Днями відбулась чергова сесія Новосанжарської районної ради. Нижче — враження стороннього глядача.
Зазвичай події, які відбувалися під час сесій Новосанжарської районної ради, на сторінках «ЕХО» висвітлював хтось із місцевих жителів. Найчастіше — Володимир Паршевлюк. Та оскільки Володя «зав’язав» із журналістикою (сподіваюсь, тимчасово), то описувати депутатські будні довелось вже мешканцю Кобеляк. Що ж, тим цікавіше було порівнювати те, що відбувається в сесійних залах сусідніх райцентрів. Перше суб’єктивне враження — різниця не є принциповою. Хіба що в Кобеляцькому районі колишні регіонали, а зараз «ріднокраївці», більш агресивні і послідовні у відстоюванні саме своєї позиції. А у всьому іншому — усе доволі схоже. Головуючий, він же голова районної ради, говорить про своє, йому хтось зрідка опонує, а більшість присутніх відверто нудьгують, обговорюючи більш важливі для них сільськогосподарські питання та чекаючи закінчення сесії. Недаремно ж що у Кобеляках, що у Нових Санжарах зал найбільше пожвавлюється, коли звучить пропозиція голосувати без обговорення. Мовляв, ми й так все добре знаємо і під час засідань постійних комісій наговорились. Та щоб не бути голослівним, перейду до конкретики. Описуючи перебіг сесії, обов’язково згадаю про те, що говорили депутати в залі в перервах між підняттям рук.
До порядку денного чергової 38‑ї сесії Новосанжарської районної ради було внесено 29 питань. Про це присутніх поінформував голова райради Геннадій Супрун. Після цього депутати швиденько затвердили порядок денний і регламент роботи сесії. Геннадій Супрун попросив сільських голів після закінчення роботи сесії залишитися у залі і поспілкуватись із військовим комісаром Бабенком. У залі хтось промовив: «Повістки роздаватимуть».
Спершу депутати розглянули бюджетні питання: затвердили субвенції на фінансування відділу освіти, лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги, проголосували за виділення коштів на організацію відпочинку демобілізованих солдатів і дітей. Доповідала Людмила Горобець, виконуюча обов’язки завідувача фінвідділом РДА.
Слухали її не дуже уважно. У залі говорили про те, що питання вже вивчили під час засідань комісій і їх усі можна одразу ставити на голосування.
Та ось слова для запитання попросив депутат Борис Федоренко. Він піднявся на трибуну. Замість запитання вийшов повноцінний виступ. Він зазначив:
— Кошти розподіляти завжди приємно. У більшості випадків ми, депутати, не втручаємось у цей процес, голосуючи автоматично і повністю довіряючи керівництву району. Але надто муляє сума в 530 тисяч гривень. Це гроші, які, згідно із рішенням суду, довелось виплатити газовикам як заборгованість та пеню за спожитий газ. А я у свій час говорив, що ця проблема виникне, що за газ потрібно хоча б частково розраховуватись і не доводити справу до судів. Хто тепер відповість за фактично втрачені для району гроші? Ми подарували «дяді» півмільйона і ніби нічого не трапилося. При попередній владі боролися за кожну копійку. А зараз роль районної ради знівельована. У жодному районі області немає такої ситуації.
Голова ради Геннадій Супрун парирував:
— У двадцяти районах схожа ситуація. Ми просто не могли вчасно заплатити через специфіку бюджетоутворення.
Борис Федоренко задав риторичне запитання:
— А що буде восени, коли за газ доведеться платити набагато більше? І взагалі, люди повинні знати своїх «героїв» в обличчя.
Супрун знову відреагував:
— Це ви себе героєм вважаєте?
Прослухавши суперечку між Федоренком і Супруном, депутати проголосували. Далі перебіг сесії продовжувався в тому ж руслі. Хтось виходив на трибуну і виступав. Усі мовчали. Федоренко виходив на трибуну, запитував і вносив пропозиції, дискутував із Супруном, сідав на місце, пив воду. А колеги голосували.
Міліціонер пообіцяв підтягнути роботу з виявлення хабарників
Після розгляду бюджетних питань на трибуну запросили місцевих «силовиків» — прокурора та начальника райвідділу внутрішніх справ. Тут зал трішки пожвавішав.
Першою вступила Лариса Коба, прокурор Новосанжарського району. Вона сказала, що нині в Україні органи прокуратури є об’єктом критики з боку влади та громадськості. Але наголосила, що колектив, котрий вона очолює, буде добросовісно виконувати свої функції. Також прокурор повідомила, що в районі за останній рік зросла кількість тяжких злочинів. Є розбої, зґвалтування, побиття людей. П’ять чоловік засуджені за те, що ухилялися від мобілізації. А ось випадків хабарництва та отримання неправомірної вигоди немає.
Доки Лариса Коба виступала, депутати говорили.
— Це прокурор? А я й не знав. На ту, що в Криму, схожа.
— Та її ж фотографія у «Світлиці» була.
— Та ця порядок наведе! (Із сарказмом).
Начальник райвідділу внутрішніх справ Сергій Пархоменко розповів про загальну криміногенну ситуацію в районі. Він повідомив, що за 5 місяців поточного року до райвідділу надійшло 1467 повідомлень і заяв громадян. У минулому році було 1317. Зафіксовано 262 злочини. Серед них — 4 випадки нанесення тяжких тілесних ушкоджень, два зґвалтування, 106 крадіжок, 12 випадків шахрайських дій. 19 злочинів, пов’язаних із наркотиками. Крім того у районі було вчинено 5 самогубств. А ось випадків хабарництва у Новосанжарському районі міліціонери не фіксували. Головний міліціонер пообіцяв підтягнути роботу з виявлення фактів хабарництва. Після цього у залі почали сміятися.
Потім перед депутатами виступали заступник голови РДА Наталія Постольник, голова постійної комісії ради Рита Верба, директор комунального підприємства Олександр Торбін, начальник управління агропромислового розвитку Василь Михайлик. У залі в цей час можна було почути:
— О, а цей що зараз робить? Раніше хоча б солярку розподіляли.
— Знову дощі обіцяють. Пшениця може вилягти.
— А у цього препарату отака діюча речовина.
— Ми це обговорювали, Геннадій Іванович, давайте одразу голосувати.
— Я цього чекав. (Супрун).
— У кого є запитання? А можна й не питати — у Федоренка!
Також депутати підтримали пропозицію про присвоєння Шедіївській школі імені загиблого в АТО військовослужбовця Віктора Ходака. І прийняли звернення до вищих органів влади щодо приведення тарифів на газ і електроенергію для населення до економічно обґрунтованого рівня.
Подарували «дяді» півмільйона, або Про що говорять депутати
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Якщо ви хочете щоб вам насипали лайна в карман і в пазуху то зверніться із скаргою в прокуратур уВже тринадцятий рік прокурори і міліція ведуть слідство як мого сина врачі покалічили Вже декілька прокурорів і померли
0 0
Це прокурор? А я й не знав. На ту, що в Криму, схожа.Чудні депутати,незнають прокурора і їм це не подобається.Не знаєте так депутатствуйте собі спокійно,бо "знайомство"може більше не сподобаться.А прокурорська зовнішність річ оамнлива.Згадайте її попередника,здоровенний під два метри,та вагою під 150 кг. дітіна,керував фашистськими методами прикриваючись посадовим станом,а прийшли люди до кабінету сказати досить свавілля,наклав в штани,пістолетом махати почав.Тому хлопці дивіться без сарказму в маленькій прокурорші сили і вміння може бути більше чим у того бугая.
А от за 500тис.пені шкуру спустити треба голові ради й іншим причасним.Тут прокуратурі зайнятись потрібно.Я думаю ,що навіть після судових засідань випливуть нові факти,якщо шукати їх.
Випадків хабарництва не виявлено.Скажіть кому й за що я ,скажімо в селі Кунцево,або навіть в рай центрі маю дати хабаря хоча б 1000 у.є.,я неуявляю такої послуги.А давати просто так ,за прихильність,так той мазохізм давно скінчився.Тому шукати потрібно не факти хабарництва ,а випадки явного вигідного порушення закону,а там же все виявити можна.Та хабарників потрібно виявляти починаючи з Банкової і Грушевського.
А от за 500тис.пені шкуру спустити треба голові ради й іншим причасним.Тут прокуратурі зайнятись потрібно.Я думаю ,що навіть після судових засідань випливуть нові факти,якщо шукати їх.
Випадків хабарництва не виявлено.Скажіть кому й за що я ,скажімо в селі Кунцево,або навіть в рай центрі маю дати хабаря хоча б 1000 у.є.,я неуявляю такої послуги.А давати просто так ,за прихильність,так той мазохізм давно скінчився.Тому шукати потрібно не факти хабарництва ,а випадки явного вигідного порушення закону,а там же все виявити можна.Та хабарників потрібно виявляти починаючи з Банкової і Грушевського.
0 0
(Зазвичай події, які відбувалися під час сесій Новосанжарської районної ради, на сторінках «ЕХО» висвітлював хтось із місцевих жителів. Найчастіше — Володимир Паршевлюк).Це точно місцевий житель,абориген справжній:),майстер:)З журналістикою зав"язав,мабуть в рокери пішов,шолом вже є.
0 0
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном