Тож ми звернулися до А. Козіна з проханням розповісти нашим читачам про те, як поводитися у випадку, коли травма таки отримана і про що варто пам’ятати, виходячи на вулицю, де від травми не застрахований ніхто з нас.
- Андрію Олександровичу, нинішня зима, як ніколи, щедра на сніг і морози. Дороги та тротуари вкриті суцільним шаром льоду, а отже травм і ушкоджень, як не крути, точно не уникнути. Якою повинна бути поведінка людини, яка підсковзнувшись, упала на твердий лід?
- Зразу ж раджу поворушити (але не різко) забитою кінцівкою. Якщо ви відчуваєте, що біль сильний, рука чи нога займає якесь неприродне положення, краще відразу зафіксувати уражену ділянку тіла і якомога швидше звернутися до лікаря. Звісно ж, хворій людині доведеться у будь-якому разі їхати чи то до нас у поліклінічне відділення, чи то у приймальне відділення центральної районної лікарні, адже поставити точний діагноз, призначити потрібне лікування можливо лише після проведення рентгенівського обстеження.
- Які найбільш типові помилки у поведінці травмованих людей можуть ще більше ускладнити ситуацію?
- Передусім хочу застерегти від наступного – дуже часто люди відкладають візит до лікаря на потім. Мотивація цього іноді до абсурду проста – не хочу йти в поліклініку, бо там черги великі, або ж „саме пройде”. Не пройде! Безслідно для вашого здоров’я невилікувана належним чином травма не мине. А тоді за кілька днів, коли біль уже стає нестерпним, людина йде до нас: допоможіть, будь ласка. Але ж час уже втрачено. У такому випадку і лікування довготриваліше і наслідки менш передбачувані...
- Люди якого віку найбільш схильні до отримання травм?
- Безумовно, це люди старші, у яких кісткова тканина уже не така міцна, як, скажімо, у молоді. Але, варто відзначити, що від травм застрахованим бути не може ніхто – до нас звертаються усі – від малого до великого, незважаючи на вікові обмеження. Тому обережними варто бути всім. Тому, бережіть здоров’я своє та своїх близьких!