Схоже, що будівництво шкільних та інших басейнів для громадських потреб, якщо не відходить повністю в історію, то «заморожується» на невизначений проміжок часу. Причина банальна відсутність коштів на будівництво та обслуговування подібних об’єктів. Адже спорудити басейн в сучасних умовах коштуватиме не менше десяти мільйонів. Крім того потрібно врахувати, що постійне обслуговування теж справа досить вартісна, яка «витягуватиме» із бюджету десятки, якщо не сотні тисяч гривень щороку. Одне лиш обладнання для фільтрації води від перевірених часом виробників, може коштувати близько ста тисяч гривень. У всякому випадку такі ціни озвучені на популярному сайті aquapolis.ua/filtry-i-filtracionnye-ustanovki.html Між тим в українських містах і містечках достатньо більш важливих «дірок», які потрібно терміново «затикати» бюджетними коштами.
Тому швидше за все розрекламоване кілька років тому будівництво басейну в Кобеляках буде відтерміноване на кілька років. А можливо про цей проект доведеться забути на десятиліття. Тим більше, що ті півтора мільйони гривень, які мали піти на виготовлення проектної документації давно використані на інші потреби. І, напевне, жителі містечка просто не зрозуміють нового градоначальника в разі, якщо він «замахнеться» на будівництво подібного дуже дорогого об’єкту. Саме тому новообраний міський голова Кобеляк Олександр Копелець на зустрічі із підприємцями досить чітко і недвозначно заявив, що планів по спорудженню басейну в нього немає.
Між тим самі кобелячани досить активно купляють і встановлюють на своїх садибах і дачних ділянках невеликі надувні басейни. Їх вартість не надто значна і тому вони користуються попитом навіть в умовах перманентної фінансової кризи. Згідно із прайсами , що розміщені на вже згаданому сайті «Aquapolis» маленькі басейни коштують в межах кількох тисяч гривень. Безумовно для їх обслуговування теж потрібні фільтри, спеціальні хімічні реагенти та інші речі. Але вони коштують відносно недорого. Саме тому й користуються популярністю. Тим більше, що небагаті у своїй більшості українці активно переймають стиль відпочинку звичний для заможних європейців. А тому не ходять до річок та інших водойм, а віддають перевагу купанню у басейнах. Тим більше, що воду у природних водоймах важко назвати придатною навіть для плавання.
Цілком можливо, що через якесь десятиліття до ідеї будівництва басейнів у невеличких містах України все ж повернуться. Але до того часу ще потрібно дожити.