У понеділок на апаратній нараді в голови Кобеляцької РДА говорили про імунопрофілактику й захист населення від інфекційних хвороб та про соціальний супровід учасників АТО.
Про стан виконання районної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2012–2015 роки розповіла заступник головного лікаря комунального закладу «Кобеляцький центр ПМСД» Наталія Джевела.
Вона повідомила, що вакцини в лікарню надходять із Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні та закупляються за державний кошт.
— На жаль, протягом останніх двох років спостерігається тенденція до зниження поставок препаратів, — говорить Наталія Миколаївна. — Відповідно, виконати планів ми не можемо. Єдиний препарат, який закупляється за кошти місцевого бюджету, це туберкулін (застосовується для виявлення хворих на туберкульоз). Усього було закуплено 3014 доз, із них використано — 1422. Медпрацівники провели перевірку 711 дітей. Нас обіцяють забезпечити препаратом БЦЖ, тому залишок туберкуліну використаємо для діагностики перед його застосуванням.
Як пояснила доповідач, через низькі поставки вакцин медикам вдалося привити від туберкульозу 57 дітей (21 відсоток). Жодній семирічній дитині не проведена повторна вакцинація. Від дифтерії привили 2,9 відсотка дітей до року, старше 1 року — 6 відсотків. Проти гепатиту В не вакцинована повністю жодна дитина до року, оскільки курс складається із трьох щеплень. Щоправда, 112 дітей віком 1 рік і старші (14 відсотків) отримали цю вакцину. Протягом останніх десяти років у медиків відсутні вакцини проти дифтерії та кравця для дорослих.
Окремо Наталія Джевела зупинилась на захворюванні поліомієліт:
— МОЗ України видала план, згідно якого буде проведено три тури вакцинації від цієї хвороби. Перші два охоплять дітей віком від двох місяців до шести років, а третій — до десяти. Ми отримали 3500 доз проти поліомієліту і наразі проводимо вакцинацію.
Також Наталія Миколаївна додала, що в районі 66 дітей залишаються не щепленими: шестеро — через медичні протипоказання, викликані різними хворобами, у інших випадках батьки відмовляються від них.
На завершення свого виступу медичний працівник наголосила, що вакцини можна придбати за власний кошт:
— Деякі батьки практикують це. Вони не чекають, доки держава виділить вакцини, а купують їх у Полтаві в спеціалізованих аптеках. Придбавши препарати, вони транспортують їх у термохолодильниках. А ми проводимо вакцину на місці.
Наступною виступила Марина Шевченко, директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка повідомила, що заклад здійснює соціальний супровід сімей демобілізованих військових, у ході якого складаються соціальні паспорти для виявлення їх потреб. На кінець жовтня працівники Центру склали 116 таких документів. Усього ж у району прибули 202 демобілізованих військових.
— Для тих військовослужбовців, які проходили службу в зоні АТО, та членів їх сімей у цьому році придбано 39 санаторних путівок на суму 141 769 гривень, — каже Марина Михайлівна. — На базі Центру відбуваються засідання за участі працівників із Управління праці, ЦРЛ, Центру зайнятості, Центру ПМСД, військового комісаріату, на яких розглядаються проблеми демобілізованих військових. На сьогоднішній день проведено чотири засідання, під час яких військові отримали 29 посвідчень учасника бойових дій та два посвідчення інваліда війни. Також їм надали соціально-інформаційні послуги щодо оформлення пільг, працевлаштування й оздоровлення.
P. S. Майже одразу після наради до редакції звернулася кобелячанка, яка повідомила, що містом шириться інформація про недоброякісні вакцини від поліомієліту. Мовляв, до того, як вони потрапили в Кобеляцьку ЦРЛ, їх зберігали не належним чином. На запит редакції медпрацівники спростували ці чутки та надали документи, для підтвердження доброякісного стану вакцини.