За 2014 рік на Полтавщині народилося 14 504 особи, а померло 24784. З них від хвороб та зовнішніх причин смерті маємо 5009 померлих. За даними Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, найбільше полтавців померло від новоутворень, тобто від онкологічних захворювань.
Онкологічні захворювання — одна із основних причин смертності в усьому світі. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 2012 році було зафіксовано 14 мільйонів нових випадків захворювання на рак. За цей же рік від даного недугу померло 8,2 мільйонів людей.
Учені вважають, що до 2032 року число нових випадків захворювання зросте майже на 70%.
Словом «Рак» позначають групи хвороб, які можуть вражати будь-яку частину тіла людини. Ознака раку — швидке утворення аномальних клітин. Вони проростають за межі своїх звичайних кордонів і здатні проникати у довколишні частини тіла, а також поширюватися у інші органи. Цей процес називається метастазом. Метастази є основною причиною смерті від онкологічних захворювань.
Фактори ризику онкологічних захворювань
Вживання тютюну, алкоголю, нездорове харчування і відсутність фізичної активності є основними факторами ризику розвитку онкологічних захворювань у організмі людини. Деякі хронічні інфекції, особливо ті, які поширені у країнах із низьким та середнім рівнем доходу, також впливають на рівень розповсюдження онкології.
Профілактика
Рак у організмі людини важливо виявити як можна раніше. Поінформованість про ранні ознаки і симптоми хвороби дозволяє звертатися до діагностики та лікування на ранніх стадіях.
Доступним способом тестування є метод ранньої діагностики.
Три принципи запобігання онкологічним захворюванням
Принцип № 1. Правильне харчування.
Фахівці ВООЗ вважають, що з віком людина повинна зменшувати свій раціон. Чим старшими ми стаємо, тим менше потрібно їсти. Приміром, після 50 років слід уживати на 10% менше, ніж у 40 і раніше. У 60 років — уже на 20%, у 70 — на 30%. Справа в тому, що з віком обмін речовин в організмі людини сповільнюється. І якщо обсяг харчового раціону не зменшувати, то вжита їжа погано, або й зовсім не буде перетравлюватися. Вона застоюватиметься у кишечнику й може стати причиною розвитку онкозахворювань.
Принцип № 2. Активний спосіб життя.
Друга, дуже важлива умова профілактики онкохвороб — це рух. З віком у людини знижуються обмінні процеси, а онкологічні хвороби якраз і розвиваються у таких умовах. Тож, що старшою стає людина, то більше потрібно рухатися. У разі активного руху в клітини надходить багато кисню, який поліпшує обмінні процеси, що сприяє травленню й виведенню вже перероблених продуктів обміну. Вчені довели, що у 45% випадків у чоловіків і 28% у жінок можна запобігти онкології, якщо регулярно займатися фізкультурою.
Принцип № 3. Стресотійкість
На думку науковців, ще один дуже потужний чинник, що може зумовити розвиток онкозахворюваннь, — стрес. Людина, яка живе на позитиві, з гарними емоціями й думками, має в десятки разів менше шансів захворіти на рак. Тож, завжди потрібно себе налаштовувати на позитивне сприйняття світу. Звісно, в житті все може трапитися, але не слід ображатися, злитися, сваритися, скаржитися на життя. Коли вже не в змозі тримати все в собі, то ліпше поплачте тихенько, або згоніть свою злість на спортивному майданчику — це дасть Вам певну розрядку.
Висновки
Якщо Ви хочете запобігти розвитку онкологічних захворювань у своєму організмі, то важливо вести здоровий, активний спосіб життя, багато рухатися і оминати стресові ситуації.
Людина може хворіти на рак і не знати про це. Тому фахівці Благодійної організації «Світло надії» радять своєчасно проходити усі можливі обстеження і тестування, бо саме з цього і починається профілактики захворювань та здоровий спосіб життя.