У лютому мають відбутися одразу кілька резонансних судових засідань.
15 лютого поточного року Апеляційний суд розгляне справу щодо підгорянського сільського голови Анатолія Няйка. Нагадаємо, що 10 грудня 2015 року суддя Кобеляцького районного суду Наталія Рожкова винесла вирок у справі Няйка, якому інкримінували діяння за ознаками частини 3 статті 368 Кримінального кодексу України «Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище». Посадовця засудили до шести років позбавлення волі з конфіскацією його майна без спеціальної конфіскації. Також Няйко протягом трьох років не матиме права займати певні посади. Вирок суду викликав значний резонанс. Аж до перекриття жителями Підгори і Кобеляк автотраси державного значення. Після цього адвокати Анатолія Няйка оскаржили рішення районного суду в Апеляційному.
15 лютого в Полтаві відбудеться засідання Апеляційного суду. Няйка захищатимуть аж три адвокати. Крім того, товариш засудженого Микола Антонов збирає групу підтримки, яка того дня пікетуватиме будівлю суду.
Швидше за все, у Кобеляцькому районному суді у другій половині лютого розпочнеться розгляд позовної заяви про захист честі, гідності та ділової репутації, яку подали посадовці Бутенківської сільської ради. Вони позиватимуться проти громадського активіста Павла Гунжеля.
А ось інша резонансна кримінальна справа щодо ймовірного хабарника схоже, що «покладена під сукно». Йдеться про хабар, у якому підозрюють колишнього начальника відділення ДАІ Кобеляцького району. Як відомо, 29 вересня 2015 року в Кобеляках співробітники Служби безпеки та обласної прокуратури затримали Володимира Голтвянського. Йому інкримінували отримання хабара в сумі одна тисяча гривень. Кримінальна справа була порушена за ознаками все тієї ж статті 368 Кримінального кодексу. Минуло п’ять місяців. Ніяких відомостей про перебіг слідства немає. Цілком можливо, що справу вже закрили.
Із цього приводу редакція «ЕХО» направила запит про надання інформації в прокуратуру Полтавської області. Поцікавилися ми і долею даішників, які стали «героями» відеосюжету від 2 листопада 2015 року. На ньому громадські активісти зафіксували, як працівники поліції нібито беруть гроші у водіїв. Про те, яку відповідь надала прокуратура, ми обов’язково повідомимо наших читачів.