У понеділок в Кобеляках відбулися урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності. Захід пройшов біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
Напередодні голова райдержадміністрації Таміла Шевченко повідомляла, що у зв’язку з подіями, які відбуваються на сході країни, в місті не влаштовуватимуться гучні гуляння. Натомість, під час дійства планується привітати демобілізованих військових та згадати, якою ціною українці виборюють свою незалежність.
Захід розпочинається о 10‑ій годині. Знаково, що на нього збираються люди різного віку. Більшість із них одягли вишиванки та українські костюми. Наймолодші кобелячани тримають у руках синьо-жовті прапорці.
Ведучі вітають присутніх із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності і наголошують, що ці свята є гордістю для кожного українця:
— Під синьо-жовтим стягом наш народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи і незалежності. Український прапор майорить на всіх державних установах країни. Його піднімають на спортивних змаганнях, із ним військові боронять східні рубежі держави.
Під козацький марш у виконанні духового оркестру військовослужбовці вносять Державний Прапор.
Далі ведучі запрошують пройти демобілізованих воїнів АТО першої й другої хвилі.
Після слів подяки, адресованих військовим, звучить Гімн України у виконанні Аліма Чесака.
Із вітальними словами до присутніх звертаються керівники міста й району.
— Шановна громада, дорогі визволителі, сьогодні ми відзначаємо головне свято нашої крани, — говорить Таміла Шевченко. — На жаль, українцям, як і століття тому, знову довелося відстоювати власну волю зі зброєю в руках. Сподіваємося, що невдовзі війна завершиться і всі військові повернуться в свої домівки живими і неушкодженими. Дякую воїнам за службу, волонтерам за турботу про мобілізованих та їх сім’ї, кобелячанам за всебічну підтримку і небайдужість. Бажаю всім миру, спокою та злагоди. Наша країна — незламна, наш народ — величний.
У своєму виступі голова райради Василь Мирошнеченко наголосив, що не можна забувати, якою ціною українці виборюють своє право бути незалежними:
— Двадцять чотири роки ми самостійно будували свою державу, та сусід-агресор не розділяє наші прагнення. Тому народ знову став на захист своєї Батьківщини. Не може бути країни з мирним заходом і буремним сходом. Вклоняюсь перед матерями й жінками, котрі чекають своїх чоловіків. Дякую військовим, які боронять територіальну цілісність України, та всім, хто їм допомагає. Українці — сильний народ, тож ми обов’язково переможемо.
Олександр Ісип, міський голова, також підкреслив, що в цьому році свято Незалежності відзначається в дуже скрутних умовах:
— На сході гримлять гармати, економіка країни зруйнована, зростає соціальна скрута в сім’ях людей. І тільки дякуючи хлопцям і чоловікам, які зі зброєю в руках боронять нас від зовнішнього ворога, ми можемо збиратись на такі заході. Кожна нація, як і сім’я, повинна мати свою домівку. Бажаю, щоб у нашій домівці завжди був спокій, мир і порозуміння між усіма членами великої родини.
Усім військовим, які були мобілізовані під час другої хвилі, виступаючі вручили подяки. А солдати, у свою чергу, висловили слова вдячності волонтерам і відзначили листами-подяками Зою Михальченко, Тетяну Вільхову, Світлану Сергійко і Юлію Богун.
Заступник військового комісара майор Ігор Мунько зачитав наказ першого заступника командувача сухопутних військ про нагородження учасників бойових дій нагрудним знаком учасника антитерористичної операції, а керівники району вручили їх.
Від імені матерів, які чекали синів із буремного сходу, військовослужбовців привітала Лідія Щербина.
Також Таміла Шевченко і Василь Мирошнеченко повідомили, що орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно нагороджуються Віктор Бабенко і Дмитро Кіт. Відзнаку Віктора вручили його дружині Валентині.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів‑земляків, які загинули в антитерористичній операції на сході України. У знак вшанування синів українського народу кобелячани поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.
Для присутніх на урочистому мітингу свої пісенні привітання виконували Ірина Свячена, Алім Чесак, Владислава Щербацька, Сергій Телятник і Людмила Куземко.
По завершенню заходу Таміла Шевченко і Василь Мирошнеченко відвідали матір Дмитра Кота Віру Михайлівну і передали їй орден.