Під час сесії Кобеляцької міськради депутати дізналися, що один із підприємців планує встановити в місті установку з утилізації відходів. У тому числі і тих, що вважаються небезпечними.
Першим про це заявив житель Кобеляк Микола Теренін. Під час обговорення одного з питань порядку денного депутати заговорили про проблему утилізації міського сміття. Адже після закриття так званого ганжівського звалища комунальники звозять і складують відходи на околиці Кобеляк, на тимчасовому майданчику для їх зберігання. А це аж ніяк не вирішує проблему. Адже майданчик швидко заповнюється, а люди, чиї будинки розташовані поряд, страждають від неприємного запаху.
Микола Теренін вийшов перед депутатами і заявив, що невдовзі проблема утилізації міського сміття буде вирішена. За його словами, готується документація для початку роботи станції з сортування сміття. Вона буде розташована по вулиці Червоноармійській на території одного із колишніх підприємств. Зараз воно належить приватному підприємцю Миколі Бондаренку.
У кінці сесійного засідання слова попросила депутат міськради Валентина Семиног. Вона, як відомо, протягом багатьох років очолює районну санітарно-епідеміологічну службу. Валентина Іванівна повідомила депутатів, що підприємство, котре збираються відкрити в Кобеляках, може становити значну небезпеку для довкілля і людей. Адже воно є не звичайною сортувальною станцією, де просто перебирають і пакують відходи. На таких підприємствах сміття спалюють. А в Кобеляках планують палити і небезпечні відходи. Приміром, пестициди, тобто, хімічні засоби захисту рослин. Валентина Семиног, як депутат, досить емоційно звернулася до присутніх:
— Шановні колеги! Нам у Кобеляках ще другого Чорнобиля не вистачає.
А як посадовець, зачитала звернення наступного змісту: «У кобеляцькій районній газеті «Колос» від 4 липня 2015 року опублікована заява про наміри ТОВ «Центр по переробці та утилізації відходів» встановити утилізатор термічний УТ 3000Д для знешкодження твердих побутових відходів, в тому числі і небезпечних, за адресою: вулиця Червоноармійська,1.
Фахівцями Кобеляцького міжрайонного управління ГУ ДСЕС у Полтавській області і Кобеляцького МВПЛД ДСЕСУ обговорювалась ця заява. Було встановлено, що такий об’єкт є екологічно небезпечним, впливає на навколишнє природне середовище, у тому числі і на атмосферне повітря, ґрунт, відкриті водоймища та ґрунтові води, викидами шкідливих речовин 1-4 класу небезпеки.
Розрахунок санітарно-захисної зони проведений відповідно до додатку №4 «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173 від 19.06.1996 року. Об’єкт відноситься до другого класу небезпеки при нормативній санітарно-захисній зоні 500 метрів (для сміттєспалювальних та сміттєпереробних заводів). У намірах при розрахунку санітарно-захисної зони не враховані викиди забруднюючих речовин від утилізації пестицидів та агрохімікатів, ртуто- та свинецьвмісних відходів, відходів від синтетичних виробів і матеріалів. Не вказані способи захоронення після утилізації, так як на території Кобеляцької міської ради відсутній полігон для твердих побутових відходів. У намірах не обумовлено про кількість стічних вод, спосіб їх знешкодження від сажі та хімічних речовин 1-2 класу безпеки після випуску з очисних споруд.
При відборі ділянки для установки утилізатора та розробки санітарно-захисної зони до житлових будинків не враховані вимоги, що вказані в пунктах 5.4; 5.6; 5.7; 5.9 ДСП «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів» №173 від 19. 06. 1996 року.
На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що об’єкт є екологічно небезпечним та буде розташований на території населеного пункту, де проводитиметься утилізація без попереднього сортування побутових відходів, недостатньо вивчений вплив на навколишнє природне середовище роботи утилізатора термічного, відсутній відомчий лабораторний контроль за станом атмосферного повітря, ґрунту, води, наявні неодноразові скарги мешканців прилеглих вулиць щодо експлуатації вже діючого майданчика для складування побутових відходів, санітарно-епідеміологічна служба району категорично проти розташування утилізатора термічного УТ 3000Д для знешкодження твердих побутових відходів, пестицидів та різних видів відходів, у тому числі і небезпечних, на території міста Кобеляки».
Уже після закінчення сесії редакція звернулась за коментарем до посадовців міської ради. Секретар міськради Сергій Галушко підтвердив, що наприкінці червня в установу надійшла заява про наміри встановити в Кобеляках термічний утилізатор. ЇЇ приніс підприємець Микола Бондаренко. Саме ж обладнання належить підприємству «Центр по переробці та утилізації відходів». Ця фірма зареєстрована в селі Бирюки Рокитнянського району Київської області. Отримавши заяву, посадовець зажадав, щоб вона була оприлюднена у ЗМІ. Адже цього вимагає діюче законодавство. Що й було зроблено 4 липня. Після цього протягом місяця громадяни можуть висловитися з приводу встановлення утилізатора. А вже по завершенню обговорення міська влада і депутати будуть приймати рішення.
Щодо самого термічного утилізатора УТ 3000Д, то він, згідно з технічними характеристиками, є досить потужним устаткуванням. За добу він може спалити близько 10 тонн відходів. На сайті підприємства «Еко Нова», котре виробляє утилізатори, написано: «Утилізаційний комплекс високотермічного спалювання є високотехнологічним устаткуванням для екологічно безпечного знищення твердих побутових, промислових (у тому числі забруднених нафтою, осадами стічних вод), медичних, біоорганічних, фармакологічних, харчових відходів». Згідно з інформацією виробника, утилізатор забезпечує стовідсоткове знезараження відходів. Водночас, їх маса зменшується до 10 відсотків. Тобто, залишається сміття після сміття. А його теж потрібно десь утилізувати.
Приватний підприємець Микола Бондаренко в розмові з кореспондентом «ЕХО» розповів:
— На мене вийшли бізнесмени. І запропонували встановити в Кобеляках відповідне устаткування. Утилізатор належить їм. Мій внесок — територія та приміщення. Якщо задум вдасться втілити в життя, то спочатку установимо утилізатор, потім відкриємо станцію з сортування відходів, а потім рекультивуємо міське звалище на Червоноармійській. Щодо небезпеки для довкілля… Мені важко дискутувати із фахівцями, але думаю, що ніякої загрози для довкілля і людей утилізатор не становить.
Висловився з цього приводу і міський голова Олександр Ісип:
— Якщо для цього об’єкта справді потрібна п’ятсотметрова захисна зона, то встановити його в Кобеляках ніхто не дозволить.
«Нам у Кобеляках ще другого Чорнобиля не вистачає!», або Гроші не смердять
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Суспільство
Тобто, залишається сміття після сміття
Сміття яке залишається після сміття - ніщо інше як сажа. Екологічно повністю безпечна. Да, її не мало - ну і шо?А його теж потрібно десь утилізувати.
Висипати на поля як добриво, котре майже не має собі аналогу по ефективності та екологічності, особливо у порівнянні із лайном котре вивозять із ферм, яке далеко не саме екологічне добриво. Знайте що самі родючі чорноземи, це піски із сажою та вулканічна лава віком мільйони років.Щодо самого термічного утилізатора УТ 3000Д, то він, згідно з технічними характеристиками, є досить потужним устаткуванням ..... На сайті підприємства «Еко Нова», котре виробляє утилізатори, написано: «Утилізаційний комплекс високотермічного спалювання є високотехнологічним устаткуванням для екологічно безпечного знищення твердих побутових, промислових (у тому числі забруднених нафтою, осадами стічних вод), медичних, біоорганічних, фармакологічних, харчових відходів»
Вказаний утилізатор працює ось за таким принципом (не звертайте увагу на назву відеоролика, звук також наполегливо рекомендую вимкнути - зацикліться лише на фізиці того що робить цей хлопець): На відміну від того що показано у цьому відеорлику, утилізатор змішує піролізний газ із повітрям у правильній пропорції, в результаті чого полум’я горить максимально ефективно, повністю без диму, а не просто як на сірникові і копоттю. Порівняння - звичайна запальничка, і та котру називають "п’єзо" - суть другої запальнички не у тому що вона підпалюєтья електричним розрядом, а у форсажній камері, котра змішує газ та повітря у правильній пропорції. Результат - менша витрата газу, і більша температура. І якщо таким самим чином ми спалюємо мусор, то лишається лише чиста сажа, котра максимально ефективна для проростання рослин та процесу фотосинтезу.
Змінено 23.07.2015, 23:27
0 0
Слід уяснити просту річ - від мусорника під відкритим небом, забруднення навколишньому середовищу в рази вище а ніж від контрольованого ефективного спалювання мусору, суть котрого я спробував пояснити на прикладі п’єзової запальнички.
Ще один приклад - налийте у консервну банку бензину і підпаліть. Буде чимало копоті. Якщо бензин просто залишити на вулиці - також буде багато отрути від впаровування. Але якщо той бензин залити у паяльну лампу, де він спочатку перетвориться у пару, а потім змішається у правильній пропорції із повітрям, запаха не буде майже ніякого. При цьому не забувайте що паяльна лампа мзішує бензинові пари із повітрям не у самій точній пропорції, а результат вже он який.
Перш ніж ставити крапку своїм рішенням - вивчіть поглиблено питання по суті, якщо потрібно із високими фахівцями. Ніколи не забувайте, що ви майже нічого не знаєте, і рішення ваші можуть бути далеко не еталонні.
Ще один приклад - налийте у консервну банку бензину і підпаліть. Буде чимало копоті. Якщо бензин просто залишити на вулиці - також буде багато отрути від впаровування. Але якщо той бензин залити у паяльну лампу, де він спочатку перетвориться у пару, а потім змішається у правильній пропорції із повітрям, запаха не буде майже ніякого. При цьому не забувайте що паяльна лампа мзішує бензинові пари із повітрям не у самій точній пропорції, а результат вже он який.
Перш ніж ставити крапку своїм рішенням - вивчіть поглиблено питання по суті, якщо потрібно із високими фахівцями. Ніколи не забувайте, що ви майже нічого не знаєте, і рішення ваші можуть бути далеко не еталонні.
0 0
Ще одна версія для вашого мислення.
Люба матерія, речовина, має свій певний ресурс, який ми можемо вичерпати у одній із форм - механічній, тепловій, світловій, хімічній і т.д. Якщо це мусорна суміш, то анаогічно ми можемо або дати їй можливість здійснювати свої хімічні реакції із усима витікающими, або перевести ресурс цієї суміші на вироблення тепла - власне що і відбувається у термічному утилізаторові.
Запитання для рогатих: Що безпечніше для екології - тепло, чи ланцюг більше а ніж наполовину невідомих хімічних реакцій - шипіння, бродіння, вонізма... ?
Майте на увазі, що тепло також можна перетворити у електроенергію, якщо не в опалення. Тим більше що після турбіни його (тепла) майже не залишиться - перегрітий пар вилітаючи із сопла, при переході із високого тиску у низький, втрачає більшу частину тепла - власне на цьому принципі працюють кондиціонери. А отже, ми навіть тепло не будемо викидати у навколишній простір. Ресурс мусорної суміші, буде переведено у ресурс електроенергії, і далі у ресурс роботи ваших побутових електроприладів, які виконають ту чи іншу функцію.
Змінено 23.07.2015, 23:36
Люба матерія, речовина, має свій певний ресурс, який ми можемо вичерпати у одній із форм - механічній, тепловій, світловій, хімічній і т.д. Якщо це мусорна суміш, то анаогічно ми можемо або дати їй можливість здійснювати свої хімічні реакції із усима витікающими, або перевести ресурс цієї суміші на вироблення тепла - власне що і відбувається у термічному утилізаторові.
Запитання для рогатих: Що безпечніше для екології - тепло, чи ланцюг більше а ніж наполовину невідомих хімічних реакцій - шипіння, бродіння, вонізма... ?
Майте на увазі, що тепло також можна перетворити у електроенергію, якщо не в опалення. Тим більше що після турбіни його (тепла) майже не залишиться - перегрітий пар вилітаючи із сопла, при переході із високого тиску у низький, втрачає більшу частину тепла - власне на цьому принципі працюють кондиціонери. А отже, ми навіть тепло не будемо викидати у навколишній простір. Ресурс мусорної суміші, буде переведено у ресурс електроенергії, і далі у ресурс роботи ваших побутових електроприладів, які виконають ту чи іншу функцію.
Змінено 23.07.2015, 23:36
0 0
У Нас на районі солонці гірше Чорнобиля! Палять все що горить, сморід стоїть такий Що крематорій віддихає,куди ж дивиться Валентина Іванівна? Коли вже ці палії будуть наказані?
0 0
4.yrec
«У Нас на районі солонці гірше Чорнобиля! Палять все що горить»
«У Нас на районі солонці гірше Чорнобиля! Палять все що горить»
А Солонці це воно де? Це не там де євромер Ісип живе?
0 0
5.Адекватник
«
А Солонці це воно де? Це не там де євромер Ісип живе?»
«
А Солонці це воно де? Це не там де євромер Ісип живе?»
Жив скоріш всього! у нього будинків як в у дурня фантиків!
0 0
1.шофер
«Знайте що самі родючі чорноземи, це піски із сажою та вулканічна лава віком мільйони років»
«Знайте що самі родючі чорноземи, це піски із сажою та вулканічна лава віком мільйони років»
основа чорноземів - це гумус, а не сажа
1.шофер
« І якщо таким самим чином ми спалюємо мусор, то лишається лише чиста сажа, котра максимально ефективна для проростання рослин та процесу фотосинтезу»
« І якщо таким самим чином ми спалюємо мусор, то лишається лише чиста сажа, котра максимально ефективна для проростання рослин та процесу фотосинтезу»
ця чиста сажа вилітає у трубу разом з вуглекислим газом і осідає на легенях у жителів навколишніх територій
3.шофер
«Запитання для рогатих: Що безпечніше для екології - тепло, чи ланцюг більше а ніж наполовину невідомих хімічних реакцій - шипіння, бродіння, вонізма... ? »
«Запитання для рогатих: Що безпечніше для екології - тепло, чи ланцюг більше а ніж наполовину невідомих хімічних реакцій - шипіння, бродіння, вонізма... ? »
увесь світ використовує якраз реакції "шипіння, бродіння, вонізму" для переробки органічних відходів і на виході отримує газ метан, який використовують для опалення, також отримують с/г добрива
3.шофер
«Майте на увазі, що тепло також можна перетворити у електроенергію, якщо не в опалення»
«Майте на увазі, що тепло також можна перетворити у електроенергію, якщо не в опалення»
ти ж сам розписав, що теплом від згорання суміші піролізного газу із повітрям буде нагріватися і запалюватися суміш відходів, після згорання яких сажа, що утвориться буде безперешкодно вилітати в трубу і підживлювати українські чоргоземи, які по суті і є сажа з піском. де в цьому процесі з"явилася електростанція я не зрозумів
3.шофер
«Ресурс мусорної суміші, буде переведено у ресурс електроенергії, і далі у ресурс роботи ваших побутових електроприладів, які виконають ту чи іншу функцію. »
«Ресурс мусорної суміші, буде переведено у ресурс електроенергії, і далі у ресурс роботи ваших побутових електроприладів, які виконають ту чи іншу функцію. »
і скільки гігават електроенергії плануєте отримати. жителям з побутовими приладами треба підходити прямо до труби із сажою, чи до турбіни?
_________________________________________________________
я вже йду збирати підписи, щоб тебе номінувати на премію дарвіна.
0 0
Почну з того , що для Кобеляк запропоноване ,необхідне не менше , ніж повітря , і якби таке було запропоноване Олександру Ісипу , чи Валентині Семиног , то воно уже працювало б .Справа в тому , що діюче необлаштоване звалище , розташоване на території міста завдає значно більшої шкоди довкіллю і мешканцям міста , ніж запропоноване.Треба бути зовсім дурнями , щоб відмовитись від пропозиції , інша справа де його розмістити .Ясно , що по Червоноармійській неприйнятно навіть тільки тому , що Червоноармійська розташована в північній частині міста , звідки вітер буде нести на місто всі продукти згорання , ну і т.д.І якби Ісип та Семиног бцули зацікавлені не травити громадян , то знайшли б підходяще місце за межами міста і допомогли б навіть оформити документацію.Адже зовсім недавно Ісип і Галушка знайшли , як виділити 2 га цінної землі аферистам і зовсім безоплатно. Ще дивно , що борці з комунізмом Ісип і Галушка до цього часу не перейменували вулицю Червоноармійська у вулицю Ісипа , чи Галушки.
0 0
біля полігону спту мається вільна земля--та і місце розташування- підходить--(в цьому разі ні фіга не матиме тільки дядя КОЛЯ-)
0 0
питають -де взяти ГАЗ--так через р.Кобелячок --з ГАНЖІВКИ- ВІД КРАЙНІХ ХАТ...
0 0
АБО-Ж НА МІСЦІ КИРПИЧНОГО ЗАВОДУ--Є ВСЕ-І ВОДА І ГАЗ І ...
8.саша ставицький
«. саша ставицький / 24 липня, 09:41 »
«. саша ставицький / 24 липня, 09:41 »
0 0
1. необхiдно в обов"язковому порядку запровадити розподiл смiття на рiвны кожного двору: 1.бiовiдходи (буде на бiогаз), 2.пластик (э спец методи переробки) 3.папiр 4. iнше дрiбне смiття.
для батарейок та лампочок (в яких мiстяться дуже! отруйнi речовини)може бути кылька пунктiв прийому в мiстi (i туди кожен житель самостiйно нехай приносить старi, вже використанi батарейки). якщо немаэ можливостi у мiста самому iх утилiзовувати, везiть туди, де э вже в Украiнi (це буде кiлька поiздок на рiк).
Електроприлади, дерево теж можна окремо здавати в спецiальних мiсцях збору.
це значно полегшить утилiзацiю.
Щось робити все одно треба. У цивiлiзованих громадах вже давно нiхто просто так не вивалюэ i не спалюэ смiття за мiстом. це огидно!!! та безвiдповiдально по вiдношенню до матiнки природи i до людей (купа болячок та дитяча смертнiсть забезпеченi)
для батарейок та лампочок (в яких мiстяться дуже! отруйнi речовини)може бути кылька пунктiв прийому в мiстi (i туди кожен житель самостiйно нехай приносить старi, вже використанi батарейки). якщо немаэ можливостi у мiста самому iх утилiзовувати, везiть туди, де э вже в Украiнi (це буде кiлька поiздок на рiк).
Електроприлади, дерево теж можна окремо здавати в спецiальних мiсцях збору.
це значно полегшить утилiзацiю.
Щось робити все одно треба. У цивiлiзованих громадах вже давно нiхто просто так не вивалюэ i не спалюэ смiття за мiстом. це огидно!!! та безвiдповiдально по вiдношенню до матiнки природи i до людей (купа болячок та дитяча смертнiсть забезпеченi)
0 0
12.олена1234
«У цивiлiзованих громадах вже давно нiхто просто так не вивалюэ i не спалюэ смiття за мiстом»
ми не цивілізована громада - ми українці... «У цивiлiзованих громадах вже давно нiхто просто так не вивалюэ i не спалюэ смiття за мiстом»
0 0
13.шофер
«ми не цивілізована громада - ми українці...»
«ми не цивілізована громада - ми українці...»
Не в бровь, а в глаз. Респект.
0 0
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном