Лікар-педіатр Наталія Липка розповіла про вакцину від поліомієліту та спростувала чутки з приводу її побічних ефектів у дітей.
Із 25 січня в Кобеляцькому районі розпочався третій тур вакцинації від гострого інфекційного захворювання. За час двох попередніх жителі нашої держави встигли почути багато нарікань на препарат, який вводять малечі. Говорили, що при транспортуванні в Україну ліки зберігалися в неналежних умовах. А кілька телевізійних каналів навіть транслювали сюжети, де говорилось про можливу загибель дитини після вакцинації. Серед кобелячан, у свою чергу, переказувались почуті і побачені новини, але при цьому додавались нові «факти».
Кореспонденти «ЕХО» звернулися до лікарів комунального закладу «Кобеляцький центр ПМСД», щоб учергове з’ясувати ситуацію щодо вакцини. Наталія Липка, лікар-педіатр, повідомила, що днями повернулася з робочого відрядження:
— Із 26 по 28 січня в Києві проходив семінар-тренінг, організований представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). У ньому взяли участь лікарі з Донецької, Сумської, Вінницької та Полтавської областей. Із багатьох питань медпрацівників консультувала Катерина Булавінова, медичний експерт ЮНІСЕФ в Україні. Вона запевнила, що препарат від поліомієліту, яким вакцинують українських дітей, французького виробництва. Вакцина сертифікована і пройшла всі перевірки. При цьому наголошувалось, що у світі не зафіксовано жодного летального випадку, який би спричинив препарат від поліомієліту.
На семінарі Катерина Булавіна зазначала, що питання вакцинації від поліомієліту гостро піднімалось ще з 2008 року. У 2014‑му щеплення були проведені лише для 14 відсотків українських дітей, при нормі 95. Наслідком такої роботи стали два випадки, які влітку трапилися на Закарпатті. Тоді у дітей 10‑ти місяців та 4‑ох років виявили це інфекційне захворювання.
Зі слів лікаря-педіатра, вакцинація є вкрай необхідною, щоб припинити циркуляцію вірусу.
— На сьогодні у «Кобеляцькому центрі ПМСД» є достатня кількість препарату, — говорить Наталія Липка. — Вакцинації підлягають діти від двох до десяти років. Плануємо провести третій тур до кінця цього тижня. Згідно рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, вакцинація проводиться і в період загострення ГРВІ та грипу. Перед вакцинацією лікар перевіряє стан здоров’я кожної дитини. Батьки дають письмову згоду. Препарат не вводиться, якщо дитина хвора. Хоча у всьому світі вакцинують навіть при температурі тіла 38 градусів.
Також лікар зазначила, що з весни 2016‑го для щеплення використовуватиметься не жива, а інактивована вакцина.