Наприкінці серпня у найпівнічнішому селі Кобеляцького району відгуляли місцеве свято.
Село Свічкареве розташоване на півночі Кобеляцького району. Кілька десятків року тому цей населений пункт був одним із найблагополучніших і найзаможніших у Кобеляцькому районі. А все завдяки радгоспу імені Луценка. Це господарство спеціалізувалося на вирощуванні фруктів. Його створили в далекому 1954 році. Тоді й почалася розбудова Свічкаревого. До села переїхали мешканці навколишніх хуторів. Частина із них отримали будинки від держави, інші побудували свої осілі самотужки. У Свічкаревому з’явилось централізоване газо- і водопостачання, збудували два гуртожитки для студентів, які трудилися на зборі врожаю, звели велику двоповерхову школу. Люди працювали, отримували гарну зарплату, упевнено дивилися в майбутнє.
Зараз Свічкареве переживає не найкращі часи у своїй історії. У силу змін в економіці перестав існувати потужний радгосп, занепали і були практично знищені садки, люди втратили роботу і збідніли. За двадцятиліття занепаду були зруйновані гуртожитки і більшість інших господарських та адміністративних будівель. Чимало колишніх працівників радгоспу виїхали із Свічкаревого у пошуках роботи, у школі різко зменшилась кількість учнів. Словом, нині похвалитися свічкарівцям нічим. Але це не означає, що село вмерло, що люди опустили руки і не сподіваються на краще. І зайвим підтвердженням цієї тези стало свято, організоване і проведене місцевими жителями та вихідцями із Свічкаревого.
Максим Гергало та Сергій Іванов народилися, виросли і закінчили школу саме у Свічкаревому. Потім поїхали здобувати освіту вищого рівня. Стали музикантами і нині працюють в Диканському районному Будинку культури. Диканський район розташований не надто далеко від Кобеляцького, а тому чоловіки часто приїжджають на свою малу батьківщину. І ось під час чергового візиту до Свічкаревого у Максима й Сергія виникла ідея провести день села. Сказано — зроблено. Ініціативу артистів із Диканьки підтримали місцеві жителі. Включились у підготовку до проведення свята сільська влада та фермери, котрі обробляють землю навколо села. Головним спонсором стало господарство «Петрович + Агро», допомогли фермерські господарства «Анкор», «Відродження», «Дронго», десятки приватних підприємців.
Включились у роботу з підготовки свята сім’ї Афанасьєвих, Гузів, Іванових та інші мешканці Свічкаревого.
І все у людей вийшло. 28 серпня відбулося чудове свято. На подвір’ї місцевої школи зібралися десятки жителів села, приїхали гості із сусідніх населених пунктів. Були призи, подарунки, святкова каша і сто грамів. Відкрили урочистості ведучі Наталія Євтушенко та Любомир Іващенко. Світлана Журавель розповіла про історію Свічкаревого, а сільський голова Надія Чепурко поздоровила земляків із днем села.
Справжньою окрасою святкового дійства став концерт, проведений силами артистів Диканського будинку культури, котрих привіз Максим Гергало. Вони і співали, і танцювали, а Максим Гергало та Володимир Рєзнік навіть по-доброму жартували із нинішніх свічкаревських негараздів. Давно люди не бачили концертного дійства такого високого рівня. Концертні номери задовольнили всіх, незалежно від віку, статі та музичних уподобань. А в кінці свята Максим Гергало ще й дискотеку провів.
Свято вдалось. І всім сподобалося. Люди змогли добре відпочити і повеселитися. А це означає, що не все так погано і безнадійно в нашому маленькому свічкаревському домі. І все буде добре. Як у Свічкаревому, так і у всій Україні.