Вхід | Реєстрація

Професії майбутнього: якою буде робота через 10-15 років

Професії майбутнього: якою буде робота через 10-15 років

Сучасний світ змінюється настільки швидко, що людство ледве встигає реагувати на виклики часу. Те, що кілька років тому здавалося неможливим, сьогодні стає реальністю. Розвиток технологій, відкритість кордонів, необхідність шукати на ринку вільні ніші примусили «білих комірців» освоювати нові навички й знаходити для себе нові заняття. Які професії будуть затребувані через десять-п’ятнадцять років, розбирався Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна.

 

На сьогодні спеціалісти в галузі ринку праці відзначають кілька напрямків, які слід враховувати, коли йдеться про професії майбутнього.

● Перше — це розвиток інформаційних технологій. Сьогодні бізнес у багатьох галузях «пішов» у інтернет. Наприклад, просування товарів і послуг, підбір персоналу й фінансові операції тепер здійснюються через всесвітню мережу. У зв’язку із цим сучасні «білі комірці», окрім професійних навичок, активно освоюють нові інструменти роботи в мережі.

● Друге – крос-функціональність. У сучасному світі на вагу золота спеціалісти, які працюють «на перетині» професій. Багато компаній прагнуть сформувати команди професіоналів, що володіють знаннями відразу в кількох галузях. Такі співробітники можуть планувати свої дії з врахуванням діяльності колег, чудово розуміють, яким є внесок кожного в спільний проект, а також відкриті до нового досвіду й готові навчати інших.

● Третє – мобільність. Експерти стверджують, що сьогодні часта зміна місця роботи й навіть сфери діяльності є нормою. Освіта, яку отримують молоді люди, часто не визначає вид занять, і те, чим вони займаються зараз, не стане для них роботою всього життя. Американські дослідники припускають, що незабаром «білі комірці» зможуть опанувати до 10-14 професій до 38 років.

● Четверте – зростання кількості позаштатних співробітників. Доступність інтернет-технологій робить можливою роботу на відстані. Компанії все частіше залучають співробітників «під проект», економлячи на оренді приміщень й обладнанні офісів. У майбутньому кількість фрілансерів буде лише зростати.

● П’яте – потреба в «універсальних солдатах». Незалежно від того, в якій сфері працює людина, на перший план вийдуть її універсальні здібності. Цінуватимуть спеціалістів, які володіють кількома іноземними мовами, знають основи менеджменту, маркетингу й фінансів. Дослідники відзначили, що кожних два роки кількість інформації в світі зростає більш ніж удвічі. У зв’язку з цим буде збільшуватися потреба в професіоналах, що вміють працювати з big data. Не виключено, що найбільш перспективні спеціалісти почнуть вивчати програмування, щоб спілкуватися з IT-шниками однією мовою.

Із врахуванням цих тенденцій можна стверджувати, що через п’ять-десять-двадцять років більшість галузей зазнають переформатування і ринок праці буде виглядати дещо по-іншому.

У першу чергу, неможливо уявити сучасний світ без IT-спеціалістів, професія яких є найбільш перспективною. Але і тут, на думку експертів, відбудуться помітні зміни. Наприклад, крім популярних зараз розробників і геймерів, з’являться такі професії, як дизайнер віртуальних світів, проектувальник нейроінтерфейсів, цифровий лінгвіст, організатор інтернет-спільнот, мережевий юрист і спеціаліст із кібер-безпеки.

Також актуальними будуть інженерні спеціальності, без розвитку яких неможливий науково-технічний прогрес. Розуміючи, що запас природніх копалин обмежений, учені роблять ставку на альтернативні джерела енергії. Тут на допомогу прийдуть архітектор енергонульових будинків, який спроектує енергетично автономні будівлі, або будівельник «розумних» доріг, який створить дорожнє покриття з датчиками контролю стану асфальту, а також наладчик енергомереж.

У цілому світу дуже гостро постає питання вичерпності природних ресурсів, забруднення оточуючого середовища і нестачі якісних продуктів харчування. Тому в майбутньому екологи і спеціалісти агросектора будуть вимушені об’єднати свої зусилля для вирішення цих проблем. З’являться такі професії, як урбаніст-еколог, сіті-фермер (вирощування овочів у міському середовищі) й спеціаліст із подолання екологічних катастроф.

Не здадуть свої позиції професії, що пов’язані з маркетингом і продажем. В умовах перенасиченості ринку товарами і послугами маркетологам і рекламникам завжди знайдеться робота. Перевершити їх зможуть хіба що спеціалісти в галузі сервісу. Салони краси, ресторани і фітнес-зали стануть невід’ємною частиною суспільства споживачів.

У зв’язку із розвитком небезпечних захворювань і з’явою нових штамів вірусів незамінними залишаться медики і епідеміологи. Експерти прогнозують появу вузькопрофільних спеціалістів, зокрема таких, як генетичний консультант, молекулярний дієтолог, консультант зі здорової старості й проектувальник ПЗ для медичного обладнання.

Учені все частіше схиляються до думки, що сучасне суспільство — це суспільство ризиків. Тому буде зростати потреба в аналітиках, бізнес-консультантах і форсайтерах. Представникам цих професій належить відстежувати тенденції в економіці, фінансах, транспортній галузі й складати аналітико-прогностичні звіти. Також зросте значущість управлінців, які будуть втілювати антикризові програми, налагоджувати співпрацю з інвесторами і держорганами.

Нестабільність, наростання ризиків і з’ява нових викликів відобразяться на емоційному і психічному стані людей. Проте на зміну звичайним психологам і психотерапевтам прийдуть спеціалісти із сімейної траєкторії розвитку, медіатори соціальних конфліктів, бізнес-коучі й персональні бренд-менеджери.

Зміни в технологіях і способі життя потягнуть за собою трансформації практично в усіх сферах людської діяльності. Будуть з’являтися нові напрямки і спеціальності. Роботодавці почнуть посилено полювати за талантами. Система освіти навряд чи зможе реагувати на стрімкі зміни, і університети втратять монополію на знання. Тому на перший план вийде ідея безперервної освіти й самонавчання в процесі роботи


Автор: «HeadHunter Україна»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації