Таке рішення прийняли голова міськради Олександр Копелець та члени міськвиконкому.
У порядок денний засідання виконавчого комітету, яке відбулось у вівторок 26 січня, виносилося питання підвищення тарифу на воду в місті. Та спершу присутні заслухали підсумки господарської діяльності комунального підприємства «Водоканал» за 2015 рік. Директор Іван Дяченко розповів, що підприємство засноване міськрадою у 2003 році. На сьогоднішній день там працюють 22 робітники. Підприємство має дев’ять одиниць техніки. На балансі «Водоканалу» знаходяться 13 артезіанських свердловин. Для швидкого реагування при аварійних ситуаціях на підприємстві у вихідні та святкові дні працює диспетчер. Тому одразу після повідомлення про несправності бригада виїжджає за вказаною адресою.
— У 2015 році за кошти міської ради було проведено реконструкцію водомережі по вулицях Червоноармійська, Стародніпропетровська і Касьяна, на що витрачено 32 тисячі гривень, — говорить Іван Іванович. — Також міськрада профінансувала будівництво водогонів по Дружбі, Енгельса, Перемозі і Ведмедівській. Завдяки цьому всі вулиці в місті охоплені водопостачанням. Крім того, відремонтовано бомбосховища по Чернишевського й Шевченка, каналізаційний колектор на Полтавській і дах двоповерхового будинку по Чернишевського. За власні кошти частково реконструйовано водомережу на Радянській, Щорса, Комсомольській і Рози Люксембург.
Протягом минулого року замінено п’ять насосів по вулиці Куйбишева, Ломоносова, Мануальна і площі Перемоги (дві свердловини). За кошти міської ради закуплено три насоси італійського виробництва. Проводиться благоустрій свердловин. Згідно вимог ліцензіата, на кожній із них встановлені лічильники. Також три свердловини огороджені. Для повного укомплектування свердловин необхідно придбати два інвертори.
Зі слів Івана Дяченка, на підприємстві виникла ситуація, коли витрати на господарську діяльність перевищують доходи. Тобто, 2015 рік «Водоканал» завершив із загальними збитками у 88 тисяч гривень.
Далі секретар міськвиконкому Зоя Масич зачитала звернення Івана Дяченка до голови міської ради, у якому він прохав погодити новий тариф на водопостачання для населення, бюджетних організацій та інших споживачів у розмірі 8 гривень 82 копійки за кубічний метр питної холодної води.
Калькуляцію нового тарифу присутнім пояснила бухгалтер «Водоканалу» Вікторія Серюгіна.
Олександр Копелець поцікавився, які тарифи діють у інших населених пунктах району й області. Озвучивши їх, бухгалтер «Водоканалу» пояснила, що, як і на будь-якому підприємстві, енергоресурси тягнуть основну частину затрат. Тому необхідність підвищення вартості води пов’язана із ростом цін на електроенергію, паливно-мастильні матеріали та ростом розміру мінімальної заробітної плати. Вона нагадала, що тариф 7,34 гривні діяв уперше для всіх без виключення споживачів.
— Із лютого вступає в силу Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність», яким передбачено, що витрати на повірку лічильника проводяться за рахунок надавача послуг водопостачання, — зазначає Вікторія Серюгіна. — Тому ми не маємо змоги провести корегування тарифу, як це робилось раніше. Тож маємо врахувати в ціну за воду всі види затрат.
Міський голова запитав, скільки коштів планує отримати підприємство за рахунок підвищення тарифу. Бухгалтер відповіла, що близько 38 тисяч гривень у місяць.
Заслухавши Вікторію Серюгіну, Олександр Олександрович вніс пропозицію доручити Анатолію Кісілю додатково вивчити методику обрахунку тарифу:
— Я вчора спілкувався в Біликах з приводу цього питання, так там вода коштує 5,50. Сьогодні до сміттєзвалища нам ще дорогу воду і — все красіво, все так, як планується. На засідання постійної комісії підготуйтесь по складових тарифу в інших регіонах. А один інвертор із економії ми для «Водоканалу» купимо.