Третій квартал 2015 року продемонстрував незначні позитивні зміни на ринку праці. Аналіз бази вакансій та резюме на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна показав зростання кількості вакансій в деяких проф. сферах. Роботодавці більш динамічно відкривали робочі місця, а пошукачі більш сміливо шукали кращі умови праці. Це спричинило зниження конкуренції. Однак рівень заробітних плат в цілому залишається без змін.
Ситуація із зарплатами на ринку праці не змінюється. Як згідно з даними статистики, так і спираючись на опитування, головним завданням на сьогодні роботодавці бачать збереження стабільності та наявних виплат. До скорочення як до вимушеної міри намагаються не вдаватись, але і про підвищення йдеться вкрай рідко. Після фінансових потрясінь, що були у першому півріччі 2015 року, ринок більш-менш оговтався — зарплати у переважній більшості компаній давно зафіксовані у національній валюті.
Як і у попередньому кварталі, у цьому періоді значних змін ні в зарплатній політиці, ні в зарплатних очікуваннях пошукачів не було. Середня офісна зарплата по Україні становить 3-5 тис. грн, в Києві цей показник традиційно вищий – 5-7 тис. грн. Найвищі зарплати пропонують програмістам та іншим працівникам аутсорсингових ІТ-компаній. Найнижчі – початківцям та тим, хто готовий поступитись фіксованим заробітком роботі на бонуси та відсотки. Очікування пошукачів перевищують пропозицію в середньому на 20-25%: середня очікувана зарплата по Україні — 4-7 тис грн, по Києву — 6-8 тис. грн.
У третьому кварталі 2015 року конкуренція на ринку праці дещо знизилась порівняно із попереднім кварталом. У цьому періоді hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складав 4,1. Це означає, що на одну вільну вакансію претендують 4 вільних спеціалісти.
Найвищий рівень конкуренції спостерігався у липні, найнижчий — у вересні. Це логічно, адже для літа характерне зниження активності серед роботодавців.
Найвища конкуренція спостерігалась в Києві, Запоріжжі, Полтаві, Харкові та Дніпропетровську. Найнижча — в західних областях: Тернопільській, Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Хмельницькій.
Фактично не змінюється і рейтинг тих, на чиї послуги попит значно менший за пропозицію. В першу чергу складно було знайти роботу керівникам, юристам, економістам.
Традиційно найбільш затребувані на ринку праці програмісти, страхові агенти, мед. представники, спеціалісти з продажу та робочий персонал.
Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2015 року.