Хто не був студентом - не був молодим
25-го січня - свято не лише студентів. Він вважається днем ангела всіх, хто носить ім'я «Тетяна»? та називається в народі «Тетянин день». Як поєднується два, на перший погляд? несумісних свята, підказує історія. У «Житії святих» написано: за віру Христову дочка римського Тетяна переслідувалася, терпіла знущання та була віддана смерті. Її причисли до лику святих. Однак у житії святих не написано, що вона оберігала тих, хто мав хоча б якесь відношення до науки. Зате достеменно відомо, що 25-го січня російська імператриця Єлізавета підписала Указ про відкриття в Москві першого російського університету. Генерал-ад'ютант Шувалов, який опікувався цим, обрав день підписання не випадково. Це був день народження його матері, яку звали Тетяною. У 18-19-му століттях у Росії це свято відзначали дуже гучно, згодом така традиція перейшла і на Україну. Теперішні студенти історію свого улюбленого свята майже не знають. Однак про його існування знають всі. Традиційно День студента припадає на сесію. Вони говорять: сесія святкуванню не завадить.
Бліц:
- Ой, та ми відсвяткуємо, як треба. Ну, звичайно, після пар.
У технічному університеті людно. Студенти складають іспити. У День студента діляться своїми секретами вдалої здачі іспитів.
Бліц:
- Настирливо читаю - вночі і вдень, поки є час. Приходжу - здаю.
У студентів полтавського технічного - свої забобони, як здати сесію.
Бліц:
- Є повір'я стосовно лева, студенти, які живуть в гуртожитку, звичайно кричать: «Шара, прийди!», ходять в 12 ночі за хвоста держаться.
Втім, багато сучасних студентів у шару не вірять.
У декого із студентів сьогодні - подвійне свято. Тетяна Павлютіна, студентка 2-го курсу Полтавського технічного університету говорить: її ім'я їй подобається.
Тетяна Павлютіна, студентка ПНТУ:
- Тетяна - це у нас родове ім'я. У мене бабуся Таня, тьотя, сестри Тані.
Хоч у студентів сесія, в День студента розслабитися можна, так вважають не лише студенти, а й викладачі. Викладач вишу Павло Воскобійник говорить: День студента святкують не лише студенти.
Павло Воскобійник, доцент, викладач ПНТУ:
- Ми як студенти. Знаєте, як кажуть: з ким повівся - того й набрався. От ми з ними повелися, вони святкують і ми.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном