На апаратній нараді, яку провів заступник голови РДА Володимир Катишков, говорили про забезпечення регулярного та своєчасного підвезення учнів до місць навчання й додому у 2015–16 навчальному році.
Це питання розкрила начальник відділу освіти Наталія Коваль. Вона повідомила, що у 2015-16 навчальному році підвезення потребують 890 учнів та 67 педагогів до 27 шкіл району з 87 населених пунктів. На сьогоднішній день автобусний парк налічує 18 транспортних засобів.
У 2015‑му за рахунок участі в проекті регіонального розвитку було придбано два автобуси для підвезення учнів до Озірської та Шенгурівської загальноосвітніх шкіл. Їх вартість склала 1 мільйон 588,9 тисячі гривень, із яких кошти державного фонду регіонального розвитку — 1 мільйон 423 тисячі, кошти районного бюджету — 165,9 тисячі. Крім того, один автобус відділ освіти орендує у Василівській сільській раді. Ним підвозять учнів до Василівської школи. Для якісного та своєчасного підвезення учнів і вчителів потрібно придбати ще чотири автобуси. Також дев’ять транспортних засобів експлуатуються більше десяти років. У 2016‑му заплановано придбати два автобуси для Бутенківської ЗОШ та Білицької ЗОШ № 1. На ці заходи з обласного бюджету виділено половину суми: 1, 2 мільйона. Інші 50 відсотків надійдуть із територіальних громад та місцевого бюджету.
Як пояснила Наталія Коваль, з метою забезпечення належного технічного рівня автотранспорту у відділі освіти та в чотирнадцяти школах введено ставки механіків. У тринадцяти навчальних закладах працюють медичні сестри. На кожний шкільний автобус призначений вихователь із підвозу. Керівниками шкіл розроблені спеціальні маршрути.
— Протягом 2015 року на паливно-мастильні матеріали витрачено 1 мільйон 339,2 тисячі гривень, — говорить начальник відділу освіти. — Запчастин придбали на 77, 7 тисячі. Заробітна плата водіїв, механіків і медсестер становила 423,7 тисячі. У 2016‑му проведено відкриті торги для придбання паливно-мастильних матеріалів на 1 мільйон 905 тисяч.
Володимир Катишков запитав, які автобуси потребують заміни. Наталя Коваль пояснила, що це транспортні засоби Озерянської, Шенгурівської, Білицької, Дашківської, Бутенківської шкіл, НВК № 1:
— Наприклад, у Бутенках два автобуси підвозять 140 учнів до школи. Тому маршрути потрібно якнайшвидше розвантажити, оскільки дітям доводиться виїжджати о 7‑ій ранку до школи, а повертаються вони о 17‑ій.
Далі заступник голови РДА поцікавився, хто працює на посадах механіків і як вони перевіряють готовність автобусу до виїзду.
— У нас заключені договори з господарствами, де в штаті є механік, — пояснює Наталя Мефодіївна. — Також на цих посадах працюють люди, які мають технічну освіту. У деяких школах це вчителі трудового навчання. Механік перевіряє справність автобуса перед виїздом та після його повернення з маршруту. За свою роботу вони отримують 0,25 ставки.