Горобцями, воронами та голубами городян не здивуєш. До них так звикли, що інколи й уваги не звертають. Однак не помітити на снігу червоного оперення грудей снігура неможливо. Саме взимку у пошуках їжі з Півночі до нас прилітають снігурі, омелюхи, шишкарі ялинові, синиці чорні.
А цього року, за словами завідувача відділу природи Міського краєзнавчого музею Наталії Музиченко, в місті можна було побачити й зовсім незвичного гостя – горіхівку плямисту. Сама пташка – чорно-біла, рябенька, досить яскрава, має міцний дзьоб. Зазвичай Кременчук не є місцем її зимування. Ця пташка полюбляє лісові території, а наше місто розташоване у зоні лісостепу. Та привабив горіхівку Придніпровський парк.
— Придніпровський парк є унікальним штучним біотопом, адже тут ростуть дерева, вік яких становить понад 50 років, поряд – акваторія Дніпра з Кременчуцькими плавнями, – пояснює Наталія Музиченко. – Взимку горіхівка живиться переважно насінням туї. А наші хвойні насадження добре плодоносять. Тож ці птахи якимось чином відчувають гарний урожай і прилітають до Кременчука.
Взимку пташкам найскладніше – знайти їжу, тому було б добре, якби люди їх підгодовували. А ось обігріти ми їх ніяк не зможемо. Адже в неволі птах страждатиме більше, ніж на морозі!
Горіхівка – великий птах, тому добре переносить морози до –30º С. Взагалі, чим більша за розмірами пташка, тим краще вона витримує несприятливі погодні умови. А гріються пернаті, розпушуючи пір’ячко.