Днями, в рамках Всеукраїнського тижня права, до вихованців Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області завітав ХІІ Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.
Керівник ГО "Європейський клуб", тренер з фасилітації, який веде діалоги примирення на Сході, бере участь у міжнародному проекті збереження історії і пам'яті Олег Овчаренко продемонстрував хлопцям документальні фільми: «Зламані гілки» та «Габріель».
Анімаційний документальний фільм Аяли Шарот, незалежної кінорежисерки й аніматорки, «Зламані гілки» розповів юнакам історію Міхаль Рехтер, 14-річної дівчини, яка покинула свою домівку в Польщі і сама поїхала до Ізраїлю напередодні Другої світової війни. Родина повинна була приєднатися до неї наступного року, але з початком війни усе змінилося. Спогади Міхаль ожили в уяві хлопців у барвистій анімації, що змальовує її самотню подорож із дитинства у доросле життя.
Під час перегляду Фільму Ельс ван Дріль «Габріель» вихованці згадали базові цінності демократії: права людини, свободи та справедливості. Підлітки відразу перейнялися долею бразильського хлопчика Ґабріеля Матоса, який був зовсім маленьким, коли дізнався, що Світовий кубок-2014 відбуватиметься в його рідній країні і змінить його життя з ніг на голову. Аби привезти сотні тисяч уболівальників на футбольний стадіон, прокладають залізницю просто через квартал, де живе Ґабріель. Будинки зносять, родини змушені переїжджати, і навіть майданчик, на якому місцеві діти грають у футбол, скоро зникне. Для Ґабріеля усе це стає жахіттям. Хлопчик обурений нерівністю у своєму місті і викладає у свій блог відеозапис того, як бульдозери зносять його район. Стаючи журналістом, він намагається захистити свої права.
Фільми стали інструментом, який пробудив в серці кожного юнака людське, навчив і надихнув захищати це людське в собі та в інших. Спонукав більшість хлопців переосмислити свою поведінку, щоб у майбутньому стати рівноправними членами суспільства і не скоювати надалі правопорушень чи злочинів.
Після показу Олег Овчаренко влаштував з вихованцями тематичну дискусію та обговорення, разом проаналізували порушену у фільмах проблему.
Мандрівний Docudays UA завітав до вихованців Кременчуцької виховної колонії
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном