13 січня 2016 року відбулося засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради Володимирі Кішінському за участю голови районної державної адміністрації Таміли Шевченко, першого заступника голови районної державної адміністрації Жанни Шевцової та заступника голови районної державної адміністрації Володимира Катишкова, на якій розглянуто питання виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».
Володимир Катишков доповнив інформацію, надану начальником відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном (координатором проектів та інвестиційних програм) Анатолієм Кучеренком з даного питання, та зазначив, що процес декомунізації в Україні – невідворотний. «Закон підлягає безумовному виконанню, тож маємо діяти спільно з громадськістю та органами самоврядування, але виважено і виключно у законодавчому полі», - звернувся він до загалу. Конкретизував, які саме документи потрібно для оформлення перейменування населених пунктів, площ, вулиць, провулків та інших об’єктів топоніміки, а також наголосив на необхідності подання з обгрунтуванням пропонованого перейменування адміністративно-територіальної одиниці і економічної характеристики населеного пункту.
Під час обговорення висловлена основна думка, що Кобеляччина, як і Україна в цілому, надалі не повинна користуватися ніякими символами радянських часів. Адже топоніми та пам’ятники, які оточують нас, впливають, без сумніву, на формування свідомості, а, отже, мають виховувати громадян у національному дусі, відображати історію нашого краю та держави, вшановувати пам’ять видатних особистостей, відновлювати історичну справедливість.
Начальник районного управління юстиції Надія Коваленко роз’яснила ситуацію щодо безоплатності для громадян послуг, пов’язаних із внесенням змін до державних реєстрів, а також щодо порядку внесення змін до різних документів, які потребують внесення змін у зв’язку з перейменуванням населених пунктів, вулиць, провулків тощо. Насправді документи залишаються чинними безстроково. Зміна назви вулиці, міста не впливає на чинність документів. Єдиний випадок, коли людям потрібно буде їх міняти — це якщо хтось виявить бажання цю частку квартири чи будинок подарувати, продати, залишити в спадщину. Тоді в нових документах буде напишеться нова назва об’єкту. Навіть якби назва вулиці і не змінювалась, то людина, яка оформлює цей правочин, все рівно мала б піти до нотаріуса, заплатити за його послуги і відповідний державний збір (державне мито і внесок, передбачений законом). Зміна назви вулиці на розмір цих платежів жодним чином не впливає.
Таміла Шевченко акцентувала увагу на необхідності не лише поверхневого ознайомлення керівниками органів самоврядування, а і детального вивчення, впровадження та дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». Наголосила на важливості вчасного і детального інформування населення з даного питання, в тому числі і через засоби масової інформації.