Вхід | Реєстрація

Школи обіцяли не закривати

Школи обіцяли не закривати

7‑го квітня робоча група у складі представників районної влади та депутатів райради відвідала чотири школи Новосанжарського району — у Малому Кобелячку, Кустоловому, Драбинівці та Крутій Балці.

 

Голова РДА пообіцяв «не рубати з плеча»

— Більше дев’яноста учнів. Першокласників плануємо одинадцять, — директор Малокобелячківської школи Жанна Перерва веде гостей коридорами школи.

Як і у кожному навчального закладі, учасникам робочої групи показують навчальні класи, спортивний зал, їдальню, шкільний музей, учительську.

— Скільки педагогів? Яка кількість обслуговуючого персоналу? — запитує голова райдержадміністрації Сергій Бульбаха. Окрім нього, у складі робочої групи голова районної ради Геннадій Супрун, перший заступник голови РДА Наталія Постольник, начальник відділу освіти Олександр Кульчинський, депутати районної ради Оксана Борсук та Марія Краснюк, голова райкому профспілки працівників освіти Валентина Кульчинська.

Про кількість учителів та персоналу запитують кожного директора. Також — про витрати на опалення та фонд заробітної плати. Жанна Перерва, як і більшість її колег, має свій «план збереження школи». Звісно, про закриття навчальних закладів мова не йде, і учасники робочої групи це усіляко підкреслюють. Проте і з існуючою мережею освітніх закладів Новосанжарщини щось потрібно робити. Із цим погоджуються і представники влади, і самі освітяни. Оскільки на кожну школу держава виділяє рівно стільки коштів, скільки у ній навчається учнів, малонаповнені заклади (а таких на Новосанжарщині — більшість) кожного року опиняються у суттєвому «мінусі». Ліквідувати цей мінус можна двома шляхами: або дочекатися, доки відділ освіти додасть коштів (забравши їх у іншого навчального закладу), або сподіватися на підтримку із бюджету сільської ради. Більшість сільських голів, яких також запрошують на зустрічі з робочою групою, підтримку коштами обіцяють.

— Ми розуміємо важливість для школи нашої допомоги. Тому завжди допомагаємо, — запевняє сільський голова Геннадій Скубій. І у присутності керівників району обіцяє, що сільська рада і цього року виділить круглу суму для підтримки школи.

Вислухавши господарів, від імені гостей виступає Сергій Бульбаха. Розповідає, що вже не перший рік величезна мережа освітніх закладів «з’їдає» те фінансування, яке надходить від держави. При цьому кожна влада говорить про необхідність реформ у межах району, проте так їх і не запроваджує. Водночас голова райдержадміністрації заспокоює господарів. Мовляв, робоча група їздить районом, щоб вивчити ситуацію по кожному закладу на місці, а не для того, щоб за результатами цих поїздок закривати школи.

— Нас уже встигли назвати у деяких місцях каральною бригадою, — констатує Сергій Бульбаха. — Хочу запевнити, що ніяких рубань з плеча не буде. Школа має бути, Малокобелячківська — так подавно!

Також, вислухавши план збереження школи, Сергій Бульбаха зупиняється на деяких його аспектах. Зокрема, зауважує, що директор школи має орієнтуватися не на 2016 рік, а на найближчі три-чотири навчальні роки. І при складанні цього своєрідного плану вказувати, яким буде збільшення (чи зменшення) кількості учнів і за рахунок чого, якою буде економія: на енергоносіях чи заробітній платі. (З одного боку, надзвичайно ріже вухо, коли починають говорити про економію на заробітних платах учителів чи навіть обслуговуючого персоналу школи. З іншого боку — якщо заклад закриють або понизять у ступені, то роботу вже точно втратить не один педагог і працівник школи.— Авт.)

 

У Крутій Балці готові скинутися на школу?

Після Малого Кобелячка учасники робочої групи відвідують ще три навчальні заклади: Кустолівську та Крутобалківську школи та Драбинівський НВК. У всіх трьох закладах відбуваються практично ідентичні екскурсії: шкільні класи, бібліотеки, спортзали, кабінети інформатики, їдальні. Майже ідентичними виходять і розмови з керівниками шкіл та місцевих сільських рад. Директори шкіл обіцяють економити, сільські голови — виділяти кошти з бюджету. У Драбинівці гостей по-хорошому дивує їдальня НВК, яка вражає і обладнанням, і чистотою. У Кустоловому вони захоплюються класом трудового навчання та виробами, виготовленими  учнями. У Крутій Балці учасників робочої групи дивує кадровий потенціал: п’ятеро випускників місцевої школи зараз очолюють навчальні заклади на Новосанжарщині. Нинішній директор Крутобалківської школи Ніна Грицай демонструє гостям приміщення старої та нової школи. А потім розповідає про потреби закладу у фінансуванні. І якщо до цього учасники робочої групи пропонували різні варіанти економії енергоносіїв (як то відмова від котельні та теплотраси, переведення учнів у один корпус тощо), то після цього з’ясовується, що на це школа витрачає лише четверту частину фінансування, близько 400 тисяч. А от зарплатна відомість закладу із відрахуваннями складає понад мільйон.

— Ми хочемо зберегти і те, й інше приміщення, — говорить Ніна Грицай. — Люди проти, щоб і закривали, щоб і скорочували — також проти.

Сільський голова Валентина Прядко запевняє учасників робочої групи, що допомогти школі готові місцеві фермери та одноосібники, які готові здати власні кошти, щоб зберегти навчальний заклад у селі.

7‑го квітня робоча група завершила об’їзди навчальних закладів. Ні голови райдержадміністрації та районної ради, ні начальник відділу освіти за результатами цих поїздок ніяких офіційних заяв стосовно закриття чи реорганізації шкіл не робили. Робоча група підготує свої висновки і вже потім винесе їх на обговорення районної ради.


Автор: Володимир ПАРШЕВЛЮК, «ЕХО»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Нові Cанжари | Суспільство


1. Санжарець / 15 квітня 2016, 14:18
Ця влада не перестає дивувати, бо не може навіть організувати видимість своєї роботи. Ну відвідали школи, і що? Результат який? Чим допоможуть навчальним закладам, коли ні ресурсів, ні розуму? З вищенаписаної публікації сподобалося тільки оте "Детальніше читайте..." - інформація подається так, ніби за нею якась загадкова сенсація і читач повинен вмирати від нетерплячки якнайскоріше дізнатися про деталі цих епохальних відвідин шкіл.
Зрештою, при нагоді читатиму публікації Паршевлюка докладніше, а не детальніше...
2. максс / 15 квітня 2016, 22:22
Нарешті майже за 2 роки відвідали школи.Якщо нічого не робити,то вони або розваляться,або закриються. А потім скажуть що так і було.Якщо закриють,то де адміністрація кошти буде відмивати?
3. директор знз / 17 квітня 2016, 08:17
Школи закриватимуть, вірити Кульчинському не можна, уже обіщав як приходив на посаду, що знімати зарплату не буде, і що виконав обіцянки? Лиже зади владі, що скажуть, те й робить. А сам премії за це отримує.
4. Капітошка / 17 квітня 2016, 09:14
Цих вчителів розігнати треба і набрати нових,бо вони на уроках нічого не навчають, а лише думають проте як з дітей здерти останні копійки за репітітерство. За що вони зарплату получають? Або як варіант дати можливість батькам чи дітям самим вибирати учителя з любого предмета, а тих у кого не буде достатньоі кількості дітей звільняти без жалю.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації