У вівторок відбулася, точніше продовжила свою роботу, перша сесія новообраної міської ради.
Під час неї міські депутати вирішили кадрові питання та обговорили бюджет і перспективи розвитку міста.
На сесію прийшли всі 26 новообрані міські депутати. Олександр Копелець оголосив список питань, внесених до порядку денного. Їх було досить багато: п’ятнадцять, не враховуючи «Різного».
Дехто із присутніх в залі пошепки висловлював побоювання:
— Ми так і до вечора не закінчимо.
Та попри велику кількість питань і процедуру таємного голосування сесійне засідання тривало трішки довше двох годин.
Під час сесії мали обрати й затвердити кількох нових керівників. Мова йшла, передусім, про секретаря міськради, заступника міського голови та секретаря виконкому. Останньої посади в Кобеляцькій міській раді не було вже вісім років. Обов’язки секретаря міськвиконкому виконував Олександр Письмак, який, крім того, був ще й заступником міського голови.
Розпочали, як і годиться, із обрання секретаря міськради. Для початку обрали лічильну комісію, до складу якої увійшли Василь Фещенко від УКРОПу, Василь Мирошнеченко від «Батьківщини», Наталія Чиркова від «Рідного міста». Процедура обрання секретаря передбачає проведення таємного голосування. Тому в залі заздалегідь встановили кабінку для цього.
Як і очікувалось, міський голова запропонував на згадану посаду Юлію Телятник, котра була обрана в раду по списку партії «Наш край». Голосування пройшло досить швидко і організовано. І зафіксувало теж очікуваний результат. За Юлію Телятник проголосували 19 депутатів, семеро не підтримали цю кандидатуру, один бюлетень визнали недійсним. Потрібно нагадати, що в голосуванні, окрім депутатів, брав участь і міський голова.
Кандидатури інших посадовців також вніс Олександр Копелець. Заступником міського голови обрали Анатолія Кісіля. За нього проголосували теж 19 депутатів. А ось кандидатуру Зої Масич, як секретаря міськвиконкому, підтримали одноголосно. До речі, на її долю дістались і найгучніші оплески. Також міські депутати проголосували за те, щоб у раді були введені дві нові посади. Мова йде про юриста і… соціолога. За це теж голосували дружно і майже без обговорення. Лише Сергій Галушко висловив здивування і сумнів з приводу доцільності штатної одиниці соціолога. Потребу в нових службовцях Олександр Копелець пояснив тим, що йому потрібна допомога в роботі.
Також він озвучив план розвитку міста Кобеляки. У принципі, почуте досить важко назвати чітким структурованим документом. Це, радше, декларація про наміри. Отже, у 2016 році в Кобеляках мають закінчити роботи з освітлення міських вулиць. Роботи тривають і зараз. Працівники «Полтаваобленерго» виконують їх у борг.
Тротуари будуть викладати із плитки. Була озвучена її вартість: 75 гривень за квадратний метр. Міська рада планує виділити на придбання плитки 150 тисяч гривень. Крім того, за словами Олександра Копельця, була досягнута домовленість із підприємцями, котрі оплатять вартість плитки, яку покладуть біля їх магазинів.
Також по всьому місту розпочнеться встановлення камер відеоспостереження. Це, на думку міського голови, має покращити загальну криміногенну ситуацію в місті.
Має пройти реконструкція парку імені Богдана Хмельницького. У чому вона полягатиме, Олександр Копелець детально не розповів. Але зазначив, що в оновленому парку не повинно бути місця таким спорудам як літня дискотека та руїна колишнього кафе «Молодіжне».
Крім того, Олександр Олександрович озвучив план зі встановлення на в’їзді в Кобеляки автомобільних вагів. На них мають зважувати транспорт, який в’їжджатиме в місто. Безумовно, мова йде лише про вантажні автомобілі, які буквально розчавлюють асфальтне покриття. Обслуговувати їх нібито має людина, котра пройшла конкурс, та представник громадськості.
А ще очільник міста згадував про заснування газети, яка висвітлюватиме діяльність посадовців і депутатів. Що це буде, повноцінне видання чи «бойовий листок», не уточнював.
Почули депутати і про те, у якому стані знаходиться міський бюджет. Стан його — більш, чим задовільний. Бюджет виконаний на 124 відсотки. І в ньому є більше півмільйона коштів для розподілу. Депутати схвально сприйняли таку інформацію і навіть почали розподіляти гроші. Звичайно ж, що за пропозицією міського голови.
У принципі, сесію можна назвати нудною і не цікавою. Згідно давньої традиції, міські депутати «з голосу» голови приймають усе, що їм пропонують. Так було за часів керівництва Олександра Ісипа, так продовжується і при Копельцеві. Опонувати і пропонувати альтернативні варіанти вирішення того чи іншого питання пробували лише Сергій Галушко, Вікторія Шкарбан та Анатолій Кучеренко.
Так, під час сесії було багато дуже красивих і дуже пустих слів про прозорість розподілення бюджету. І, водночас, ніхто, крім названих людей, навіть не пробував цікавитися, у яку суму платникам податків обійдуться нові чиновники, нова газета (до відома: парламент нарешті ухвалив закон про роздержавлення ЗМІ), наскільки законним і доцільним є встановлення вагів, чому при перевиконанні бюджету підприємці мають платити за міські тротуари і на яких «прозорих» підставах міська влада ще до сесії проводить закупівлі лінолеуму, шиферу та інших будматеріалів, домовляється про роботи із електриками. Тобто, без дозволу депутатів уже де-факто витрачаються бюджетні гроші.
Безумовно, ми задамо ці питання і міському голові, і депутатам. Перше із них:
— Шановні депутати, а навіщо ви взагалі в ту раду балотувалися?