Вхід | Реєстрація

Землю атошникам дають, але не всім

Земельні ділянки не можуть отримати ті з колишніх бійців, які вже мають у власності приватизовану землю.

Нагадаємо, що, відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надається право на першочергове відведення земельних ділянок як для індивідуального житлового будівництва, так і для ведення особистого селянського господарства. Користуючись цим правом, демобілізовані учасники антитерористичної операції звертаються до органів влади за виділенням земельних ділянок площею до 2 гектарів. Проте позитивну відповідь отримують не всі. Одним учасникам АТО відмовляють через відсутність вільних земель, іншим — через наявність у них уже приватизованої землі.

Минулого тижня журналіст «ЕХО» разом із кількома вже демобілізованими бійцями побував у Новосанжарському районному відділі земельних ресурсів. Завітали учасники АТО сюди через те, що не змогли вирішити питання отримання земельних ділянок у сільських радах. Так, Олексію В’язовському із Галущиної Греблі відмовили у виділенні 2-ох гектарів, тому що чоловік уже має приватизовану земельну ділянку.

— У мене є 65 соток землі, яку я приватизував у 2002‑му чи 2003‑му. Але ж за законом мені мають надати 2 гектари як учаснику АТО?! А у сільській раді мені відмовили!

Начальник земельного відділу Ігор Повідерний, вислухавши колишнього бійця, нагадав, що надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України. А у ній зазначено, що правом на безоплатне отримання землі можна скористатися лише один раз. Тобто, якщо в учасника бойових дій уже є у власності 65 соток приватизованої землі, отримати 2 гектари (чи ділянку іншої площі) він уже не може. Хіба що придбати або взяти в оренду.

Інший колишній боєць, Євген Колодочка з Судівки, із заявою до сільської ради ще не звертався. Пояснює це тим, що отримати хоче земельну ділянку площею 2 гектари, а такої кількості землі одним масивом на території сільської ради немає.

— Мені пропонують аж десь під Стовбиною Долиною. А як я там буду її обробляти? Кожен хоче отримати землю біля себе, — пояснює Євген.

Ігор Повідерний роз’яснює, що, звертаючись до сесії сільської ради за виділенням землі, громадянин додає картографічний матеріал, де вказує бажану ділянку. Якщо вона вільна — її виділять, якщо вже зайнята — вкажуть це у відмові. Також начальник відділу підказує колишнім бійцям, як отримати землю, якщо у сільської ради немає вільних земель запасу:

— Є землі, які перебувають в оренді у агроформувань. На них є договори, але якщо орендар надасть нотаріальну згоду, ділянку з цих земель можуть передати учаснику АТО. Для орендаря фактично нічого не зміниться. Просто він буде сплачувати орендну плату не сільській раді, а новому власнику.

Також начальник земвідділу зауважує, що далеко не у всіх учасників АТО виникають проблеми з отриманням землі. Наразі на Новосанжарщині з 88 заяв лише 16 перебувають у стадії розгляду. У решті випадків питання вирішене позитивно.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
29 лютого 2016, 08:10 | Нові Cанжари | Суспільство


1. ansambl / 29 лютого 2016, 18:00
Посилання на www.youtube.com ПРо землю и про права на нее
2. Самотерапевт / 1 березня 2016, 08:45
Чи правда що загинув боєць АТО, що проживав у Василівці?
3. обсказала / 2 березня 2016, 20:21
І я таке чула. Царство Небесне Герою.
4. злий бандеровець / 14 березня 2016, 12:26
На рахунок арендаря не все так просто, як пише Ігор Повідерний. На справді якщо потрібно буде оформляти два проекти на землю. Наприклад якщо в аренді було 10 га землі і 2га перейдуть в іншу власність до документи треба робити на 8 га і на 2 га. а це чималі кошти.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації