Вхід | Реєстрація

Десять хвилин для Шевченка

Десять хвилин для Шевченка

У день народження видатного українського поета в Нових Санжарах збирали на мітинг бюджетників та мовчки згадували Надію Савченко.

— Беріть плакати! Беріть! Щоб видно було! — це народний депутат Андрій Река пропонує учасникам мітингу розгорнути портрети ув’язненої в Росії Надії Савченко. Хтось слухняно бере, хтось — відмовляється.

— Хто це таку дурню придумав, що держслужбовцям не можна?! — обурюється нардеп, коли хтось із працівників держустанов відмовляється нести портрет.

На календарі 9 березня — 202 день народження Шевченка. І його потрібно конче вшанувати мітингом. У Нових Санжарах традиційно збирають людей біля управління праці та соціального захисту за десять-п’ятнадцять хвилин до початку урочистостей. Цього часу якраз вистачає, щоб дійти до пам’ятника Шевченку на Майдані Незалежності. І цього разу діють абсолютно по шаблону. Спочатку збирають працівників установ та організацій селища, шикують їх у колони, розбавляють учнями НВК, а потім щасливо крокують на мітинг. Мітинги, зазвичай, схожі, як дві краплі води: хтось щось говорить, ніхто нічого не слухає, потім кладуть квіти і розходяться. Так було у радянські часи, так є нині. Так буде завжди?

Але цього року мітинг вийшов незвичайним. По-перше — мегакоротким. Від вступного слова селищного голови Інни Коби до її ж слова заключного заледве минуло десять хвилин. За цей час Інна Олександрівна встигла відкрити мітинг, надати слово учениці Новосанжарського НВК Вікторії Пеляк (яка, до слова, досить виразно продекламувала вірш Шевченка. — Авт.), оголосити покладення квітів і… закрити мітинг. Усе. Заради цих десяти хвилин, власне, і збирали кілька сотень дітей та дорослих. По-друге — незрозумілим. Незрозумілі були портрети Савченко, бо ніхто і словом не згадав про полонену льотчицю. Чи то і плакати, як і мітинг, були, як кажуть, за відбудку?

Шановні, не подумайте, що автор зумисне чіпляється до організаторів саме цього мітингу саме у Нових Санжарах. Ні, це не так. Подібні мітинги, урочистості, заходи (чи ще як їх там звуть) регулярно відбуваються і в Кобеляках, і в Царичанці, і в Полтаві, і навіть у Києві. Поєднує їх між собою абсолютна штучність та нещирість. Не знаю, як правильно пояснити, щоб усі зрозуміли. Люди добрі, не треба нікого зганяти насильно, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Згадають у цей день про його день народження двадцять чоловік — добре. Хай прийдуть, почитають біля пам’ятника його вірші. Але їм усім це буде цікаво і дійсно потрібно. А не згадають — виходить, так тому і бути. Виходить, не пам’ятають уже. Сумно, але реальність. Нехай прийдуть оті двадцять, нехай ніхто не прийде, але це буде щиро. А то виходить, що Шевченко має радіти десь там на небі від споглядання кількох сотень зігнаних насильно до його пам’ятника людей. Це що, як у його рядках: «Німі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть»?

Так само неправильно зганяти бюджетників на річницю Революції Гідності чи у день пам’яті Небесної Сотні. Може, ці люди ніколи не симпатизували Майдану (і це їх право), а ви їх приженете на мітинг і вони стоятимуть там, зціпивши зуби і тамуючи роздратування. Для кого і для чого? Захочуть люди — вони прийдуть самі. У день радості — сміятися і радіти, у день жалоби — запалювати свічки і лити сльози. А радість і сум за командою у спільній колоні — це, звиняйте, самий що не є «совок».


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook


1. Гість / 17 березня 2016, 18:59
Володимире з просвітлінням!!! Перший раз повністю з Вами згоден і підтримую.
2. Петлюрівець / 17 березня 2016, 19:29
Цитата
— Беріть плакати! Беріть! Щоб видно було! — це народний депутат Андрій Река пропонує учасникам мітингу розгорнути портрети ув’язненої в Росії Надії Савченко. Хтось слухняно бере, хтось — відмовляється.
Правдива журналістика це те що нам потрібно.Спасибі п. Паршевлюку !
3. Трампампам / 17 березня 2016, 19:32
1.Гість
«Володимире з просвітлінням!!»

Підтримую Гостя. Невже Вовка зрозумів, що "патріотизмом" людям просто замилюють очі сучасні злодії нічим не кращі за Януковоща? Замість бовдура Леніна ходять до бовдура Шевченка (мається на увазі не оцінка двох цих діячів). Але суть одна - зігнати стадо в одне місце і продемонструвати свою зверхність. Ащодо реки. Я б постояв із плакатом 2Наді - волю, Реці - нари". Навіть безплатно постояв би.
4. Масон Вазон / 17 березня 2016, 19:38
Часто буваю за кордоном. На отакі акції там приходять два-три десятки чоловік. Це якщо йдеться про великі міста. А багатотисячні мітинги збирають акції профспілок, коли люди виходять боротися за свої права. Точніше - за свої гроші, читай - зарплату.Або на інший протест, скажімо проти свавілля чиновників чи поліцейських.
І лише барани-українці дають себе зігнати на отаку фальшиву фігню. А бюджетники в цей час повинні бути на роботі, а учні - в школі. Ті,хто дійсно трудиться на речині витребеньки часу не мають.
5. Опаньки / 17 березня 2016, 20:06
Опаньки! А чого С.рака не у вишиванці? Крясна сорочечка якто не кошерно.
6. пересічн ий / 17 березня 2016, 20:14
5.Опаньки
«Опаньки! А чого С.рака не у вишиванці? Крясна сорочечка якто не кошерно.»

Дык у него ваще москальская касаваротка.
7. Філософ / 17 березня 2016, 20:25
"Люди добрі, не треба нікого зганяти насильно, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Згадають у цей день про його день народження двадцять чоловік — добре. Хай прийдуть, почитають біля пам’ятника його вірші. Але їм усім це буде цікаво і дійсно потрібно. А не згадають — виходить, так тому і бути. Виходить, не пам’ятають уже. Сумно, але реальність. Нехай прийдуть оті двадцять, нехай ніхто не прийде, але це буде щиро." О!!! Біля!!! Перші ластівки. Цікаво, чи паршевлюк сам придумав, чи Река наказав? Скоро потурят і Тараса за його антижидівські віршики. Допатріотились. Миздобули довбані.
8. Гість / 17 березня 2016, 20:59
Зорро знову негодуйэ. Не так мітинги проводять. Не ті плакати роздають. Так ти б ото після мітингу став і провів так як тобі хочеться, чи тобі щось знову заважа, як тому танцорові
9. нетранспортабельний / 17 березня 2016, 21:13
Володя, а з яким плакатом прийшов ти і скільки віршів біля пам’ятника прочитав? Тобі з Розою всеодно робити нічого, могли б і увесь Кобзар до півночі читати, просвящати парехожих.
10. гість / 18 березня 2016, 09:01
Скільки паперу переводиться.Січас криза,треба економити.Пропоную зробити один плакат зі словом "волю" а внизу міняти як на заправках цінники-Наді,Юлі,Пєті чи Сені.,корочє,як скаже Река.Хоча судячи зі статті Паршевлюка,лозунги незабаром поміняються кардинально.
11. Гостя / 18 березня 2016, 14:19
Цитата: "Люди добрі, не треба нікого зганяти насильно, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Згадають у цей день про його день народження двадцять чоловік — добре. Хай прийдуть, почитають біля пам’ятника його вірші. Але їм усім це буде цікаво і дійсно потрібно. А не згадають — виходить, так тому і бути."
Цікаво, а чому Володимир не казав так, коли був головою ДиРиА? Чи при ньому на подібні заходи людей не зганяли і проходили вони щиро, не по шаблону? Чому тоді не переймався штучністю таких мітингів? "А радість і сум за командою у спільній колоні — це, звиняйте, самий що не є «совок» - підсумовує свою статтю автор. А півтора роки тому він вважав по іншому? На мій погляд, в цьому є нещирість самого автора.
12. Гість / 19 березня 2016, 18:00
Саме головне Володя,що 10хв достатньо було нардепу щоб засвітитись перед Києвом,для чого тут слова,все інше добавлять,допишуть піарщики.Навіть спеціально використали Шевченка память,щоб засвітитись з плакатом Савченко.Гидко.Река що був совком,так залишається так і інших примушує діяти.
13. Гість / 20 березня 2016, 13:32
По фото і поведінці присутніх зрозуміло,що їх все це дістало,особливо Река з своїми плакатами.Селищний голова розуміючи мабуть такий настрій 10 хв і виділила для церемонії.Ці люди з такими заходами з кожним роком не любовь до Шевченка відчувають ,а вже інше. Правильно підмітив Паршевлюк,це вже давно відбувається і не тільки з Шевченко,просто відбувайло. Це наші керівники своїм відношенням передають громаді.