Вхід | Реєстрація

Ринок праці в третьому кварталі: зарплати без змін, конкуренція падає

Ринок праці в третьому кварталі: зарплати без змін, конкуренція падає

Третій квартал 2015 року продемонстрував незначні позитивні зміни на ринку праці. Аналіз бази вакансій та резюме на Міжнародному кадровому порталі HeadHunter Україна показав зростання кількості вакансій в деяких проф. сферах. Роботодавці більш динамічно відкривали робочі місця, а пошукачі більш сміливо шукали кращі умови праці. Це спричинило зниження конкуренції. Однак рівень заробітних плат в цілому залишається без змін.

Ситуація із зарплатами на ринку праці не змінюється. Як згідно з даними статистики, так і спираючись на опитування, головним завданням на сьогодні роботодавці бачать збереження стабільності та наявних виплат. До скорочення як до вимушеної міри намагаються не вдаватись, але і про підвищення йдеться вкрай рідко. Після фінансових потрясінь, що були у першому півріччі 2015 року, ринок більш-менш оговтався — зарплати у переважній більшості компаній давно зафіксовані у національній валюті.

Як і у попередньому кварталі, у цьому періоді значних змін ні в зарплатній політиці, ні в зарплатних очікуваннях пошукачів не було. Середня офісна зарплата по Україні становить 3-5 тис. грн, в Києві цей показник традиційно вищий – 5-7 тис. грн. Найвищі зарплати пропонують програмістам та іншим працівникам аутсорсингових ІТ-компаній. Найнижчі – початківцям та тим, хто готовий поступитись фіксованим заробітком роботі на бонуси та відсотки. Очікування пошукачів перевищують пропозицію в середньому на 20-25%: середня очікувана зарплата по Україні — 4-7 тис грн, по Києву — 6-8 тис. грн.

У третьому кварталі 2015 року конкуренція на ринку праці дещо знизилась порівняно із попереднім кварталом. У цьому періоді hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) складав 4,1. Це означає, що на одну вільну вакансію претендують 4 вільних спеціалісти.

Найвищий рівень конкуренції спостерігався у липні, найнижчий — у вересні. Це логічно, адже для літа характерне зниження активності серед роботодавців.

Найвища конкуренція спостерігалась в Києві, Запоріжжі, Полтаві, Харкові та Дніпропетровську. Найнижча — в західних областях: Тернопільській, Львівській, Волинській, Івано-Франківській та Хмельницькій.
Фактично не змінюється і рейтинг тих, на чиї послуги попит значно менший за пропозицію. В першу чергу складно було знайти роботу керівникам, юристам, економістам.

Традиційно найбільш затребувані на ринку праці програмісти, страхові агенти, мед. представники, спеціалісти з продажу та робочий персонал.

Дані були отримані у результаті аналізу бази даних вакансій та резюме Міжнародного кадрового порталу hh.ua у вересні 2015 року.


Автор: HeadHunter Ukraine


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
Читайте також
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації