Житель Кобеляк Микола Теренін виступив із вельми оригінальною пропозицією щодо перейменування однієї з міських вулиць.
Микола Теренін запропонував назвати одну з вулиць у райцентрі на честь представників єврейського народу. Він розповідає:
— Колись у Кобеляках жили дуже багато євреїв. Можливо, вони становили третю частину від усього населення. І вони, як люди підприємливі, зробили значний внесок у розвиток Кобеляк. Я пам’ятаю, що в радянські часи апельсини можна було купити у Москві і у нас, у Кобеляках. Завозив їх такий собі Блощинський. І взагалі, чому нам цуратися своєї історії. Жили тут євреї: торгували, шили, ремонтували. То нехай на їх честь і вулиця буде. От взяти хоча б вулицю Рози Люксембург. Вона ж, як відомо, теж єврейкою була, хоча й революціонеркою. Пропоную дати цій вулиці нову назву. Нехай буде Єврейська. Тим більше, що тут і синагога колись стояла на території нинішнього підприємства «Зоря».
Валерій Целоусов пропонує назву Черкеська
Та далеко не всі кобелячани підтримують ідею Тереніна. Валерій Целоусов, пенсіонер, котрий проживає у власному будинку, що на вулиці Рози Люксембург, має іншу пропозицію. Він говорить:
— Я вже подивився на сайті «ЕХО» монолог Тереніна, під час якого Микола Валерійович пропонує дати нашій вулиці назву Єврейська. Я з ним категорично незгоден. І зовсім не тому, що не люблю євреїв. Ні, справа в іншому. Здавна наш мікрорайон носив назву Черкещина. Взагалі, дуже добре пам’ятаю, що в Кобеляках назви мікрорайонів були набагато популярнішими та уживанішими аніж назви вулиць. Нам родичі з Уралу, коли листи писали, то вказували назву Черкещина. А потім писали прізвище адресата. І листи прекрасно доходили. Були в місті такі назви як Поділ, Гатище, Юр’ївка, Ковжежа, Броварки. Пізніше з’явилися Заворскло, Зарічка, Шарівка. Ще пізніше — Солонці, до того це була Покрівка. Так, на нашій вулиці була синагога. Її збудував єврей, який мав паровий млин. Усі інші млини в Кобеляках були водяними. Між іншим, борошно, яке випускав той млин, було дуже високої якості і все йшло на експорт. Називали його «гарнаутка». Про це мені моя бабуся розповідала. Єврея звали Неймарко. Так, у Кобеляках дійсно жили багато євреїв. Містечко ж у нас торгівельне, на роздоріжжі шляхів стоїть. Та все ж наш мікрорайон завжди називався Черкещина. Черкесами називали передові загони козаків, що стояли на кордонах. Це я у Грушевського вичитав. Так що, нехай буде вулиця Черкеська. Цю думку підтримують всі мої сусіди, із ким не балакав. Також хочу, щоб депутати почули ще одну думку людей. Ми категорично проти іменних вулиць, тобто, названих на честь тієї чи іншої людини. Адже ніхто об’єктивно не може визначити, чий особистий внесок у розвиток Кобеляк вагоміший. Будуть лише зайві суперечки.
Відомий у Кобеляках краєзнавець Юрій Попруга підтримує пропозицію саме Целоусова. Він підтверджує, що назва Черкещина є історичною для Кобеляк. Він теж схвально відгукнувся про назви на зразок Покрівська, Гатищанська на честь міських мікрорайонів.