Начальник відділу освіти Царичанського району Сергій Китайгора розповів про стан захворювання на грип в освітніх закладах району.
Зі слів очільника, у приймальню відділу освіти кожного дня до 10:00 телефонують керівники шкіл і дитсадків, повідомляючи про кількість відсутніх дітей у закладах, у тому числі, хворих. Цифри можуть бути неточними, бо повідомлення надходять від класних керівників із розмови з батьками. Довідки з лікарні діти приносять пізніше, коли виздоровіють.
— На сьогодні по району 10 відсотків дітей відсутні через хворобу, — каже начальник відділу освіти. — Ми постійно слідкуємо за цими показниками. Коли хворих буде більше 15 %, про це буде повідомлено санепідслужбу. Щодо карантину, то рішення про закриття освітніх закладів приймають органи виконавчої влади за погодженням з СЕС. Це прописано у санітарних вимогах щодо утримання навчальних закладів.
Ситуація з грипом у районі прогнозована. Китайгора розповідає, що напротязі років найбільше людей хворіє на грип у період із середини лютого до кінця березня.
— Друга хвиля захворюваності — це наша хвиля, — жартує співбесідник. — До цих подій готові і проводимо профілактичні заходи. У всіх школах і дитсадках витримується нормальний температурний режим. На опаленні не заощаджуємо.
Поговорили ми з Сергієм Китайгорою і про харчування. Уже давно побутує думка, щоб харчування в навчально-виховних і дошкільних закладах, перевести у статус централізованого. Тобто, ліцензоване підприємство повністю бере на себе функції готування їжі, підвозить її, а школам і дитсадкам залишається їжу тільки роздати. Сергій Китайгора пояснює:
— Я підтримую ідею централізованого харчування. Але знаю, що це потягне за собою багато проблем. А в умовах нашої нестабільної економічної ситуації це не на часі. Централізована організація харчування вимагає значних коштів від батьків. А на сьогодні це нереально, бо не всі батьки спроможні оплатити досить дороге харчування дітей. А що стосується нинішньої ситуації в районі з харчуванням та підвозом дітей до шкільних установ, то все здійснюється у повному обсязі. Тепер цим опікуються територіальні громади, яким передано шкільні автобуси. Важливо й те, що відділ освіти не впливає на прийняття рішення щодо організації харчування та підвозу дітей до школи в об’єднаних громадах. Дії відділу освіти носять для них рекомендаційний характер.