8‑го лютого у Стовбиній Долині відкрили меморіальну дошку Василю Писаренку, учаснику АТО, який загинув на початку червня під Мар’їнкою.
Меморіальну дошку встановили на стіні школи. На відкриття зібралися учні школи, жителі села, бойові побратими воїна та представники влади.
— Сьогодні Василю Писаренку виповнилося б 39 років, — говорить сільський голова Любов Нестор, відкриваючи урочистий мітинг, який проходить під стінами школи. Люди схиляються голови, вшановуючи пам’ять воїна.
Меморіальну дошку встановлюють на школі, яку колись закінчив Василь Писаренко. Відкривають її діти загиблого бійця, Тетяна та Максим.
— Він загинув за ваше право не знати війни. За ваше право вільно здобувати знання і розвиватися. Цим правом ви маєте обов’язково скористуватися! — говорить на відкритті голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха, звертаючись до учнів Стовбинодолинської школи.
— Я певен, що учні Стовбинодолинського НВК будуть гідними подвигу свого героїчного земляка! — це вже слова із виступу начальника відділу освіти Олександра Кульчинського.
Відкриту меморіальну дошку освячує отець Іван Орловський.
— Ми не маємо забувати, що українські солдати воюють за кожного з нас! — говорить священик у своєму слові до учасників заходу. — Ми повинні завжди пам’ятати про це. І пам’ять ця має бути не на словах, а на ділі! Ми своїми вчинками маємо доводити, що їх жертва, іноді ціною власного життя, є недаремною!
Далі всіх запрошують до школи, де учні Стовбинодолинського НВК розповідають про життя Василя Писаренка. На знімках з екрану він — то учень, то солдат строкової служби, то дбайливий тато із синочком на руках. І останні знімки — із зони АТО. Там він — веселий, рішучий, впевнений у собі. Таким і був Василь Писаренко, доки на донецькій землі під мало кому знаною раніше Мар’їнкою зустрів грудьми уламок ворожої міни…
У залі вмикають «Гей, плине кача». Люди встають і застигають, віддаючи шану загиблому герою. У багатьох на очах сльози.
— У вас є гарний взірець для наслідування! — витираючи очі, говорить учасник АТО Сергій Кульчинський стовбинодолинським школярам.
Після урочистої частини у школі учасники заходу їдуть до сусіднього села Коби, де Іван Орловський освячує пам’ятник на могилі Василя Писаренка.