Селищний голова Нових Санжар розповіла про враження від виборів, плани на наступний рік та коригування тарифу на воду.
— Інно Олександрівно, як оцінюєте підсумки виборів у селищі? Очікували на подібний результат?
— Зізнаюся, що до такого результату не була готова. Мені здається, що і самі новосанжарці були здивовані результатами виборів. Для мене, наприклад, стало несподіванкою, що головна боротьба, як виявилося, розгорнулася між двома жінками. А мені здавалося, що головним моїм конкурентом буде чоловік.
— Іще до виборів Ви говорили, що продовжите кращі традиції Андрія Реки. Чи означає це, що і команду змінювати не будете?
— Кадрових перестановок практично не буде. Заступником залишається Валентин Івашина. Весь апарат фактично збережеться. Ми вже працювали з цим колективом раніше, тепер буду працювати з ними в новій якості.
— Перед виборами, зокрема, на зустрічі у медичному центрі, Ви озвучували чимало планів, які втілите в життя в разі перемоги. Після перемоги нічого не змінилося?
— Звичайно, ні. Ми будемо, як я і обіцяла, робити дороги. Першочергово — вулицю Леніна. Це буде капітальний ремонт до перехрестя із Жовтневою. Потім плануємо робити і другу її частину — до кладовища. Також будемо робити капітальний ремонт вулиці Піонерської: від Жовтневої до підвісного мосту. Це та сама дорога на Маджари, про яку я говорила на тій зустрічі.
Ми плануємо знову залучити кошти із екологічного обласного фонду і закінчити розчистку Вороної. А потім облаштувати на її берегах місця відпочинку та посадити парк.
Ще один важливий пункт планів — капітальний ремонт водогонів. Це будуть, у першу чергу, вулиці Панфілова, 8 Березня, Вернадського, провулок Тракторний. Також потрібно міняти водогін на Маджари. 200 метрів буде замінено вже цього року, а на кілометр ми виготовлятимемо проектно-кошторисну документацію.
Ще у Нових Санжарах з’являться нові дитячі майданчики. Нас прохають обидва дитячі садки, і «Сонечко», і «Лелеченька», щоб ми встановили їм такі, як у Парку Перемоги чи біля лікарні. Ми розглянемо варіанти і, якщо вистачатиме коштів, зробимо їм саме такі. Ще п’ять майданчиків мають з’явитися у різних мікрорайонах селища: на Чкалова, на Зарічці, в районі центрального пляжу, на Автоколоні та на Маджарах. Будемо облаштовувати їх так, щоб відпочивати там могли і діти, і мами-тата.
— З огляду на солідний перелік планів, на який бюджет розвитку ви розраховуєте наступного року?
— Я сподіваюся, що він буде не меншим, ніж цього року. Який був його розмір цього року? (Викликає головного бухгалтера, яка приносить документи із цифрами бюджету. — Авт.) У цьому році використали 2 мільйони 379 тисяч. Ці кошти пішли на благоустрій, ремонт доріг, поповнення статутного фонду комунгоспу, облаштування свердловин, придбання безбаштових систем, аварійну заміну насосів тощо.
— Чи розраховуєте у своїй роботі на підтримку попередника, Андрія Реки? Адже не кожне селище має свого народного депутата у Верховній раді.
— Так, ми сподіваємось, що завдяки його сприянню нам вдасться отримати кошти із обласного фонду на придбання асенізаційної машини. Сьогодні її вартість — від 900 тисяч до 1 мільйона гривень. Також конче необхідний новий екскаватор у комунгосп, який зараз коштує 800 тисяч. Якщо вдасться придбати обидві одиниці техніки за обласні кошти, ми зекономимо свої і більше зможемо зробити для селища. Якщо не вийде, то екскаватор, цілком можливо, придбаємо за кошти селищного бюджету.
— Що буде із об’єднанням громад? Чи робитимуть Нові Санжари якісь конкретні кроки, щоб приєднати суміжні сільські ради?
— Цей рік ми вже точно закінчимо так, як є. А у наступному подивимося. На пропозицію про об’єднання позитивно відповіла лише Клюсівка. Але я гадаю, що добре було б, якби до селища приєдналися і Зачепилівка, і Лелюхівка, і Кунцеве. Так, довелося б дещо збільшити штат комунгоспу, щоб обслуговувати територію об’єднаної громади. Але, приміром, у тій-таки Клюсівці таких проблем із водогонами, як у Нових Санжарах, просто не буде: там усі водогони нові. Про них років 30 можна буде не згадувати. Із Зачепилівкою ми вже працювали, селищний комунгосп їх обслуговував. У нас була нормальна співпраця. Тому все можливо, але потрібно над цим об’єднанням працювати.
— Ми не можемо оминути тему тарифів на воду. Зараз триває суд, у якому представники громади вимагають скасувати рішення ради і зменшення тарифу. Після обрання головою не змінилася Ваша позиція щодо цього питання?
— Не змінилася. Я була і залишаюся переконаною, що зменшення тарифу — це просто популізм. Він має бути не зменшений, а збільшений. Точніше, відкоригований. Комунгосп уже звертався до депутатів попереднього скликання з проханням затвердити скоригований розмір тарифу — 10,78. Що це за коригування? Виросла заробітна плата, ціна на електроенергію та вартість паливно-мастильних матеріалів. А все це входить у складову утворення тарифу. Депутати минулого скликання ради тоді відмовилися приймати рішення. Що ж, незабаром це питання буде винесене на розгляд сесії нової ради. Я ще раз хочу підкреслити, що питання тарифів на воду аж надто роздуте. Люди платять за неї в рази менше, ніж, приміром, за газ чи світло. А от коли вода зникала на тій же Зарічці, до мене дзвонили люди і говорили: «Та ми і по 20 гривень платитимемо, аби лише вода була!»