Написати цю редакційну змусив випадок, безпосереднім свідком якого довелося стати. Днями у Кобеляки приїжджав виконуючий обов’язки керівника Нацполіції у Полтавській області Олег Бех. Він проводив прийом громадян. На зустріч із головним поліцейським Полтавщини прийшли зо два десятки людей. Більшість із них є далеко не пересічними жителями району. Олег Бех навіть назвав їх елітою. Мова йде про керівників кількох сільгосппідприємств. Аграрії прийшли, щоб поскаржитися на те, що працівники поліції, на їх думку, займаються протиправною діяльністю. Конкретніше, вимагають у декого з фермерів гроші за закриття кримінальних справ. Ну й розповіли про ситуацію, уже описану на сторінках «ЕХО» в публікації під назвою «У районі завелося ОЗУ?». Начальник поліції вислухав аграріїв і пообіцяв у межах чинного законодавства розібратися в ситуації і зробити висновки. Навіть сказав, що через місяць приїде в Кобеляки разом із керівником служби, що займається розслідуванням злочинів у сфері економіки. Адже саме до працівників цього підрозділу в сільгоспвиробників накопичились претензії.
Та стаття не про це. Деталі перебігу розмови аграріїв із Олегом Бехом описані в іншій публікації.
Уже під завісу розмови, коли пристрасті дещо вщухли, слова попросив знаний у районі аграрій, шанована людина, депутат. Він звернувся до головного поліцейського Полтавщини із проханням провести розмову з керівником служби дорожньої поліції. Мовляв, зараз настав період посівної. Техніка фермерів активно переміщається по дорогах, переїжджаючи з поля на поле. І потужні трактори з навісним обладнанням почали зупиняти працівники поліції. Аграрій попрохав якось вплинути на них. Бех не давав якихось конкретних обіцянок, сказавши, що повинен ще довивчити ситуацію.
А перед цим, коли люди стояли під стінами райвідділу, очікуючи приїзду Олега Беха, усі вони, у тому числі і співробітники «ЕХО», стали свідками вельми красномовного епізоду. На вулиці Шевченка, що в Кобеляках, якраз укладали асфальт, ремонтуючи дорожнє покриття. Аж раптом на дорозі з’явився суперпотужний трактор. Рухаючись без будь-якого супроводу головною вулицею райцентру, він зайняв ледве не всю проїжджу частину. І трішки пошкодив щойно укладений асфальт.
Тобто, роблячи добру і благородну справу, сіючи, закладаючи підвалини майбутнього врожаю, фермер одночасно робив шкоду для дороги і міг звести нанівець результати роботи шляховиків. Фактично, завдати збитків міському бюджету. Отже, і жителям Кобеляк. Адже в асфальт закатували бюджетні гроші.
Можна в цій ситуації зрозуміти аграріїв. Але ж можна зрозуміти і обурення шляховиків, незадоволення водіїв легкових авто, котрі були змушені притискатися до обочини, аби дати дорогу трактору.
Хто правіший у цій ситуації? Як знайти розумний баланс між інтересами одних й інших? Та все дуже просто. Виконуйте вимоги законодавства. Не можна їздити по дорогах без супроводу і дозволів? От і не робіть цього. І не керуйте на дорозі, керуйте в себе на полі. Якщо закон недолугий і потрібно його змінювати, то є аж цілий нардеп Река. Нехай міняє. Нездатен? Так навіщо ви його вибирали?
А щодо прохання до поліцейських врахувати ситуацію і піти назустріч… Уже восени із таким же проханням звернуться цукровики, аби не зупиняли машини з буряком. Звернуться власники кар’єрів, чиї автомобілі возять щебінь, власники зерновозів. Усі ж роблять добру справу. Їх можна зрозуміти і піти назустріч. І йдуть. А потім всі дружно клянуть дороги, яких немає.