«Зоря-1» — «Темп» — 5:5!

Центральний матч 10‑го туру між двома лідерами вищої ліги, який відбувся 28‑го січня, закінчився бойовою нічиєю.

Перед матчем ситуація у вищій лізі була простою і зрозумілою. Якщо «Темп» із Сухої Маячки, який до цієї зустрічі виграв у всіх матчах, перемагав п’ятиразових чемпіонів із «Зорі-1», то фактично достроково гарантував би собі перемогу у сезоні 2016. Відставання у 7 очок за шість турів практично не відіграється. Якщо б перемогла «Зоря-1», команда скоротила б відрив від лідера до 2 очок ізберігала б шанси на виграш свого шостого чемпіонства. Від цього матчу глядачі небезпідставно очікували яскравої та результативної гри. Але передбачити, що розв’язка поєдинку буде настільки несподіваною, напевно, не міг ніхто.

Перша половина першого тайму гри. «Темп» уже набрав п’ять штрафних фолів і заробляє шостий за гру рукою в центрі поля. 10‑метровий штрафний удар. До м’яча підходить Владислав Мокляк і потужно б’є. Голкіпер «Темпу» Вадим Шовковий переводить м’яч у поперечину, проте на добиванні першим — Андрій Дашівський. Удар головою — і 1:0 на користь «Зорі-1». За хвилину «Темп» заробляє ще один штрафний для суперників. Знову «десятка». Цього разу Мокляк ледь не рве сітку у верхньому куті воріт: 2:0! Невже на лідерів чекає перша поразка?

Утім, дуже швидко «Темп» відновлює статус-кво. Спочатку Ігор Близнюк розбирається з суперниками на лівому фланзі і пробиває голкіпера руденчан: 1:0. Ще за хвилину той-таки Близнюк тікає від оборонців уже на правому краю і пробиває поміж ніг воротаря: 2:2!

Другий тайм. І все починається практично спочатку. Ініціативу знову перехоплює «Зоря-1». І ось уже Артема Співака знаходять точним пасом біля воріт суперників, а він влучно б’є у дальній кут: 3:2. Уболівальники з Руденківки не встигають порадіти, як рахунок знову стає рівним. Павло Красноплахтич потужно пробиває здалеку, і м’яч після рикошету влітає під поперечину: 3:3!

«Темп» не зупиняється і досить швидко виходить уперед. Сергій Соломашенко тікає сам із своєї половини поля. Може віддавати пас партнеру, але спокійно низом переграє воротаря: 4:3. Ще за кілька хвилин після нової атаки «Темпу» Ігоря Близнюка виводять на порожні ворота і той спокійно оформлює хет-трик: 5:3! Вітайте нового чемпіона? Ще ні.

«Зоря-1» збирається з силами і організовує кілька гострих атак. Після однієї з них Артема Співака знову забувають перед воротами, а він не пробачає такої неповаги до себе і забиває вдруге: 5:4! А потім той-таки Співак розбирається з захисником і голкіпером та зрівнює рахунок: 5:5!

Фінальний свисток фіксує бойову нічию між командами. «Темп» лишається головним претендентом на чемпіонство, «Зоря-1» — його основним конкурентом. Попереду у них ще шість турів цікавого протистояння.

Усім гетьманам «Гетьман»

Головну сенсацію у другій лізі цього тижня влаштувала команда з Галущиної Греблі. Після перемоги у минулому турі над одним із конкурентів, «Зорею-2» з Руденківки, цього тижня «Гетьман» приїхав екзаменувати лідера: новосанжарський «Водограй». І не буде перебільшенням, якщо написати, що новосанжарці цей іспит провалили.

А галущиногреблянські «гетьмани» показали, що цілком можуть поборотися і за виграш першості.

Найпомітнішими гравцями у складі «Гетьмана» були Євген Василенко та Микола Мирний. Перший записав на свій рахунок покер, другий відзначився хет-триком. «Водограй» за п’ятдесят хвилин матчу спромігся лише на гол Олега Хмари. 7:1 — розгромна перемога «Гетьмана». Після неймовірної серії у дев’ять перемог поспіль команда закріплюється на другій сходинці турнірної таблиці. І тепер просто-таки дихає у спину лідерам із «Водограю»: відрив між ними складає лише три очки.

Результати решти матчів 10‑го туру. І ліга: «Колос» — «Ветеран» — 3:1; «Чиста криниця» — «Маяк» — 4:4; «Солод» — «Омега» — 8:4. ІІ ліга: «Чкалова» — «Оріль» — 7:4; «Кернел» — «Чиста криниця-2» — 6:4; «Старс» — «Сокіл» — 7:2; «Зоря-2» — «Ворскла» — 1:0. ІІІ ліга: «Оріль-2» — «Сокіл-2» — 16:4; «Полузір’я» — «Штурм» — 7:4; «Маяк-2» — «Лідер» — 4:3; «Ворона» — «Омега-2» — 3:3; «Козубівське» — «Дружба» — 3:2; «Козубівське» — «Зоря-3» — 6:1.

Примітка: «Зоря-3» з Руденківки виступає у третій лізі чемпіонату з другого кола.