У Полтаві відбулася презентація документального фільму Ігоря Чайки “Газова революція чи Сланцевий цугцванг?”.
Фільм знімався у США та в Україні. У ньому йдеться про переваги, застороги та підводні камені, пов’язані з видобутком сланцевого газу.
За словами режисера, саме Америка стала першопрохідцем у видобутку сланцевого газу, завдяки чому у 2007 році перетворилася з країни-імпортера на країну-експортера газу.
«Сланцевий газ нічим не відрізняється від того газу, який ми використовуємо щодня у газових конфорках та іншому побуті. Єдина різниця – у способі його видобування. Цей спосіб дещо складніший технологічно», – розповів Ігор Чайка.
Один із меседжів фільму – донести українцям, що, купуючи газ в Росії, ми самі фінансуємо війну, яка триває на сході.
«На сьогодні Україна, знаходячись у стані війни з Росією, у дивний спосіб продовжує фінансувати війну з нами самими. Тобто, оплачуючи російський газ, ми так чи інакше продовжуємо фінансувати війну Росії з Україною», – констатував Чайка.
«В Україні протягом кількох років поширювалося багато міфів, пліток, відвертої брехні. Заглибившись трохи, ми з’ясували, що витоки цієї брехні, як і фінансування багатьох псевдоекологічних організацій, йдуть інколи від партії «Український вибір», а інколи – від російського «Газпрому», – зазначив режисер.
Зйомки тривали близько чотирьох місяців. Найбільше проблем у режисера виникало саме в Україні. Ігор Чайка розповів, що в США вдалось за два тижні зустрітися з усіма необхідними людьми та записати їх коментарі, а в Україні на відповідь чиновників доводилось чекати подекуди місяць, при чому безуспішно.
Режисер обіцяє викласти фільм у загальний доступ через місяць. Також наразі відбуваються переговори з телеканалами щодо трансляції документальної стрічки.
Довідково:
Ігор Чайка – продюсер, режисер, журналіст, керівник ГО «Студія медіа-проектів «Вартові демократії» та компанії TIME PRODUCTION Studio. Член Комітету Незалежної медіа-профспілки України. Автор близько 20 документальних фільмів та телевізійних проектів, присвячених, зокрема, темам свободи слова в Україні, безпеки медіа, порушень прав журналістів та безкарності, журналістськім розслідуванням. Фільм 2014 року «Острів Крим. Дежавю» став однією з перших спроб документального осмислення подій, що стали причиною вторгнення та анексії Росією частини української території.