У понеділок на щотижневій нараді при голові райдержадміністрації говорили про землі сільськогосподарського призначення, надходження коштів до бюджету, а також вітали підприємців.
Розпочалося засідання з поздоровлень. Голова РДА Таміла Шевченко та голова райради Василь Мирошнеченко запросили на апаратну нараду місцевих підприємців, котрі всіляко допомагають військовим у зоні АТО. Керівники району привітали їх із Днем підприємця, побажали процвітання та подякували за пророблену роботу.
Далі перейшли до питань повістки денної. Про стан використання земель сільськогосподарського призначення в районі присутнім розповів Юрій Калюжний, виконуючий обов’язки начальника відділу держгеокадастру. Юрій Володимирович повідомив, що станом на 1 вересня земельний фонд району складає 182317 гектарів. На землі сільськогосподарського призначення припадає 127908 гектарів: рілля — 98450, сінокоси — 10483, пасовища — 13493, багаторічні насадження — 2149,9.
— Із 98450 гектарів ріллі розпайовано 73000, — говорить Юрій Калюжний. — На сьогоднішній день в оренду здається 56600 гектарів, самостійно обробляється 13750, у стадії переоформлення знаходяться 2650. Згідно форми 6‑зем, обліковано 33 сільськогосподарських підприємства та 149 фермерських господарств.
Виступаючий пояснив, що, на жаль, далеко не всі сільськогосподарські виробники на практиці дотримуються правил наукового землеробства, які направлені на збереження родючості ґрунту. Навпаки, одержавши у користування землю, власник самостійно обирає шлях отримання максимального прибутку. Особливо викликає тривогу стан земель, які знаходяться в оренді.
— 19 відсотків від усіх сільськогосподарських земель у районі займають сінокоси і пасовища, — продовжує доповідач. — Зі зменшенням поголів’я корів вони випали з обігу і на рівень економічного розвитку не впливають. У Сухинівській, Красненській, Вільховатській, Кунівській, Червоноквітівській та Чорбівській сільських радах тисячі гектарів сінокосів і пасовищ заростають бур’янами, глодом та шипшиною.
Зупинився Юрій Срібний і на питанні використання рільних земель під господарськими спорудами і дворами:
— У свій час вони перебували в колективній власності, але під процес приватизації не потрапили. Колгоспи самоліквідувалися, правонаступників не залишилося, а із Земельного кодексу термін колективна власність був виключений. Земель, що числяться як рілля, у районі 2018 гектарів. 358 перебувають в оренді, термін дії якої скоро закінчиться. Решта земель знаходяться поза правовим полем. Із цих причин будівлі, які на них розміщені, не можна ні викупити, ні взяти в оренду, ні списати. Багато таких земель є розсадниками бур’янів, а ті, що використовуються, ставлять їх власників поза законом. Тобто, дії цих землекористувачів можна характеризувати як самозахоплення земель.
Наступним присутні розглянули питання надходження коштів до бюджету та погашення заборгованості по платежах до Пенсійного фонду. Його розкрила Зоя Марченко, заступник начальника управління Пенсійного фонду в Кобеляцькому районі. Вона повідомила, що за 8 місяців цього року з усіх джерел фінансування на виплату пенсій надійшло 158377,7 тисячі гривень. Основним джерелом наповнення бюджету фонду є надходження єдиного соціального внеску, розподіленого на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. За 8 місяців надійшло 44180,7 тисячі гривень.
— Упродовж звітного періоду в повному обсязі та у законодавчо визначені терміни профінансовано виплату пенсій та грошової допомоги 14541 пенсіонеру, — зазначила Зоя Василівна. — Загальна сума видатків для виплати пенсій, грошової допомоги та на доставку пенсії склала 160697,8 тисячі гривень. Середній розмір пенсії — 1328 гривень 93 копійки. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсій у 2015 році становить 28 відсотків.
Як розповіла Зоя Марченко, станом на 1 вересня загальна сума боргу по платежах до бюджету фонду району становить 217,3 тисячі гривень. Та з порушниками постійно ведеться робота із примусового стягнення коштів. Найбільш злісних притягують до адміністративної відповідальності.