Про те, як удалося досягти позитивного результату, редакції розповів Василь Фещенко, директор комунального підприємства «Міська сервісна служба».
Що біля контейнерів, у які жителі Кобеляк зносять побутові (і не тільки побутові) відходи, стало чистіше, помітили не лише журналісти «ЕХО», а й самі кобелячани. Уже кілька тижнів немає куп різного непотребу, що вже багато років були неодмінним атрибутом майданчиків, на яких розміщуються контейнери. Та й самі ємності стоять заповнені ледве не наполовину.
Ось що сказав із цього приводу Василь Фещенко, котрий керує «Міською сервісною службою»:
— У принципі, все просто. Не буду зациклюватися на тому, як було раніше. Розповім, як працюємо зараз. На сьогоднішній день на вивезенні відходів задіяні два контейнеровози. Вони, як і двірники, котрі їх обслуговують, працюють шість днів на тиждень, включаючи і суботу. Місто Кобеляки умовно розділене на дві частини по вулиці Шевченка. На лівій частині (якщо рухатися в бік Свято-Миколаївської церкви) ми вивозимо відходи у понеділок і четвер. По правій працюємо у вівторок та п’ятницю. У середу й суботу контейнеровози їздять до майданчиків, розташованих на околицях міста. Із контейнерів, що на площі Перемоги, вивозимо сміття щоденно. Крім того, двічі за тиждень біля всіх контейнерів відходи прибирають вручну. Штат працюючих не розширювали. Та нам дуже допомогли люди, направлені на прибирання вулиць районним центром зайнятості. Вони були задіяні на роботах з розчищення вулиць і тротуарів від снігу. Працюють ці люди до 29 лютого. Якщо вдасться домовитися, щоб співпраця з центром зайнятості продовжилась, будемо лише раді. Постійних працівників, які займаються прибиранням, у нас одинадцять. Проблем із фінансуванням немає.
Те, що гроші на прибирання вулиць є, ще не означає, що відсутні інші проблеми. За словами Василя Фещенка, їх дві. Перша, це той факт, що до контейнерів, котрі розташовані на вулицях, прилеглих до так званого кременчуцького мосту через річку Кобелячок, везуть сміття жителі ближніх сіл. Адже ні в Підгорі, ні в Ганжівці, ні в інших селах немає ні санкціонованих полігонів для складування відходів, ні контейнерів. Людям залишається везти відходи у Кобеляки або у лісопосадки.
Друга проблема — хронічні неплатежі за вивезення відходів та відсутність механізму впливу на боржників. Заборгованість споживачів перед «Міською сервісною службою» становить 103 тисячі гривень. Дехто не платить роками. Василь Фещенко пояснює:
— Є люди, які винні за вивезення сміття по 800-1000 гривень. Є підприємець, у якого два магазини. Він не платить із 2013 року. Є виграні нами суди проти боржників. Ну й користі із того? Якщо не бездіють суди, то бездіє виконавча служба. А як вплинути по-іншому? Газ, воду, електроенергію за несплату можна відключити, а припинити вивозити відходи ми не можемо. Інші ж, добросовісні, люди постраждають.
Планів підвищувати ціну на вивезення відходів, за словами Фещенка, поки що немає.