Директор Кобеляцького районного центру зайнятості Наталія Хейлик розповіла про працевлаштування безробітних та співпрацю служби з органами місцевого самоврядування.
Як повідомила Наталія Хейлик, громадські й тимчасові роботи мають суспільно-корисну спрямованість і за рішенням місцевих органів влади проводяться на їх територіях. Для їх організації не використовуються постійні робочі місця й вакансії.
— У кінці кожного року органи місцевого самоврядування затверджують певну суму коштів і визначають, у яких напрямках працюватимуть безробітні, — говорить Наталія Хейлик. — У 2016‑му такі заявки подали 18 рад. Уперше за останні роки з центром зайнятості активно співпрацює керівництво Кобеляцької міської ради. До речі, ще з січня місяця в райцентрі на тимчасових роботах із відкидання снігу були задіяні 10 чоловік. Щоправда, на початку року виникла ситуація, коли ради не встигли затвердити бюджет і коштів для залучення безробітних у них були відсутні. Тому оплата за тимчасові роботи в січні 2016‑го проводилась за рахунок фонду центру зайнятості.
Зі слів директора служби, станом на 18 квітня до тимчасових робіт було залучено 561 людину. Із них 149 — до громадських.
— Тимчасові роботи фінансуються за рахунок підприємств‑замовників, — пояснює Наталія Миколаївна. — Це можуть бути сільськогосподарські підприємства, які залучають безробітних для підготовки техніки. Громадські роботи оплачуються спільно Центром зайнятості та органами місцевого самоврядування. Також продовжує працювати програма ПРООН, згідно якої за кошти гранту до робіт залучаються переселенці. На сьогодні за цією програмою по троє людей працюють у Лучанській та Чорбівській сільських радах, двоє — у Червоноквітівській та по одній у Марківській і Кобеляцькій міській.
За перший квартал 2016‑го використано на громадські роботи 106,7 тисячі гривень, де 57 відсотків — кошти центру зайнятості.
Також Наталія Хейлик зазначила, що на облік до центру зайнятості стають демобілізовані військові, які проходили службу в зоні АТО. Протягом січня-березня на обліку перебували 103 колишніх військовослужбовці. П’ять із них працевлаштовані, попередньо пройшовши профільне навчання. Один отримав одноразову допомогу для започаткування власної справи. 14 демобілізованих залучались до тимчасових робіт. Спеціалісти центру зайнятості регулярно проводяться зустрічі з демобілізованими військовими, на яких обговорюються варіанти їх зайнятості. Колишні військовослужбовці розглядають вільні вакансії, їм пропонується можливість професійного навчання, започаткування власної справи й тимчасової зайнятості.
Усього ж на обліку в центрі зайнятості перебувають 808 безробітних, що на 241 людину менше в порівнянні з минулим роком.