Та, не дивлячись на це, особливого ажіотажу чи великих черг у територіальному центрі з надання послуг, що розташований у Бутенках, немає.
У суботу 12 березня працівники «ЕХО» приїхали в Бутенки, щоб на власні очі подивитися, як працює територіальний центр. Раніше ця установа називалася МРЕВ. У ній, як відомо, надають послуги з реєстрації транспортних засобів та приймають екзамени у бажаючих отримати посвідчення водія.
Приводом для поїздки став сюжет, продемонстрований на одному з провідних українських телеканалів. Журналісти показали величезні черги з бажаючих оформити документи на автомобілі в аналогічних установах, що діють у Києві. Зокрема, йшлося про те, що такі незручності виникли як результат чергової реорганізації, що супроводжується скороченням мережі і відсутністю необхідної бланкової продукції та комп’ютерного забезпечення. От ми й вирішили перевірити, яка ситуація у провінції.
У Бутенки ми прибули в суботу по обіді. Територіальний центр, що тут розташований, традиційно обслуговує жителів Кобеляцького, Новосанжарського, Решетилівського та Козельщинського районів. Та не лише їх. Зараз оформити документи у подібних установах може кожен громадянин України, незалежно від місця проживання та реєстрації.
На момент нашого приїзду в бутенківському центрі було майже безлюдно. Біля віконець у очікуванні документів стояли двоє чоловіків. Один із них, житель Кобеляк, розповів:
— Я проїжджав поряд із центром вранці. Бачив, що на майданчику стояли зо два десятки автомобілів. Тому вирішив приїхати після обіду. Усе оформив. Нічого зайвого з мене не вимагали. Усе було чітко і швидко.
Сергій Гузь, керівник центру, у свою чергу, повідомив:
— До обідньої перерви ми обслужили тридцять чоловік. Абсолютно штатна ситуація. Зараз, як бачите, узагалі пусто. Інколи я навіть раджу людям приїжджати по обіді. Але така вже звичка у наших земляків: вирішувати всі справи вранці. Із нового, що у нас відбувається, так це те, що у Бутенки почали їхати люди з Полтави та Кременчука. Там дійсно черги дещо більші. Причина проста: деякі центри були закриті. І тому в Полтаву їдуть жителі багатьох сільських районів. Наш центр скороченню не підлягає. Зараз у нас 11 працюючих, включно з технічним персоналом. У гірші часи працювало четверо. Тоді справді було важко і виникали черги. Зараз цієї проблеми немає. Немає проблем і з бланковою продукцією та номерами. Реєструємо ми і договори купівлі-продажу. За три місяці зареєстрували 462 такі документи. Раніше подібна процедура коштувала 700-1500 гривень у нотаріусів та різних фірм. У нас це робиться безкоштовно.
Також Сергій Васильович порекомендував автовласникам не користуватися дорученнями, а реєструвати повноцінний договір. Він пояснив:
— Якщо ви купляєте автомобіль вартістю 150-200 тисяч гривень, то краще вже не економити на оформленні документів. Доручення — це не завжди надійно. Сьогодні вам довіряють, завтра — ні. А оформивши договір купівлі-продажу, ви стаєте повноправним власником транспортного засобу.