Процес нарахування допомоги на житлово‑комунальні послуги та вручення відповідних повідомлень йде далеко не так швидко, як обіцяла влада.
Читачі «ЕХО», які «за сумісництвом» є отримувачами субсидій, мають пам’ятати, як у квітні поточного року Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та інші представники влади обіцяли, що після зростання тарифів на газ і електроенергію українці, котрі потребують допомоги від держави, будуть отримувати субсидії. Було обіцяно, що процес оформлення допомоги стане легшим та швидшим. Але дійсність виявилась дещо іншою. Як тут не згадати прислів’я, яке придумав хтось із жителів країни-агресора: гладко было на бумаге, да забыли про овраги.
На календарі вже липень, але далеко не всі отримали повідомлення про нарахування субсидій, обіцяні ще в кінці травня.
Для того, щоб з'ясувати, чому склалася така ситуація, ми звернулися до Зої Петренко, керівника районного Управління праці та соціального захисту населення. Зоя Іванівна пояснила, що затримка в термінах пов’язана виключно із недосконалістю техніки та комп’ютерних програм.
Посадовець розповіла, що загальна кількість сімей, які вже отримували субсидії протягом опалювального сезону 2014-15 років, становить 3038. Із них, тих, хто вперше звернулися за державною допомогою, — 1388. Станом на кінець минулого тижня субсидії нараховані 2033 сім'ям. Документи інших знаходяться на опрацюванні.
Крім затримки через «вибрики» комп’ютерної техніки, є ще одна проблема, чому споживачі не отримують повідомлень. Це стосується, в основному, випадків, коли в домогосподарстві зареєстровані інші члени сім'ї, котрі фактично проживають в іншому місці. У такому разі відповідні заяви розглядає ще й комісія при райдержадміністрації. А це тягне за собою затримку в часі. Хоча, як відзначила Зоя Петренко, у РДА теж намагаються працювати максимально швидко.
Також Зоя Іванівна поінформувала ще про один нюанс, який мають знати жителі району. Вона рекомендувала тим громадянам, які отримували субсидії і в минулому році, звернутися до постачальних організацій і провести звірку даних. Посадовець пояснила:
— Справа в тому, що у квітні багато людей економили, особливо в споживанні газу. Заплатили люди «по-старому». А ми перерахували кошти газовикам і енергетикам вже по нових цінах. У результаті в багатьох людей виникла значна переплата. Вона коливається в межах 500-2000 гривень. І звірившись, люди можуть не платити за газ чи електроенергію ледве не до жовтня.
Ті ж, хто ще не отримав повідомлення про нарахування субсидії, мають платити за послуги в межах норм споживання.