23 березня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кобеляцької районної ради за участю заступника голови райради Оксани Гордійко та секретарів місцевих рад.
Про підведення підсумків спортивно-масової роботи в колективах фізкультури сільських громад району за 2015 рік розповів завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Віталій Детюк. За його словами, відповідно до планів роботи, у 2015 році було проведено 19 районних заходів, прийнято участь у 37 обласних, 7 всеукраїнських та в 1 чемпіонаті світу. Використано коштів сільських бюджетів у сумі 288,6 тисяч гривень, заплановано на 2016 рік — 514 гривень.
У рамках розгляду питання голова районної ради Володимир Кішінський нагородив грамотами Кобеляцької районної державної адміністрації та Кобеляцької районної ради колектив фізичної культури та спорту Білицької селищної ради, який зайняв І місце в загальному заліку районної спартакіади серед команд колективів фізкультури сільських громад району сезону 2015 року, села Котовське Бутенківської сільської ради за зайняте ІІ місце, Дашківської сільської ради – ІІІ місце.
Про підготовку до весняно-літнього пожежонебезпечного періоду 2016 року проінформував начальник районного сектору Управління державної служби надзвичайних ситуацій Юрій Гребенюк. Він повідомив, що із встановленням теплої сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи Кобеляцького району уже у 2016 році залучалися до ліквідації пожеж в екосистемах більше 10 разів. Причиною пожеж являється тільки людський фактор: необережне поводження з вогнем, звичайна необачність та навмисний підпал, внаслідок чого горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях. Найбільшою проблемою при ліквідації всіх видів надзвичайних ситуацій є нестача паливно-мастильних матеріалів та дозаправка водою пожежних автомобілів і пристосованої техніки. Практично по всіх територіях сільських рад відсутні місця для забору води з природних водойм, а башти «Рожновського» знаходяться в неробочому стані, що значно впливає на швидкість та якість гасіння пожежі. Найгірший стан в Червоноквітівській та Красненській сільських радах. Доповідач вкотре нагадав про обережність у поводженні з вогнем, адже кожний підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
Питання профілактики туберкульозу на території району висвітлила головний лікар комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Любов Коломієць. Вона, зокрема, повідомила, що проходить місячник боротьби з туберкульозом. 3 квітня буде працювати пересувний флюорограф. Попрохала керівників територіальних громад повідомити про це, в першу чергу, людей, які перебувають в групі ризику, а це: похилого віку та соціально-неадаптованих. Наголосила, що діти один раз на рік повинні проходити проби манту. У 2016 році в Кобеляцькому районі перебуває на обліку 32 хворих на туберкульоз, з них 1 – дитина. Попрохала сільських голів, у зв’язку з напруженою ситуацією в районі щодо захворювання на туберкульоз дитячого населення та обмеженим фінансуванням, виділити кошти для придбання туберкуліну на проведення туберкулінодіагностики.
Про нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування та зміни в законодавстві говорив прокурор Кобеляцької місцевої прокуратури Ярослав Кравченко. Він поінформував про запобігання та особливості врегулювання конфлікту інтересів, що виник у діяльності окремих категорій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків, порушення вимог фінансового контролю. Звернув увагу присутніх на те, що депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають їх до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Питання складання, подання та оприлюднення «антикорупційних» декларацій за 2015 рік, за якими правилами необхідно подавати «паперову» декларацію, тлумачення закону про поіменне голосування у місцевих радах детально висвітлив начальник відділу нормативно-правового, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ради та управління майном Анатолій Кучеренко.
На завершення роботи голова районної ради Володимир Кішінський підвів підсумки зібрання.