У п’ятницю особовому складу Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ представили нового керівника.
Крім правоохоронців, на представлення були запрошені голова Кобеляцької районної ради Василь Мирошнеченко, голова районного суду Ірина Омельченко, представники засобів масової інформації. Керівник РДА Таміла Шевченко була в цей час на виїзному прийомі громадян. Міліціонери завчасно зібралися в актовому залі райвідділу. Близько години чекали приїзду заступника начальника УМВС у Полтавській області. Саме він, Руслан Бірюков, мав представляти нового керівника.
Урешті-решт Бірюков прибув. Він перепросив за запізнення. А представивши нового начальника райвідділу, виголосив промову, у якій окреслив найближче майбутнє місцевих міліціонерів. Руслан Бірюков заявив, що ситуація в Кобеляцькому райвідділі внутрішніх справ викликає певну тривогу в обласного керівництва. Він сказав, що в Полтаві знають про діючі на території Кобеляцького району «наркоточки», про «кришування» браконьєрів, про те, що вони платять правоохоронцям за можливість безперешкодно займатись незаконним виловом риби. Відомо керівництву обласного УМВС і про злочинні «бригади», які крадуть дизельне пальне у водіїв‑далекобійників, і про регулярні спроби демонтувати поливну систему. Згадав Бірюков і про «смотрящего» за районом від кримінального світу, котрий постійно підтримує зв’язок із злочинним авторитетом у Полтаві. Щоправда, жодного прізвища міліціонера-корупціонера із Кобеляцького райвідділу промовець так і не назвав.
Перерахувавши всі ці негативні моменти, Бірюков наголосив, звертаючись до міліціонерів:
— Ви для себе повинні вирішити, ким ви є. Якщо хтось не має сил перебудуватися, працювати по совісті, то рекомендую завчасно написати заяву і звільнитися з органів внутрішніх справ.
…Вашими руками відбудеться наведення порядку в міліції. Дорога буде дана молодим. Чому молодим? Їм легше перебудуватися, зрозуміти і втілити в життя нові пріоритети в роботі правоохоронних органів.
…Міліціонери мають працювати, як у «МакДональдзі». До вас приходять люди, ви маєте їх обслужити. Ви не царі і не боги в цьому районі. Ви для громадян є обслуговуючим персоналом.
…Водночас ми нікому не дозволимо принижувати і ображати міліціонерів. Ніхто не буде об них витирати ноги. Якщо ви праві, то будете захищені.
…Особлива увага до роботи дільничних інспекторів міліції. Це — обличчя всієї міліції. Їх люди бачать кожного дня, по них складають враження про всіх правоохоронців. Опери із кримінального розшуку чи ті, хто бореться із наркоторгівлею, можуть проводити десятки блискучих операцій, постійно затримувати злочинців. Але звичайні люди не знають цих міліціонерів в обличчя, як правило, з ними не спілкуються. А ось із дільничними громадяни зустрічаються щодня. І один поганий дільничний може сформувати негативне ставлення до десятків прекрасних міліціонерів.
Володимир Федан працював у розвідці УБОЗу
Отже, керувати Кобеляцьким райвідділом внутрішніх справ був призначений Володимир Федан. Він народився у 1972 році в місті Дніпродзержинськ. Починав працювати рядовим міліціонером. Перед призначенням у Кобеляки Федан керував відділом стратегічної і тактичної розвідки Управління боротьби з організованою злочинністю в Миколаївській області. Чотири місяці перебував у зоні АТО, де виконував спеціальні завдання. Одружений, має двох дітей. Сім’ю в Кобеляки поки що не перевіз. Підполковник Федан під час спілкування з журналістами наголосив, що прагне зробити район не «показовим», а безпечним для проживання людей. Він підтвердив, що знає про місцеві проблеми, у тому числі — і про регулярні крадіжки великої рогатої худоби. З цього приводу вже мав розмову із правоохоронцями з сусіднього Царичанського району. Там, як відомо, теж регулярно викрадають корів.
Володимир Федан розповів, що не палить і не вживає алкоголю. Наголосив, що пияцтва серед особового складу не буде.