У вівторок відбулася сорокова сесія шостого скликання, на яку прибули 44 із 56 депутатів.
Усього під час зібрання районні обранці розглянули дев’ятнадцять основних питань і два додаткових. Та найактивніше обговорювали три з них.
Спочатку депутати обговорили звіт Андрія Дацка, начальника фінуправління РДА, про виконання районного бюджету за перше півріччя 2015 року. Після його виступу голова громадської організації «Захист дітей війни» Віра Ситник поцікавилась, чому їм не виділили додаткові 9 тисяч гривень.
Андрій Дацко пояснив, що, згідно пункту 30 постанови Кабміну та розпорядження голови ОДА, забороняється збільшувати фінансування небюджетних організацій:
— Навіть якщо ви зараз проголосуєте за їх виділення, то я на себе цієї відповідальності не візьму.
Із залу прозвучали пропозиції внести зміни до постанови Кабміну або узагалі розігнати його за такі рішення.
Анатолій Таранушич, голова фракції «Рідне місто. Рідний край», запропонував виділити кошти для «Захисту дітей війни» із резервних 48 тисяч. Але депутат Володимир Струк нагадав присутнім, що вони знову намагаються обійти закон:
— У залі досить багато приватних підприємців і бізнесменів. То давайте зберемо ці кошти з власних кишень і не будемо примушувати Дацка порушувати закон.
Володимир Жук відразу погодився на цю пропозицію і пообіцяв передати у фонд «Дітей війни» 1 тисячу гривень.
Пропозиція Анатолія Таранушича не отримала підтримки. Після чого районні обранці проголосували за внесення змін до показників районного бюджету на 2015 року.
Із наступних восьми питань депутати ухвалили рішення без розгляду.
А от закриття Чорбівської загальноосвітньої школи викликало неоднозначні думки у присутніх. Депутат Дмитро Омельяненко наголосив, що не можна ліквідовувати школу, оскільки без неї не буде й села. Валерій Дрига підтримав цю думку і зазначив, що п’ятдесят дітей із цього населеного пункту їздять навчатися в інші школи.
Начальник відділу освіти Наталія Коваль пояснила, що батьки вправі самостійно вибирати, який навчальний заклад відвідувати їх дитині:
— У нас в деяких сільських школах менше учнів, ніж у кобеляцьких в одному класі. У Чорбівській ЗОШ немає жодної дитини, натомість, там залишились десять учителів і три техпрацівники. Ви ж влітку не погодились закривати малокомплектні школи.
Зі слів Наталії Мефодіївни, педагогам було запропоновано змінити свої робочі місця, але тільки троє з них на це згодились. Інші наполягли на виплаті заробітної плати і вихідної допомоги. Згідно законодавства, відділ освіти мав би попередити їх про закриття школи за два місяці до початку навчального року. Тепер ці працівники отримуватимуть зарплату протягом двох місяців.
— Якщо ви не проголосуєте за ліквідацію Чорбівської ЗОШ, — продовжує Наталія Коваль, — то вчителі й надалі просто приходитимуть у пусті класи. І за це ми будемо змушені платити їм зарплату.
Рішення щодо закриття Чорбівської школи підтримали 30 районних обранців.
Далі депутати затвердили Положення про електронну Дошку пошани Кобеляцького району Полтавської області та проголосували за присвоєння звання Почесний громадянин району загиблим військовим у зоні АТО (Юрію Сітяєву, Дмитру Коту, Віктору Бабенку та Володимиру Вільковському).
Потім районні обранці розглянули розпорядження голови районної ради №30 «Про звільнення директора регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» від 3.08.2015 року та №31 «Про покладення його обов’язків на заступника Наталію Олексіївну Смоляр».
Василь Мирошнеченко подякував Миколі Гергенкопу за його роботу на посаді директора РЛП «Нижньоворсклянський».
Останнє питання стосувалось призначення нового директора регіонального ландшафтного парку. Хоча на цю посаду був лише один претендент Олександр Шуліка, заступник голови РДА, та, згідно законодавства, вибори проходили шляхом таємного голосування.
Після підрахунків лічильної комісії, з’ясувалося, що кандидатуру Олександра Миколайовича підтримали 36 районних обранців.
Розглянувши всі питання, сесія завершилась.
Депутатизми
— Ми починаємо шукати оте дишло, щоб обійти закон.
— Раньше пани одну дитину вчили і вона розумна була.
— А квітку з вікна йому дайте.
— А чо ви не рахуєте, хто удержався, бл…дь?!