Сьогодні фактично кожен старшокласник може відповісти на питання, що так ЗНО? Він з упевненістю скаже, що зовнішнє незалежне оцінювання — це іспити, які потрібно скласти бажаючим вступити до вищого навчального закладу.
Хоча система ЗНО за сприяння й підтримки міжнародних організацій формується в нашій країні ще з 2004 року, але до цих пір вистачає незадоволених випускників та їх батьків, які вважають цей спосіб здачі іспитів недосконалим.
Спеціально для такої групи населення пояснимо, що зовнішнє незалежне оцінювання має на меті підвищити рівень освіти українців та забезпечити їм рівний доступ до якісної освіти.
Крім того, отримані при здачі ЗНО результати "ідуть" і в рахунок державної підсумкової атестації і як вступні іспити до ВНЗ.
Згідно даних, зібраних протягом десяти років, можна стверджувати, що впровадження ЗНО принесло позитивні результати. Свідченням цього стало значне підвищення якості середньої та вищої освіти в Україні, яке позитивно позначилося на загальному рівні освіченості населення.
Нагадаємо, що цьогоріч абітурієнти здаватимуть два обов’язкові іспити: з української мови і літератури та з математики чи історії України (на вибір). Для усіх старшокласників результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію.
Реєстрація для участі в цьогорічному зовнішньому незалежному оцінюванні розпочалася ще 1 лютого і триватиме до 4 березня. У 2016-му ЗНО проходитиме з дванадцяти предметів. Кожен абітурієнт має право складати тести не більше, ніж із чотирьох.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 5 травня і триватиме до 17 червня. Для тих, хто через поважні причини не зможе написати тести у цей термін, проведуть додаткові з 14 червня по 4 липня.
Можна готуватись самостійно, але ефективніше звернутись до Едюгет
Як би там не було, а зовнішнє незалежне оцінювання доведеться складати всіх бажаючим вступити до ВУЗів. Під час підготовки до іспитів у багатьох майбутніх абітурієнтів виникають проблеми. Пов’язані вони з тим, що старшокласники ще продовжують паралельно відвідувати школу. При цьому їм доводиться і уроки готувати, і самим опановувати необхідний для зовнішнього незалежного оцінювання матеріал. Та не будемо забувати, що для вступу треба скласти відразу кілька екзаменів. Не краща ситуація і в абітурієнтів, які через певний проміжок часу після закінчення школи вирішили здобути вищу освіту. Їм ще важче самостійно опановувати науки.
Останні роки добре себе зарекомендували дистанційні курси Едюгет. Абітурієнтам зовсім не потрібно витрачати час на відвідування додаткових занять. Тим більше, якщо вони проживають у невеличких містах або сільській місцевості. А якщо порахувати, то виходить, що це ще й значно дешевше й практичніше, ніж наймати вчителя. Достатньо лише півгодини прослухати відеолекцію, а потім відповісти на тестові питання. Не дарма ж говорять, що людина найкраще засвоює матеріал, коли застосовує всі види пам’яті.
Отож, замовляйте курси від Едюгет і отримуйте лише високі бали на екзаменах. Тим більше, що до ЗНО залишилось зовсім мало часу.