Передноворічна сесія Бутенківської сільської ради завершилась скандалом. Прямо в сесійному залі зчинилася бійка. Щоправда, сільські депутати в ній участі не брали.
Першим про скандальну ситуацію на сесії нам повідомив Павло Гунжель, житель Бутенок. Павло позиціонує себе як громадський активіст. Він регулярно відвідує сесії Бутенківської сільської ради, знімає події, що там відбуваються на відеокамеру, і викладає записи на свою сторінку в «Ютюбі».
Передзвонивши до редакції, Павло Гунжель повідомив, що його побили прямо на сесії. За його словами, інцидент стався саме через те, що він вів відеозйомку. У бійці, за словами Гунжеля, брали участь спортінструктор із Котовського Микола Нестеренко та сільський голова Микола Скрильник. Після цього Павло Олександрович мав намір звернутися за допомогою до медиків та написати заяву в правоохоронні органи.
Сільський голова Микола Скрильник одразу підтвердив, що інцидент на сесії мав місце. Але штовханину спровокував сам Гунжель. А Миколі Нестеренку в бійці прокусили пальця.
Через кілька днів ми зустрілися з учасниками інциденту і вони дали більш розлогий коментар. Павло Гунжель завітав у редакцію. Ось, що він розповів:
— Того дня я вів відеозйомку сесії Бутенківської сільської ради. Там мали розглядати багато питань, що стосуються життя місцевої громади. Зокрема, приймати бюджет ради, обговорювати питання, пов’язані з виділенням землі, водогоном у селі Котовському. Це не сподобалось спортінструктору Миколі Нестеренку. Він почав вимагати, аби я припинив зйомку, і намагався забрати у мене камеру. Виникла бійка. У ній взяв участь і сільський голова Микола Скрильник. Мене побили. Я звернувся до медиків, був госпіталізований у Кобеляцьку ЦРЛ. Через день мене виписали. Моє самопочуття погане. Крім того, я написав заяву в поліцію.
А ось у Миколи Скрильника дещо інше бачення ситуації. Він вважає, що Павло Гунжель навмисно нагнітає ситуацію. Микола Володимирович розповідає:
— Гунжель вів себе некоректно. Постійно намагався виступати, заважав проведенню сесії. Ведучи зйомку, постійно направляв фотоапарат в обличчя людям. Їх це бентежило і обурювало. Нестеренко кілька разів робив зауваження Гунжелю, вимагав, щоб той його не знімав. Коли виникла штовханина, я просив присутніх розборонити чоловіків. Сам особисто лише відвів убік сестру Гунжеля, яка теж брала участь у штовханині. Я, взагалі, не проти того, щоб сесію знімали на відео. Але чомусь Павло Олександрович намагається виставити в Інтернет один лише негатив, не висвітлюючи позитивні моменти в роботі сільради. От і зараз може бути подано так, що на сесії в карти грали, а Гунжель це зняв і його побили. Хоча нічого такого не було.
На думку Скрильника, подібна діяльність громадського активіста має причину в тому, що восени 2015 року Гунжель теж брав участь у виборах бутенківського сільського голови. Тоді Микола Скрильник набрав 542 голоси і був визнаний переможцем. Павло Гунжель «фінішував» другим із результатом 437 голосів. Скрильник сказав:
— Якби я програв, то не судився б, не вимагав перерахунку, а подякував би й пішов. Так люди вирішили.