, из слив - чернослив, цукаты из вишен, смородины и даже тыквы, а в холодильной камере замораживаю практически все, что растет в саду и на огороде. И вижу в этом одни лишь плюсы. Во-первых, это не занимает много времени. Во-вторых, это легко. Порезала укроп, петрушку, огурцы, цветную капусту, помидоры, упаковала в пакет – и в камеру. В-третьих, это экономически выгодно. Тот же выращенный на огороде перец имеет копеечную себестоимость, зимой и весной за него просят 150 гривен за килограмм. И, в четвертых, замороженные фркуты и овощи просто вкуснее и полезнее, чем консервированные».

Кстати мясо Инна в холодильнике и морозильной камере не хранит. Считает, что рациональнее и полезнее покупать свежее. Благо на рынке оно есть всегда.


Автор: Степан ЛУГОВОЙ


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство


1. велосипедист / 6 червня 2015, 22:06
Авторе,прохання поділитись рецептом для зняття сушняка та головного болю наприклад,після св"яткування Нового року чи дня народження замороженим огірком.

Змінено 07.06.2015, 09:45
2. Сивий як лунь / 7 червня 2015, 18:57
клин клином :)
3. велосипедист / 7 червня 2015, 22:59
2.Сивий як лунь
«клин клином :)»

Дякую,це все давно відомо.Та хотілось би знати що робити якщо всі послідують прикладу з героїні цієї статті
1.
« «Я уже лет пять, как практически ничего не консервирую. »
Що ж всетаки робити без розсолу з солоних огірків. Чи заморожений огірок чимсь допоможе?Гадаю що ні ,а отже не варто так радикально відмовлятися від консервування.
4. саша ставицкий / 8 червня 2015, 08:46
До чого ж українці останнім часом звикли обгаджувати самі себе.От автор пише , що продуктів було гулькін ніс , а потім чорнозем і клімат дозволяли вирощувать огромное количество овощей и фруктов.То чому ж вірити , чи гулькін ніс , чи огромное количество.Да , зараз полиці забиті іноземним непотребом , от тільки біда , що ми перестали виробляти своє.Зараз от телеканал Україна розповідає , яку гадость ми споживаємо да і ту багато хто не в змозі купити.Тож перестаньте гадити самі на себе.
5. Адекватник / 8 червня 2015, 09:42
4.саша ставицкий
«До чого ж українці останнім часом звикли обгаджувати самі себе.От автор пише , що продуктів було гулькін ніс»

Саша, не приймайте так близько до серця отих свідомих миздобулів. Ну вони хворі, чим їм допоможеш. Ви їм приведіть приклад що з на "гульконому носі" працювало у нас два заводи - цукровий і МКЗ. Продукцію останнього можна було зустріти по усьому світові. Тепер ті заводи позакривали і скоро розберуть до цурки. Так більше ми вирощували цкуру і доїли молока? Я вас скажу, що миздобули скажуть, що більше зараз вирощуємо і доїмо. Коли ви декотрих ще не зовсі втративших розум таки дістанете аргументами, то вони таки з вами можуть згодитися, але скажуть що того товару не було в Кобеляках, чи в Україні. А от різницю між "не було" і "не вироблялось" вони не поймуть.
6. саша ставицкий / 8 червня 2015, 12:00
Дуже дивує позиція українців.От коли тут ввели реєстрацію , то де й подівались коментатори.Чи то бояться , чи за це не платять грошей, Де ж ви майданівці , чому закінчилась ваша боротьба.Відносно аргументів- принаймі в ті часи , коли автор цієї статті голодував без холодильника , в країні не було безробіття , навчались і лікувались не гірше чим зараз і ні за що не платили , хлібина була майже в двічі важчою і коштувала лише 20 копійок і т.д.З духовністю було теж не гірше , хто хотів вірити в бога , той вірив і церква була православна і не бились між собою прихожани , не заборонялись покази фільмів , а якщо хто скаже , що забороняли , то зараз навіть список обнародували фільмів , які ніяк не знищують нашу і так уже бездуховність .На вулицю не страшно було виходити , як зараз.Хочу ще раз сказати -УКРАЇНЦІ , не гадьте самі на себе!
7. Чудо Юдо / 8 червня 2015, 15:36
Яка боротьба? Які майданівці? Стаття про консервацію, а ви і тут срач розводите. При чому Майдан до заморожування? До чого церква до консервації?! Вам зовсім немає чим зайнятися, тролі ходячі????
8. Адекватник / 8 червня 2015, 17:18
7.Чудо Юдо
«Яка боротьба? Які майданівці? Стаття про консервацію, а ви і тут срач розводите.»

Шановний, ви помиляєтесь. Стаття мовби про консервацію. Головним завданням атовра було єхидно обаплюжите минуле. І таки статей зараз повно у всіх газетах і жураналах. Прочитайте з чого починається стаття. Автор робить це навмисне аби коже хто буде її читати вбив собі в голову що в СРСР нічого не було, не те що сексу, а навіть і холодильників. Але автор мовчить що хараз вже скоро не буле і землі. Він мовчить чому такі грамотні українці не понабудовували собі міні переробних і консервних заводиків і не роблять ту консервацію щоб кожен міг недорого купити і високої якості. Їм же цього не вистачало в СРСР, так чому зараз немає нічого. Чого досягли? Виходить так що країну розвалили не для покращення життя і якоїсь самостійності, а для того щоб її усю спродати. Ба, навіть українську культуру вщент знищили. Миздобули.
9. саша ставицкий / 8 червня 2015, 21:46

Коментар видалено за порушення пункту 2.4 Правил користування сайтом
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації