На знімку: Автори історико-біографічної розвідки про життєвий і творчий шлях письменника-земляка Павла Маляра: заступник директора з наукової роботи Миргородського краєзнавчого музею Л.О.Розсоха та двоюрідний онук письменника В.М.Джунь.
Сподіваємося, що незабаром миргородці познайомляться і з публіцистичними, літературознавчими статтями та белетристичним доробком свого земляка Павла Маляра. Першим кроком до відкриття цього імені стала спільна праця заступника директора з наукової роботи Миргородського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України Л.О.Розсохи та двоюрідного онука письменника, члена-кореспондента науково-популярного журналу «Гербовед» (Росія), начальника геральдичної служби Одеського міського козацького товариства, підполковника В.М.Джуня (він же дав матеріали родинного архіву, забезпечив фінансування даного видання). Це історико-біографічна розвідка, що докладно розповідає про життєвий і творчий шлях українського письменника, журналіста, публіциста, педагога, громадського і політичного діяча ХХ століття Павла Маляра, миргородця за походженням, нащадка козацького роду, який значну частину життя (не з власної волі!) прожив у Німеччині та США, але все життя самовіддано працював над розквітом українського слова та піднесенням слави рідного народу.
Минулого четверга у приміщенні краєзнавчого музею відбулася презентація цієї монографії, яка приурочена сторіччю з дня народження письменника-земляка та патріота. Ця подія зібрала значний гурт міської інтелігенції, усіх тих, хто цікавиться місцевим краєзнавством. Під час презентації миргородці мали можливість почути авторів розвідки «Павло Маляр» та його родичів. Щиро вітали вихід історико-біографічної розвідки про талановитого земляка директор краєзнавчого музею А.М.Фесенко; сотник Миргородського полку українського козацтва С.С.Лаврик та ін.
Сподіваємося, що життя і творчість Павла Маляра примножать історичну та мистецьку славу Миргородського краю.