Читачі «ЕХО», певно, уже помітили, яку активність на сторінках газети та на однойменному сайті розвинув житель Кобеляк Микола Теренін. Рідко який тиждень обходиться без того, щоб Микола Валерійович не прокоментував ту чи іншу подію, не висловив свою точку зору на діяльність представників владних інституцій. У громадськості подібна активність викликає неоднозначну реакцію. Одні схвалюють, інші, навпаки, обурюються. Мовляв, у Кобеляках достатньо освіченіших і підготовленіших людей, здатних висловити свою фахову думку з приводу тієї чи іншої події.
Остання теза є, на думку автора цієї статті, помилковою. Можливо, і є в цьому місті й районі, як і в інших населених пунктах, високочолі, ерудовані і професійні політики та економісти місцевого, а то й державного масштабу. І вони здатні чітко висловитися, дати мудру пораду або професійний коментар. Та ми про них не знаємо. А чому? А тому що ці професіонали (як вони про себе думають) мовчать. А якщо й говорять, то в себе на кухні за чашкою чаю або чогось міцнішого. От і виходить, що їх «мудрість» гроша ломаного не коштує. Тому що вони в житті користуються сумнівним принципом: свисни Грицьку, бо ти дурніший. А я, розумний і поважний, збоку відсиджусь. І, як та мавпочка із анекдоту, подивлюся, чим усе це закінчиться.
У місті й районі нібито існують десятки політичних партій та громадських організацій. Але вони проявляють себе виключно перед черговими виборами, коли із Києва «бабла» дадуть та самим буде потрібно в якісь депутати балотуватися. Крім того, відсутня як поняття будь-яка опозиція, що конструктивна, що радикальна. Партія із схожою назвою є, але шана їй така ж як і всім іншим «підгузкам». А пам’ятаєте, як влітку активізувались борці за збереження Кобеляцького району? Мітинги були. Навіть віче. Ну, і де вони зараз? Як і очікувалось, то була виключно одноразова піар-акція. Вибори пройшли, мандати отримали, про боротьбу за район благополучно забули. Між тим, питання так і залишилось відкритим. А в Бутенках і Біликах повним ходом іде підготовка до створення самостійних громад. І гальмує цей процес виключно імпотентність верховної української влади. Та рано чи пізно у згаданих населених пунктах до об’єднання громад підготуються. І створять їх. А там, можливо, і міська влада знайде в перервах між плиткою і футболом трішки часу (або їй нагадають з області) і займеться справжніми, а не бутафорськими реформами. І що ж тоді робитимуть борці за район?
Є в місті і районі десятки нібито «кращих» людей із депутатськими мандатами. Вони регулярно ходять на сесії, навіть голосують. А ще їх звуть на зібрання з нагоди приїзду якогось «начальства» з області або Києва. І називають це зустріччю з активом. Погодьтесь, термін якийсь неоднозначний. У залі — кілька десятків представників «активу», а за стінами — десятки тисяч «пасиву». Та суть не в цьому. А в тому, що за межами сесійних залів більшість (не всі звичайно) активістів, у міжсезоння між виборами, абсолютно не проявляють своєї громадянської позиції.
От вам і парадокс Тереніна. Чоловік без мандата, без посади активність виявляє. А ті, кому, здавалось би, сам Бог велів це робити, у «окопах» відсиджуються.
До чого йдеться. Стаття пишеться не лише для того, щоб познущатися з аморфності депутатського корпусу різних рівнів чи бездіяльності політичних партій і більшості громадських організацій. Є до них і конструктивна пропозиція. Хоча, знову ж, з подібною ініціативою повинна виступати не газета «ЕХО», а хтось із партійців чи громадських активістів.
Так от, до вашого відома, шановні ви наші розумні і професійні. До 21 березня цього року ви можете подати заявки для участі в роботі спеціальної комісії, яка буде проводити переатестацію місцевих поліцейських. Керівник обласного управління МВС Олег Бех уже заявив, що, на його думку, 80 відсотків діючих співробітників успішно пройдуть переатестацію.
Вимоги до майбутніх учасників атестаційної комісії, звичайно ж, є. Та вони не суперскладні. От вам і можливість розумним, принциповим і професійним не лише підсміюватись над «клоунами», а проявити себе і зробити свій внесок у підвищення якості особового складу відділів та відділень поліції. З умовами відбору до атестаційної комісії можна ознайомитись тут http://exo.in.ua/?page=new&id=32741. Але, не забувайте — працювати доведеться безкоштовно і понаднормово.
Газета «ЕХО» свої пропозиції вже надіслала.