Вхід | Реєстрація

Дітям роблять проби Манту, дорослі проходять флюорографію

Дітям роблять проби Манту, дорослі проходять флюорографію

Таку інформацію повідомила керівник міжрайонного лабораторного центру держсанепідслужби у Полтавській області Валентина Семиног.

Валентина Семиног підтвердила, що в районі зафіксований один випадок захворювання дитини шкільного віку на туберкульоз. Ця дитина разом із меншою сестрою проживає у дідуся й бабусі. За минулий рік вона тричі обстежувалась у місцевих лікарів. У неї була зафіксована пневмонія. Знімки на рентген-апараті не підтвердили в дитини інфекційної хвороби. Та все ж вона була направлена на дообстеження в обласний тубдиспансер. Дитина не виділяє мікобактерії в навколишнє середовище і не являється загрозою для оточуючих. У ході обстеження була знайдена в організмі тільки ДНК мікобактерії туберкульозу. Заключний діагноз отримаємо через 41 день.

— Це непоодинокий випадок, — говорить головний санітарний лікар. — Щорічно в Полтавській області на туберкульоз хворіють близько 20 дітей. У Кобеляцькому районі останній випадок зафіксований у 2011 році.

Як пояснила Валентина Іванівна, працівники санстанції разом із медиками проводять спільні дії щодо дезінфекції навчального закладу та місця проживання дитини, обстеження її рідних.

— Минулого тижня дзвінки від жителів того населеного пункту не припинялись, — продовжує Валентина Семиног. — Їх турбувало, чи можуть діти відвідувати школу? Виявилось, що людина, яка іменує себе громадським діячем, телефонувала батькам і застерігала їх не водити дітей у навчальний заклад. Я наголошую, що захворіла дитина шкільного віку, а школа тут ні до чого. Поясню, чому активіст говорив батькам, що в навчальному закладі інфекція. Захворів його племінник. Дитина кашляла. Кобеляцькі медики, щоб упевнитись, направили хлопчика в тубдиспасер. Комп’ютерне обстеження виявило на легенях п’ятенце. Та щоб з’ясувати його походження, необхідно пройти додаткове обстеження із залученням контрастних засобів. Інших випадків зафіксовано не було. Менша сестра школярки — здорова. Вона відвідує дитячий садок.

Минулого четверга у навчальному закладі були проведені батьківські збори, де медики з району та обласний фтизіатр надали роз’яснення батькам і вчителям.

— Проведено обстеження серед дітей, — каже санітарний лікар. — Пробу Манту мають зробити 254 дітям віком до 14 років. На сьогодні проби зроблені 151 дитині. У 30 із них вони показала позитивну реакцію. Школярів із позитивною пробою в суботу додатково дообстежили в районній поліклініці. П’ять школярів направили на консультацію до обласних фахівців. Та не означає, що ці діти хворі на туберкульоз. Оскільки позитивна проба може свідчити про наявність у дітей хронічних захворювань. Іншим дітям, крім восьми, які відмовились, проби зроблять найближчим часом. Крім того, більше двох діб у Бутенках працював виїзний флюорограф, де пройшли обстеження 326 бажаючих. Спалаху інфекції не зафіксовано, тож не потрібно панікувати.


Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 березня 2016, 15:50 | Кобеляки | Спорт і здоров'я


1. Вита / 24 березня 2016, 16:32
Сколько можно людям лгать?почему вы молчите за открытую форму туберкулеза в Бутенковской СЗШ в мае 2015?почему вы молчите что половине детей ставят диагноз инфицированный?почему не говорите что с девочкой дела плохи и она в изоляторе?что половина школьников должна пить ужасные противотуберкулёзные препараты и таблетки???Зачем лгать???скажите людям правду!!
2. Вита / 24 березня 2016, 16:35
Кстати,почему ж вы не упоминаете выводы Полтавской СЕС,где явно написано что в Бутенковской школе очаг туберкулеза???!!!
3. рабинович / 24 березня 2016, 18:01
я не паникую,но что то стало хреново
4. рабинович / 24 березня 2016, 18:08
захворіла дитина шкільного віку і школа тут нідочого,для яких ідіотів це сказала та баба
5. Валя / 24 березня 2016, 18:09
Що вона може сказати , їй ніколи займатись службою , вони в Кобеляках не встигають свої магазини навідувати.Поголовна корупція , треба зразу гнати тих , хто її держить десятиріччями на цій посаді , і держать видно не задарма, Встигає і поставляти в школи продукти , і в Ліщинівський інтернат і ніхто не дивиться на якість .Мафія.
6. гысть / 24 березня 2016, 18:18
5.Валя
«Що вона може сказати , їй ніколи займатись службою , вони в Кобеляках не встигають свої магазини навідувати.Поголовна корупція , треба зразу гнати тих , хто її держить десятиріччями на цій посаді , і держать видно не задарма, Встигає і поставляти в школи продукти , і в Ліщинівський інтернат і ніхто не дивиться на якість .Мафія.»

верняк . вона обнагліла далі нікуди
7. щова / 24 березня 2016, 18:53
Та немає ніякої чахотки,всі живі,здорові.Собаки бігають,навіть,нічійні.Колотнечу зчинили,ще плакати почіпляйте на всіх парканах.Хвороба не перехідна,так і лікарка говорить,все під контролем.
8. senator / 24 березня 2016, 19:37
7.щова
«Хвороба не перехідна,так і лікарка говорить,все під контролем.»

Якщо Ви вважаєте відкриту форму туберкульозу не перехідною хворобою,то і далі читайте "ГРАНДІОЗНІ! прогнози лікарки,а через деякий час і Вам,не дац Бог,прийдеться давати дитині прититуберкульозний сироп,або самому пити!
9. senator / 24 березня 2016, 19:38
7.щова
«Хвороба не перехідна,так і лікарка говорить,все під контролем.»

Якщо Ви вважаєте відкриту форму туберкульозу не перехідною хворобою,то і далі читайте "ГРАНДІОЗНІ!" прогнози лікарки,а через деякий час і Вам,не дай Бог,прийдеться давати дитині прититуберкульозний сироп,або самому пити!
10. рабинович / 24 березня 2016, 19:52
теперь на люди нужно выходить со снимком лёгких,чтобы не косились если узнают,что я из местных
11. Кінофан / 24 березня 2016, 20:38
"Мамаша, прямо скажем, нехороша... И чего ее среди здоровых держат?" (див. "Не может быть")
12. senator / 24 березня 2016, 20:43
11.Кінофан
«"Мамаша, прямо скажем, нехороша... И чего ее среди здоровых держат?" (див. "Не может быть")»

Це ви про що???
13. Кінофан / 24 березня 2016, 20:46
Про тьотю Валю...
14. 1 гість / 24 березня 2016, 21:13
Керівник санепідемстанції говорить, що все хорошо, все під контролем...а знаєте чому, та тому, що тоді до неї виникає маса запитань...Навіщо такий державний орган, який крім "бла-бла-бла" нічого не робить?
15. рабинович / 24 березня 2016, 21:14
Почему молчит общественный деятель Гунжель?
16. нафаня / 24 березня 2016, 22:03
Самое интересное что на школьном собрании не было педиатра Бутенковской Амбулатории!!!! Красиво в газете написали что школу продезинфицировали,,,, так пускай кто-то пройдется в школе к спортзалу к зеркалам... там где дети занимаются танцами технички не могут нормально помыть полы... так про какую дизинфекцию можно вести речь
17. гість / 25 березня 2016, 07:15
5.Валя
« Встигає і поставляти в школи продукти , і в Ліщинівський інтерна»

Застаріла інформація, бо вона "побила горшки" ще з таким самим жлобом Шкарбаном. Що поробиш, "два сапога - пара".
18. микола / 25 березня 2016, 07:35
А тим вісьмом пояснювали наслідки хвороби?Чи в них інші мотиви для відмови?Є сім’ї,де носії хвороби-дорослі,і не від учора?А проблему роздули лише зараз.Хвороба лікується,все під контролем,чи слова лікарки пусте?А те,якого кольору в лікарки труси і скільки в неї магазинів,до статті ніякого відношення не мають.Заходи вжиті,це видно неозброєним оком.Можливо,тут проблема в іншому,комусь потрібне "хлібне" місце?Тому і цирк приїхав.
19. Абвгд / 25 березня 2016, 08:14
Слава Україні!!!
20. senator / 25 березня 2016, 09:23
19.Абвгд
«Тому і цирк приїхав.»

Цирк то приїхав,а клоуни-колеги припрягаються!
21. senator / 25 березня 2016, 09:23
18.микола
«Тому і цирк приїхав.»

Цирк то приїхав,а клоуни-колеги припрягаються!
22. 1 гість / 26 березня 2016, 13:37
Шановний "Микола"! По-перше, хто як не санстанція має "бити на сполох", маючи інформацію про носіїв туберкульозу?По-друге, слова лікарки, мабуть, не пустий звук, якби за словами люди бачили якісь її дії...І по-третє, щодо "трусів" і магазинів. Мені, особисто було б однаково, коли б це йшла мова про В.С.-підприємця, а так, коли говориться про пані В.С.-як чиновника районного маштабу, то така розширена її підприємницька діяльнисть наводить на нехороші роздуми. Має бути щось одне-або ти чиновник(слуга народу) і отримуєш зарплатню з бюджету, або ти-підприємець і сплачуєш в цей бюджет відповідні відсотки! Не можна з миски їсти і туди ж, вибачте, плювати!!!
23. Петро / 26 березня 2016, 14:09
22.1 гість
«Не можна з миски їсти і туди ж, вибачте, плювати!!!»

Воно в українців і таке можливо, але тут інше. Можна успішно їсти з двох мисок: з бюджетної - як чиновник, і з лохівської - як підприємець.