Полтавська ОДА звернулася Антимонопольного комітету України з проханням вжити заходів, аби припинити порушення конкурентного законодавства на ринку перевезень. Таке втручання насамперед призведе до зниження тарифів на перевезення пасажирів. Відповідного листа на ім’я голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва підписав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
— На сьогодні на ринку відбулось зниження вартості паливно – мастильних матеріалів. Роздрібна ціна на пально-мастильні матеріали суттєво знизилася. Так, на дизпальне вона коливається від 14,60 грн. до 17,49 грн., на газ від 7,45 грн. до 9,30 грн. Тобто вартість пального зменшилася на 18,6 % - 23,6% (для ДП) та 6,9% - 10,2% (для газу). Проте саме ціна на пально-мастильні матеріали є однією із основних складових, закладених у тариф на перевезення пасажирів. А його полтавські перевізники, незважаючи на зниження вартості пального, знижувати не поспішають, — повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.
Проте, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо встановлення повноважень органів виконавчої влади з приводу регулювання цін і тарифів, Полтавська ОДА на сьогодні позбавлена можливості впливати на цінову ситуація на ринку перевезень пасажирів на внутрішньообласних маршрутах загального користування.
Натомість Антимонопольний комітет такі важелі впливу має. Тим паче, коли йдеться про ознаки узгодженої поведінки, тобто створення монополії на ринку перевезень. Саме тому Полтавська ОДА і звернулася за роз’ясненнями до керівництва Антимонопольного комітету. Отримані рекомендації буде запроваджено спільного з регіональним відділенням АМКУ у Полтавській області, аби знизити вартість проїзду та дати можливість пасажирам обрати найбільш вигідний для них тариф.