У цьому номері «ЕХО» ми вирішили підвести деякі підсумки року, що минув. Зокрема, визначити найбільш значущі події та людей, котрі досягли певних успіхів. Як виявилося у процесі підготовки матеріалів, за рік в районі та громадах, що його складають, відбулося не так вже й багато хороших подій, котрі заслуговують на відзначення. Напевно, цей факт і є відповіддю на заклики, котрі лунають з уст деяких читачів, а особливо — представників влади. Вони, як мантру, повторюють слова: «Пишіть про хороше! Чого ви звертаєте увагу на проблеми?»
Безумовно, у інформаційній складовій мають бути і хороші, позитивні новини. Адже засилля «чорнухи» погано впливає на загальний психічний та навіть фізичний стан споживачів інформаційного продукту. І ми це прекрасно розуміємо. І намагаємось не бути подібними до «1+1» та інших телеканалів, котрі перш за все тиражують новини про смерть та нещастя. Хоча, як відомо, є такий закон журналістики: найкраще продаються погані новини.
Але ж, шановні, йдеться про представників влади, дайте нам той позитив, зробіть щось однозначно хороше! До речі, поняття «хороше» теж є достатньо абстрактним і відносним.
От, скажімо, пишемо ми про волонтерський рух. З одного боку — дуже добра справа. Люди згуртовуються, допомагають іншим, вчаться вирішувати проблеми без допомоги влади. А з іншого… Війна — це однозначний негатив. Якою б вона не була. Війна — це результат непрофесійності або жадібності політиків. Крім того, волонтерський рух свідчить про те, що українська влада не може самостійно забезпечити свою армію. От вам і негатив. Чого більше у розвитку волонтерського руху, хтось може на якихось вагах визначити?
Або інший приклад. Міська рада не піднімає тариф на воду. З одного боку — це добре, адже кобелячани збережуть для сімейного бюджету 100-200 гривень за рік. З іншого — уже звільнені 8 працівників «Водоканалу», із яких майже половина працювали в аварійно-ремонтній бригаді. Підприємство матиме збитки в сумі близько 40 тисяч гривень щомісяця. І вони зростатимуть, адже зростає ціна на електроенергію, як і кількість спожитою води (справа ж до літа йде). Владі доведеться дотувати «Водоканал». І грошей на розвиток вже не буде. Як і на реконструкцію водомережі. Чого більше в цій події: негативу чи позитиву? Чи ці питання озвучувати не потрібно? А слід було написати хвалебну оду.
Звичайно ж, за давньою українською традицією, у представників влади, як міської, так і районної чи державної, є «безсумнівний», на їх думку, аргумент. Мовляв, то «піпірєднікі» погано працювали, а ми — хороші, просто не встигаємо чужі огріхи приорювати. Це повторюють всі з якоюсь дитячою безпосередністю і впевненістю, що їм повірять.
Шановні владці! А ви не задумувались над тим, що протягом усієї сучасної історії в Україні хороші хлопці постійно змінюють поганих. Хороший Ющенко змінив тирана Кучму, потім хороший Янукович змінив поганого Ющенка, а після цього хороший Порошенко став керувати після бандита Януковича. Усе кращі й кращі приходять. А шукати хороші новини — усе важче і важче.