Комунальники оголосили війну теплій підлозі
- Більш забезпечені люди ставлять собі в квартиру насос на батареї опалення і одночасно влаштовують у себе "теплі підлоги" - проводять центральне опалення (встановлюють додаткові батареї під паркетом чи лінолеумом. Автоматично після такої реконструкції все регулювання теплозабезпечення під'їзду зводиться нанівець. Комунальники ж у більшості таких випадків останніми дізнаються про зміни і попередити ситуацію не можуть.
Йдеться про квартири в будинку №10-Б, у кварталі №101, така ж ситуація в будинках по вулиці Леніна та багатьох інших. Звичайну систему опалення в будинку реконструюють самотужки. Роблять спеціальний вріз в батарею. Ставлять на "обратці" спеціальний підкачувальний насос. Звісно, циркуляція теплоносія в квартирі покращується і відповідно температура в приміщенні підвищується. В таких квартирах температурний режим значно вище норми. Але у сусідів поруч, звісно, - стає прохолодно, якщо не зовсім холодно".
Як стверджує Олександр Прядко, в такій ситуації є лише один вихід. Передусім, слід терміново робити перепланування всієї системи опалення в під'їзді. Бо інакше сусіди замерзатимуть завжди.
"Ми будемо з'ясовувати обставини і не виняток, що управляючі компанії подаватимуть в суд на власників "теплих підлог" в квартирах через повне порушення регулювання систем опалення. Адже ніяких дозволів на таке перепланування ми не давали. Про такі питання взагалі раніше ніхто не чув. Але мешканці скаржаться і хочуть дізнатися, чому в морози в їхніх квартирах температура не піднімається вище 17 градусів. Врешті-решт - після багаточисельних перевірок винних знаходять.
"Проблема ще і в тому, що не кожен господар реконструюваного опалення пускає перевіряльників до себе в квартиру. Тож усе з'ясовуємо шляхом досліджень і справитися з цим можна лише через суд. І саме в судовому порядку винного оплачувати всі подальші роботи з відновленням нормального теплопостачання. "Потрібно підключати проектантів та експлуатаційників, які мають зробити відповідні висновки. Звісно, все це не безкоштовно. Але платити за повторне регулювання всієї системи опалення в будинку має той, хто все зламав, тобто власники таких "теплих підлог", - додає Олександр Прядко. Можливо, мешканцям таких квартир, за рішенням суду, встановлять спеціальний графік для підключення їхнього обладнання. Заборонити ж громадянам не покращувати опалення своїх осель ніхто не може. І навіть суди.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном