15‑го лютого у Нових Санжарах вшановують учасників бойових дій на території інших держав. Урочистості починаються у залі Центру культури та дозвілля, а продовжуються у парку Перемоги, біля «афганської БМП».
У залі кінотеатру збирають воїнів‑інтернаціоналістів з усього району. Більшість із них пройшли афганську війну. «Чужу» війну, як її називають тепер. Розпочали її не українці, але тисячам наших земляків довелося воювати у далекому і чужому Афганістані. І повернутися, назавжди опаленими війною.
Про «чужу» і «свою» війну говорить голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха:
— Воїни-інтернаціоналісти і в тій війні, і сьогодні у визвольній боротьбі українського народу були прикладом патріотизму, відданості та героїзму!
Голова районної ради Геннадій Супрун відзначає високу мужність та силу духу воїнів‑інтернаціоналістів:
— Ви з честю дотримали клятви, даної військовому братству та Батьківщині, — зазначає голова ради.
Вітають воїнів‑інтернаціоналістів новосанжарський селищний голова Інна Коба та голова районної організації спілки ветеранів Афганістану Михайло Коркішко. Для нього та його бойових побратимів війна, яка закінчилася 27 років тому, все ще продовжується у спогадах. Так само йдуть крізь ущелини у невідомість каравани, стукотять черги автоматів та кулеметів, горять підпалені «духами» машини. Таке не забувається навіть через десятки років.
Після виступів керівників колишні воїни отримують грамоти та відзнаки. Кілька десятків воїнів‑інтернаціоналістів одержують відзнаку Президента України, пам’ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану».
Для всіх тих, хто пройшов Афганістан чи виконував військовий обов’язок на території іншої держави, співають солісти Центру культури та дозвілля. За часів Радянського Союзу в період з 1946 по 1982 роки українські солдати брали участь у військових конфліктах на території Китаю, Північної Кореї, Лаосу, Алжиру, Куби, острова Даманський, Йємену, В’єтнаму, Сирії, Мозамбіку, Камбоджі, Бангладешу, Анголи, Ефіопії, Лівану та інших країн.
Наприкінці зібрання усі в залі встають і вшановують хвилиною мовчання усіх загиблих: і у тій, вже минулій, війні, і у тій, яка забирає життя українських солдатів сьогодні. У ній разом із зовсім юними українськими солдатами на рівних воюють і діляться своїм бойовим досвідом і воїни-афганці.
Після закінчення заходу колона воїнів‑інтернаціоналістів під бойовим прапором вирушає до парку Перемоги, де афганці кладуть квіти до БМП та пам’ятного знаку.