24 грудня 2015 року в приміщенні інформаційного агентства «УНІАН» відбулась прес-конференція, присвячена підсумкам роботи українського полiтикуму за 2015 рік.
Ініціаторами та організаторами заходу виступили активісти громадської організації «Система народного контролю «Слово іДіло».
Серед учасників прес-конференції були представники громадської організації «Система народного контролю «Слово і Діло» Олександр Філоненко, Сергій Міхальков, Ірина Левицька та політолог Валентин Гладких. Присутні підбили підсумки процесу виконання та невиконання обіцянок, даних представниками української влади та органама місцевого самоврядування протягом 2015 року.
Так, за рік 22 мери обласних центрів України дали 849 обіцянок, Кабінет Міністрів України на чолі з прем’єр-міністром дали 690 обіцянок, з яких виконали лише 280. Народні депутати України VІІІ скликання дали 6595 публічних зобов’язань, з яких виконано лише 975.
Як зазначив представник «Слово і Діло» Олександр Філоненко, новообрані мери за рік дали 53 обіцянки, з них найбільшу кількість дав міський голова Кіровограда Андрій Райкович — 12 обіцянок, далі — Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська — 9,Олександр Симчишин та Борис Філатов — 6, Сергій Сухомлин та Володимир Буряк — 5. Якщо брати обіцянки у тематичному розрізі, найбільшу кількість отримаємо у сфері місцевого самоврядування — 21 обіцянка, транспортній сфері — 8, в питаннях благоустрою та соціального захисту — по 6 обіцянок.
За словами активіста, у 2015 році була здійснена масштабна кадрова ротація губернаторів України. За рік були змінені очільники 4 областей, а саме Ігоря Коломойського замінили на Валентина Резніченка у Дніпропетровській області, Ігоря Палицю на Міхеїла Саакашвілі в Одеській області, Геннадія Москаля з Луганської області перевели на Закарпаття та у Донецької області з'явився новий очільник — Павло Жебрівський. Це вказує на можливі намагання Президента України вибудувати надійну вертикаль влади.
Редактор відділу рейтингів Сергій Міхальков визначив топ відповідальних новообраних депутатів, до списку якого увійшли Добродомов Дмитро — 68%, Гройсман Володимир — 65% та Мельник Сергій — 61%, що свідчить про те, що новообрані депутати більш відповідально ставляться до своєї роботи. Також він продемонстрував топ безвідповідальних молодих депутатів, рейтинг яких очолює відома українська співачка Злата Огнєвіч з відсотком безвідповідальності 76%; продовжують список Сергій Тарута — 68% та Іван Куліченко — 62%.
Активіст громадської організації «Слово і Діло» Ірина Левицька розповіла про топ виконаних та провалених обіцянок Президента України Петра Порошенка за 2015 рік. Серед вагомих виконаних обіцянок Президента — збільшення витрат з 12 до 24 млрд гривень з Бюджету на субсидії, підписання рішення РНБО про запровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб Російської Федерації, призначення антикорупційного прокурора України Назара Холодницького. Було озвучено топ провалених обіцянок, серед яких є створення «Стратегії повернення Криму», доступ до якої обмежено. З обіцяних 300 суддів звільнено лише 51 суддю з Вищої ради юстиції, не було вирішено питання про голосування на місцевих виборах 26 жовтня 2015 року внутрішньо переміщених осіб, також вчасно не відбулись вибори у місті Маріуполь.
Підбиваючи підсумки прес-конференції, представник громадської організації «Слово і Діло» Валентин Гладких зауважив, що, зважаючи на низький рівень суспільної довіри до української політики загалом, одним із головних джерел підсилення політичної легітимності для сучасних владних еліт має і може стати лише їх відкритість та відповідальність у частині виконання тих публічних обіцянок, які були виголошені ними та продовжують озвучуватися в публічній площині.