Минулої середи у районній раді відбувся семінар з участю селищного та сільських голів, секретарів рад.
Ініціювали проведення заходу голови сільських рад. Такі семінари носитимуть характер постійно діючих та будуть направлені на обговорення та вирішення проблемних питань. Вела семінар голова районної ради Світлана Горбачова. На зустріч були запрошені кілька начальників управлінь та представників служб, які надавали коментарі.
Перше з розглянутих питань стосувалося субсидій. Відповідали на запитання присутніх начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ганна Омелян та представник Царичанської дільниці Новомосковського управління газового господарства ПАТ «Дніпропетровськгаз» Тетяна Козина.
У своєму виступі Ганна Омелян прокоментувала лист Міністерства соціальної політики України. Мінсоцполітики занепокоєне тим, що серед отримувачів субсидій поширюється хибна інформація щодо обов’язковості «випалювання» всього обсягу природного газу та використання у повному обсязі інших комунальних послуг. Крім того, виникає занепокоєння тим, що отримувачі субсидій марно витрачають енергетичні ресурси замість того, щоб їх економити. До присутніх на семінарі була донесена інформація, що розмір субсидії розраховується незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг. Не потрібно спалювати весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги, на які надається субсидія. Ганна Анатоліївна наголосила, що сума субсидії, яку органи соцзахисту переказують на рахунки виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана споживачем в наслідок економії, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах. Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період. Якщо людина не використовує всього обсягу газу, нічого повертати не потрібно, вона все одно буде користуватися субсидією.
У своїх виступах з цих питань виступаючі акцентували увагу сільських голів на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців громад щодо субсидій та донесення інформації про необхідність у разі призначення субсидій сплачувати обов’язкову частку за спожиті комунальні послуги. Також присутніх хвилювало питання, чи впливає наявність субсидії на здійснення нотаріальних операцій, наприклад, купівлі-продажу майна. Пояснили: призначення субсидій ні в якому разі не прив’язується до здійснення нотаріальних операцій. Є в людини субсидія чи немає — це ніяким чином не стосується продажу чи купівлі майна.
Про зміни в Податковому Кодексі України інформувала Олена Бойко, головний інспектор фіскальної служби в районі. Сільськими радами була прийнята мінімальна ставка земельного податку. Сьогодення вимагає підвищення встановлених ставок. Цього також вимагає і дефіцит доходної частини місцевих бюджетів, і зміни до Податкового Кодексу. У ході обговорення голови сільських громад озвучили свої думки щодо розміру ставки земельного податку, яку необхідно затвердити на сесіях сільських рад.
На семінарі була присутня заступник начальника Царичанського РУЮ з питань державної реєстрації Наталія Бойко. Вона повідомила про зміни у сфері державної реєстрації, наголосила, що відділ РУЮ (районне управління юстиції) буде виконувати державну реєстрацію прав на нерухоме майно та відповідних змін до 30 квітня цього року. А вже з 30 квітня надання адміністративних послуг повинно здійснюватися самими сільськими радами або райдержадміністрацією. При обговоренні цього питання голови сільських рад дійшли до висновку, що при тих умовах, які висуваються законодавством, здійснювати державну реєстрацію вони не зможуть, бо не мають таких можливостей ні в плані підготовки відповідних кадрів, ні в плані матеріально-технічної бази.
Останнім до присутніх звернувся начальник Царичанського відділення поліції Роман Бурнаховський, який порушив питання взаємодії селищної, сільських рад з органами поліції. Поліція визнає, що у районі збільшилася чисельність крадіжок.
— У той же час, — зауважив Бурнаховський, — у нинішніх умовах неможливо повно володіти інформацією для попередження злочинів без підтримки громадськості і сільських рад.
Начальник поліції попрохав керівників територіальних громад допомагати органам правопорядку у виявленні злочинів, повідомляти про підозрілих людей та реагувати на будь-яку підозрілу обстановку. Виступаючий запропонував проводити постійні зустрічі для обміну інформацією. У свою чергу голови сільських рад зажадали, щоб поліція більш оперативно реагувала на виклики сільських голів.
Усі присутні згодились із тим, що було б добре, коли б кожна сільська громада мала свого дільничного. Але в умовах сьогодення це поки що неможливо. Поки триватиме реформування в системі правоохоронних органів, забезпечити особовим складом дільничних інспекторів немає можливості. На сьогодні у Царичанському відділенні поліції працює всього 4 дільничних інспектори, які мають велике навантаження. У їхньому відомстві по кілька сільських дільниць. Тому допомога громад необхідна.
Підвела підсумки семінару голова райради Світлана Горбачова. Вона висловила побажання, щоб від голів сільських рад надходили пропозиції щодо планування наступних семінарів.